Споделена история от Семейство

Защо това поколение мрази децата и родителите им?
Защо? Все повече хора виждам да се гордеят с това, че са решили да останат бездетни или дори без човек до себе си. Децата ги дразнят, майките ги дразнят. Радват се и събират кучета и това за тях е семейство. Къде по пътя се пропукаха така ценностите на младите хора. Защо на 30-35 е рано за дете? Защо младите хора толерират кучетата пред децата? Защо само възрастни жени се радват на майка с дете, а младите подминават. Защо в кафета, паркове и магазини се хвърлят злобни погледи към хората с деца? Това ли е новото нормално? Не си ли дават сметка хората, че децата са нашето бъдеще? Защо бракът вече е нещо рядко срещано? От кога е нормално да имаш 3 кучета в апартамент, но не и дете на 25 години? Извратиха ли се дотам хората, че да мразят деца и да мислят, че всички зелени площи и места навън са за големи хора и кучета, а децата трябва да седят само вкъщи и на детската площадка? Обществото ни наистина ли пропадна така за последните 10 години?

Коментари

51-69 от 69

52.   Н 46, в грешка си, не им предавам човешки качества и емоции, имат ПОВЕЧЕ положителни качества, по-благородни, а емоциите им се базират на безусловна любов.
Ако трябва да избирам (типичният въпрос) между това да спася непознат човек или животинка (каквато и да е животинка) винаги ще е първо животното.
В къщи винаги животните- кучета, котки, пернати или дори гущер сме спасявали от човешки ДЕЦА психопатчета, са били част от фамилията.
Пернатите обгрижени, излекувани и пускани на свобода. Винаги се връщат още няколко пъти поне е за храна, просто да поздравят.
Куче е било най-вярната детегледачка и приятел на детето ми.
В котките няма грам лицемерие. А който се научи да обича като котките--е свободен и щастлив човек.
Жалко за теб, че не можеш да се научиш от животните.

53.   52, точно за хора ги имаш. Като в басните, където носат дрехи, говорят и работят. У вас сигурно е зоопарк. Липсват само тигър, лъв и слон. Плюс шумът, миризмите, космите.
Жалко за детето, на десето място след кучета, котки, птички, гущери, змии, мишки и прочие животински свят.
Кучкарството е болест. Да избираш четириного пред своя вид. Да караш своя вид да гази в сътвореното от кучето, да го мирише и да слуша лай по цели нощи.

55.   Номер 53 мрази животните.
Някакъв проблем ли има със животните.

Едно си баба знае едно си баба бае.

56.   55, не мразя животните. Не понасям хората, които възприемат животните за хора.

57.   Н 53 не мрази животните, а всичко по принцип или просто е социопат, те нямат тези нормални емоции, нямат "дух" - душа... И не е лечимо.
Той не разбира що е то уважение към другите биологични видове, що е то грижа към по- слаби и беззащитни живи същества, не разбира как така има любов и абсюлотно приемане на тези живи същества като част от семейството, като още едни живи- чувстващи, страдащи, приемащи и даващи абсолютна, безусловна любов.

За това и н 53 Е и ще е неспособен да се грижи дори за свои, биологични деца.

58.   57, забележителна логика. Ще те втрещя-имам дете. Никога няма да го заменя с куче, котка, птица, гущерче. Както правят кучелюбите и подобни особи.
Грижи към беззащитно същество-да го обличаш в якенце, да го подстригваш и да го скопяваш? Да му отнемаш правото на поколение? Да му продаваш децата? Това ли е грижата?

59.   Н 58, 57 съм.
Кой ти говори за ЗАМЯНА? ! Ако имаш две деца, едното заменя ли другото или си е отделна личност? ! Много интересни и крайни разсъждения имаш ти...
Иначе няма как да не се съглася с част от нещата, които посочваш, но...
Лично аз никога не съм продавала живи същества, нито някога бих го направила! Търсила съм отговорни осиновители, следяла съм след това какво се случва с животинката, налагало се е някой път да извеждаме осиновена животинка с или без съгласието на двукраки чудовища.
Лично аз никога не съм рязала, нито допускала когато мога да имам някакъв контрол върху решения на други-рязане на никакви части от живи същества.
В къщи за котаракът съм отделила време и търпение за да го науча да задоволява нуждите си с плюшена "булка" и го прави там, всеки ден, по няколко пъти.
Но за уличните животинки, котки и кучета съм наясно, че кастрацията е най-доброто за тях. Предполагам и ти разбираш това.
Тук моето отношение и без/действия минават по-скоро като лицемерни защото осъзнавам, че кастрацията е по-добър вариант за тях (най-вече заради човешки грешки... ) но самата аз и семейството ми никога не участваме и не подпомагаме кастриране. Въпреки реалността е против цялото ми същество...
Храна, медицина, ако ще и временно настаняване, обгрижване- да. И да, винаги ги приемаме като част от семейството, с равни права.

