Споделена история от Семейство

Май се превръщам в слугиня?
Здравейте, аз съм на 24 години, мъжът ми е на 36. Когато ми предложи да сключим брак, внимателно му обясних, не съм най-перфектана домакиня и че като цяло някои неща, като битовизми и характер ще си дойдат на мястото когато им дойде времето. В началото готвеше с мен помагаше ми в къщните задължения, но вече не е така, напротив обратно. Ние не работим и той по цял ден и то всеки ден, ляга на дивана постоянно ми казва подай ми това подай ми онова, реално по цял ден буквално не става като иска нещо, аз трябва да му го дам в рамките на една минута, ако се забавя веднага започва да мрънка. Става му кеф и в 3 през ноща трябва да готвя, и то не някви дребни неща а ястия. И ако не прекаляваше нямаше изобщо да си правя труда да пиша тук. Жилището ни е голямо и аз по цял ден чистя и готвя. Буквално за всичко се грижа аз. Дори и за подръжката на жилището, Абе няма мъжка няма женска работа всичко правя аз. Когато го помоля да се включи ми казва остави това ела да седнеш. Сядам и след минута пак донеси ми това, донеси ми онова. Всеки ден чистя той, за 15 Мин е превърнал всичко в безпорядък, всякаш е на 10 години. Реших да обсъдя всичко с него, той ми казва че чистач нямало да става. Така ли той не може, а аз мога да стана чистач. Не държа на идеална чистота но поне малко от малко. Предложих му да вземем жена която да ми помага с къщната работа. Естествено не одобри. Всеки път като отворя темата се караме.

Коментари

1.   Това не е правилно поведение от негова страна

2.   Как се издържате без да работите?

3.   Ако наистина в 3 през нощта ставаш да готвиш и не се бъзикаш, това е гавра вече. Другото е въпрос на договорка. Но станало му веднъж удобно не вярвам той да се промени.

4.   36-годишен с 24-годишна... Използва я, не ѝ помага с нищо, не работи.

Та, какви казваш са му качествата, че сте заедно, че и в брак? Млад, хубав и жизнен мъж, който ти предлага вълнуващ начин на живот и ти само си почиваш около него?

За теб връстници няма ли?

Защо не си хване връстничка и там да пробва да ги върти номерата "аз не съм чистач", "подай ми това, направи онова"? Или да го търпи да не работи? Нали ще му разкаже веднага играта и ще го накрая сам да си говори.. Ето, затова такива като този хващат малки.

А защо не работите и двамата? Кой ви издържа? Да не си от заможно семейство и затова така да те е оплел, че да не си се усетила за какво става въпрос?

Не мислиш ли, че достатъчно си търпяла?

5.   А откъде идват парите? Там е ключето при вас.
Защо не работите и двамата? Мъжът ти инвалид ли е, че трябва да му носиш постоянно нещо?
А ти защо си с толкова по- възрастен?

7.   Тва да не сте вие от предната тема с богатите родители, дето не ви позволяват да работите? Да ти имам проблемите.
Така или иначе сама си си го избрала и е ясно какви са били критериите. За пари. Ако си очаквала всичко останало да е перфектно, щом има пари - ей тва е действителността. Всичко си има цена, дори живота с божат мъж.

8.   Лоша работа. Да гледаш къщата, не е лошо, но е трябвало по-рано да го научиш да си носи сам нещата, сега си трябва превъзпитание, а това се случва рядко и много трудно

9.   Остава мистерия как разбираш, че някой е мърльо, мързелив, несъобразителен и тн. чак след като се ожениш за него. Както и да е, станалото - станало. Не очаквай промяна от този търтей. Млада си още, помисли добре дали искаш да си прекараш остатъка от живота перейки гащите на смрадливият ти, ленив съпруг.

10.   Едно е да не иска да чисти или да върши нещо друго и съвсем друго да го мързи да си донесе нещо. Ей това нещо на нищо не прилича.
Здрав, прав, млад мъж да не иска да си премести задника си донесеэнещо и да използва жена си не като слугиня а като робиня е прекалено.
Как не го е срам.

Да, би ли пояснила авторке как се издържате.

11.   Хм хора които не работят, имат разговори за наемане на домашна помощница, която да им помага в къщната работа!? !
Когато хора не работят и не се грижат за деца, не би трябвало да им е никакъв проблем да сготвят дори в 3 сутринта! Надявам се не те буди в 3ч да готвиш, а просто през поседните 12 часа сте се въргаляли по дивана и в три е свършил филм, който сте гледали, съответно огладнявате и няма предвидена храна в дома ви, няма и как да поръчате отвън затова се налага да готвиш. Ако през отминалия ден бе сготвила две ястия или поне предвидиля и поръчала готова храна от заведение надали той щеше да те агитира да готвиш в 3 през нощта.
Хубаво лежите по цял ден, предполагам някой ви дава пари да живеете, но ако парите идват от техните или благодарение на негов доход би трябвало да си наясно че ти се явяваш една от обслужващия му персонал и си там до време, затова не надигай много главица. Ако си направиш обаче планове няма да се превърнеш в слугиня, поръчвай всеки ден след обед три негови любими ястия бутай ги в хладилника и никой няма да те кара да готвиш по нощите, орентирай да ползвате само една или две стаи от голямото жилище, организирай по често излизания или дори екскурзии до други градове и няма да ти се налага да чистиш по цял ден.
П. П. Ако ходите голи по боксерки из дома си няма да се налага да переш дрехи често

12.   Цигани ли сте?

13.   Ела при мене. Аз си чистя и готвя. Нямам апартамент. Ще трябва и да работиш, защото макар и да получавам добра заплата, за мен човек да не работи е малко като да не се къпе.

14.   Купувай готово ядене, всеки ден, води го на екскурзии, в къщи обличай хавата, той също, така няма да имаш дрехи за пране много през студеното време.

15.   Какви екскурзии, домашни помощници и поръчки на готова храна, след като двамата са явно трайно неработещи? Нали за това пари трябват! При тези цени - и двама работещи вече все по-трудно се справят и в повечето семейства се пести.

Ако не става въпрос за двама болни, не мога да намеря оправдание. Те и болните хора не искат да лежат на помощи. Номер 13 е напълно прав в сравнението с къпането. Млади и двамата, все още, а нямат трудови навици.

16.   Двама лентяи, какво повече да говорим.

17.   Мъжът ти е класически плужек, ама и ти малко на мързелана биеш...