Споделена история от Тинейджърски

Нека и аз да споделя :)
Значи преди около 2 месеца се запознах с едно момче чрез интернет. Като го видях на снимките ми се видя супер привлекателен. Пишем си по-най различни теми и то с часове. Изглежда доста свястно и добро момче. Незнам, но сякаш започнах да се привързвам към него.
Много искам да го видя на живо. Има толкова сладко и миловидно излъчване. Като си говорихме за интернет запознанствата, той каза че са му много странни непознати, които са се запознали по интернет излизат и че това не е нормално за него. Не визираше мен, но все пак.. Интересното е, че той ме намери в интернет и ми писа. Няма против да си пише с хора по интернет, но има против това да се вижда с тях. С него сме от различни градове, но това за мен не е пречка да се виждам с него.
Освен всичките ни разговори ми каза, че съм много сладка. Разговорите ни включваха и връзка, която е приключил и че все още обича това момиче и страда за нея. Той дори не иска да ми каже истинското си име. Тези неща донякъде ми правят добро впечатления, защото очевидно е свястно момче и не се доверява на всеки. Незнам общо взето с каква цел ми пише. Дали просто търси интернет приятели, или просто някаква забежка, или се надява да забрави въпросното момиче. Пише ми всяка вечер и то до късно.
Незнам как да постъпя дали след време да му предложа да се видим, а и знам ли дали той не би ми го предложил, или да спра всякакъв контакт с него. Това второто мисля, че би било доста грубо, защото момчето е много мило, а и не е като да ме разиграва. Проблема, че се привързвам към него от нормални разговори си е само мой. Моля за съвет.
Аз съм на 17, а той почти на 18.
Надявам се темата ми да бъде одобрена. :)

Коментари

1.   Остави времето да покаже. Научи се да не се привързваш толкова лесно, защото после на теб ще ти е гадно, казвам го от личен опит. Ако не искаш не прекъсвай всякакъв контакт с него, а просто не прекарвай толкова време в чатове с него, защото така ще се привързваш все повече и повече.

2.   Нали разбираш, че без да го видиш, няма как да знаеш, че изглежда както бил на снимките, може да не е той в тези снимки, а някой друг.

Прекалено много се доверяваш!

3.   Към 1! Как да се науча да не се привързвам по-лесно?

4.   маже би си търси отдушник. Обаче е мн странно, че ти казва, че не иска да се среща с хора от нета, а след като вече толкова сте си писали е редното и да се съгласи да се срещнете. Ако искаш кажи му примерно под предтекст, че имаш работа към неговия град, дали иска да се видите. Ако ти откаже значиии... ти си решаваш обаче аз не бих продължавала да си губя времето. Едно, че още повече ще хлътнеш и ще ти е трудно тъй като той харесва друго момиче, а и разочарованието ще е голямо

5.   Същата история е и моята но обаче аз съм на 15 а тои на 19 Италиянец.. първо пита да се видим макар и да знаеше на колко съм.. после се оказа , че нямал време за мен, че съм била прекалено малка и други глупости..
Извинения да не се видим, колкото щеш..
После се оказа, че разиграва момичета с една и съща техника и ги кара да се влиубват в него, явно това му доставя одоволствие..
И сега го Обичам и мразя едновременно.. но не мисля да се отказвам ще се преструвам сякаш не знам нищо и ще го накарам да се видим и да видя що за човек е..
И малка подробност градовете ни са много блиски
ако може даите и на мен съвет какво да направя, дали е добра идея написаната по-горе, наистина съм много объркана по тема МОМЧЕТА...

А до авторката, според мен и това момче е такова не виждам друга причина да не се срешнете..

П. П Извинете ме за правописните грешки но отдавна не живея в България :)

6.   Аз смятам, че трябва да продължиш контакта с него. Очевидно разговорите са приятни, на теб ти е хубаво да си говорите, а той споделя все повече и повече. Необходимо е време, за да се развият нещата между вас. Не бързай, няма закъде да бързаш. Мисли си, че както на теб ти е приятно, така вероятно е и на него, иначе не би ти писал. Това, че още страда по някакво момиче не означава нищо. Явно сега е уязвим и го боли и в такъв момент има нужда от човек, на когото да сподели. Обаче нали все някога ще трябва да я преживее и да продължи напред. Може би ти си човекът, с когото това ще се случи. Не го притискай, вмъквай в разговора, че ти е приятно с него, че имаш чувството, че си го опознала и след време му кажи, че наистина искаш да го познаваш на живо. Ако той изпитва същото, ще се съгласи да се видите. Но на живо нещата са доста различни. Той може да се окаже нещо съвсем друго, изобщо да не е човекът, който си представяш. И тогава ще разбереш дали искаш да имаш нещо общо с него или пък не. Но не избързвай :)

7.   От авторката: Благодаря на всички за разбирането и съветите, но има някои неща, които ме притесняват.
Като се замисля разстоянието може да си бъде пречка, защото е над 250 км. Дори и да има такава връзка би било доста сложно. Нито ще знам какво прави, нито дали не става нещо с бившата му, защото тя знам, че продължава да му прави мръсотии и в един момент може да решат, че пак искат да се съберат, защото са го правили и друг път. А и няма да имам възможността да го виждам толкова често.
Другото, което ме притеснява е, че съм девствена. Знам колко глупаво и смешно звучи, но като чуят това обикновено повечето хора си мислят или че си задръстен, или че никой не те харесва. Дори и даден човек държи на теб, най-вероятно и той би си го помислил. Може би няма да му пука за това, но определено ще си го помисли, особено ако той има много "бройки".

8.   Пробвай пък каквото стане.