60.   59, като даваш поколението на животинчето за осиновяване, пак го продаваш. Пак му отнемаш децата. Ето това не разбирам у кучелюбите и прочие. Създаде си поколение и човекът го раздава. Откъде знаеш боли ли го, скърби ли? Плаче ли? Малко лицемерно ми идва.

61.   Н 60, добре, ако ти имаш някаква идея, която смяташ, че ще е по- добра за животинките- кажи я.
Нямаш идея как ще се зарадваме тези които помагаме на животните да се намери начин за по-добър живот за тях.
Ако ние при години опит не сме се сетили за други варианти, може би ти като наблюдател само, ще знаеш нещо повече, нещо което ние отвътре не виждаме.
Да не се кастрират, да не се дават и малките на осиновители- тогава кажи- какво да правим според теб?

62.   59, даваш на котката плюшена женска и си мислиш, че му правиш добро. Същото е като човек да ползва подобно нещо- кукли и т. н. Пак му минава нагона, но не е същото. Няма го реалния контакт.
Мъчиш животинката.
Хората са крайно лицемерни, а уж обичат животните и са много състрадателни. Спират им биологичните потребности, отделят ги от децата им.

63.   Н 62, няма по-лицемерен от теб. Намери 100 проблема без д а предложиш нито решение според теб, нито се грижиш нито помагаш на животинки. Само сочиш с пръст отстрани без да го мръднеш за да свършиш и нещо полезно.

64.   61, да го оставиш да си го отгледа. Шок, а?
Просто самата идея да отнемеш детето на някое животинче, за да зарадваш някоя приятелка, съседка, колежка, ми се вижда малко немилосърдна. Смисъл животното си го е създало, радвало му се е и се решава, че Иванка има нужда от коте. Ако самото животно не иска това дете, е едно. Но хората решават, че така било редно и така е добре.

65.   Н 64, да оставим само една животинка с детето/децата и и да си затвори очите за всички останали? !
И според теб сме свършили нещо като сме помогнали на САМО 1? !
А с всички други какво прави-без кастрации, без да им търсим осиновители?
Познавам човек (в Испания) който закупи земя и пригоди с лични средства за над 500 кучета. Няма капацитет за повече.
Идват обаче още, изоставени от хората си женски- често са и бременни, какво да му предам?
Ще ги поемеш ли ти? Без да кастрираш, ще гледаш и малките? Той търси спешно временни настанявания поне и ще поеме всички разходи. Просто не сме знаели, че има наблюдавани, които са готови да се грижат за животни и децата им, без да им отнемат правото да се размножават.
Погрешно досега сме мислили, че сте само наблюдатели- съветници.
Или от България поемай грижата за поне 2-3 и потомствата им.
Лесно е, само трябва да пишеш и предложиш домът и сърцето си.

66.   63, защо ще е лицемерие? Лицемерие е точно загрижеността на кучелюби и прочие. Защо да предлагам? Така или иначе няма никой да го прави. Предпочитам да се множат и малките им да са покрай тях.
Човекът просто решава да контролира живота на друго същество. Ако това е помощта за животинки....

67.   Абе може би има логика в мнението на номер. Кучетата също страдат за малките си. Може би не трябва да се продават.

68.   Не само младите не харесват децата, възрастните също не харесват деца. Имаме съседи (възрастна двойка 50/60)годишни, но правят скандали, защото децата им пречи ли а те били болни и умирали

69.   Еми как няма. Толкова ли е трудно да се сети някой, че възрастните имат нужда от почивка и от тишина. И аз съм имала дете но моето дете беше критички. Но трябва съвест някой да се сети, че възрастните хора имат нужда от почивка. Дори има закон за почивките. От колко часа до колко да се пази тишина. Децата ще млъкнат това е. Ще спят.
Трябва да се съобразяват с възрастните няма как.

Да не забравяме, че един ден и децата ще станат възрастни. Тогава какво и децата, които някога са били непослушни ще имат нужда от почивка.

70.   56, напоследък животните са по-хора от хората. От животно няма да чуеш лоша дума, няма да видиш насмешка в погледа му, няма да те топи пред шефа, няма да прави интриги зад гърбът ти. А в замяна ще иска само храна, вода и да го обичаш. От хора добро не съм видял все още, само проблеми са ми създавали.

71.   Някои не сме самовлюбени и егоцентрични, затова не ни е първа цел в живота да имаме деца.
Ако бях попаднала на мъж, който не иска да има деца, изпбшо нямаше да си правя труда да раждам и да отглеждам дете и да го подлагам на този ужасен тормоз в училище и изобщо в живота в България. Не съм и от най-спокойните хора и моите родители не бяха, затова не исках да предавам на детето си всичко това.
Моят живот не беше лесен, с и сега не е. Но пустият егоцентрик донмен непременно държеше да се размножава. Но си траеше преди брака.
Отглеждането на домашен любимец е твърде бегла отговорност в сравнение с отглеждането на дете.
Нищо велико няма в това просто да си се размножил. Много по-важно е как се справяш като родител, а е факт, че повечето не се справяме или наймалкото не се справяме, както на нас ни се иска.

51-69 от 69