Споделена история от Семейство

Какво значи всъщност?
Какво значи да настройваш някой против друг? Какво трябва да говори човек, че да настрои някого? Обвиняват ме в това, а аз нямам чувството да съм го правил умишлено, но не знам как е изглеждало отстрани. Споделял съм мнение, но не с такива цели. Не става въпрос за дете, а за зрял човек.

Коментари

1.   Смятам, че не е толкова до това какво значи всъщност, а до това как го интерпретира даден човек. Зависи от конкретната ситуация също. Но имай предвид, че някои хора не оценяват примерно, че ти им споделяш своето мнение за някого, те просто използват най-пикантното или лошото, което ще кажеш и като първокласниците по зададени две опорни думи правят, не просто изречение, а цяло съчинение :)
Съветът ми е да си по-резервиран с хората и да споделяш само с проверени във времето такива. Дори и привидно да сте на едно мнение, си имай няколко на ум.

2.   Ами примерно: не трябва да казваш на някой - какво е казал друг човек за него, ако това е негативно!

Не трябва да обсъждаш и да се присмиваш на недостатъците на хората - най-вече пред други хора!

Въобще старай се да не коментираш, да не обсъждаш и особено да не осъждаш хората!

Такъв тип разговори се наричат клюки или празнословие. Избягвай ги!

3.   Мога да ти кажа как точно една колежка гаднярка настрои всичките ми колеги в офиса срещу мен:
Сутрин като идват хората на работа, преди да са почнали да работят, се събират на групички и си говорят. Тази колежка винаги идваше по-рано и когато аз пристигнех, като се приближа към групата и тя млъкваше - просто млъква. Така естествено разговора спираше. Това продължи месеци наред. Постепенно колегите свикнаха, че като се приближа аз и всички млъкват и си сядат по бюрата. След 6 месеца вече, дори колежката да я няма, всички бяха свикнали като се появя аз и мкъкват. Това естествено се предаде и на нови колеги, които постъпиха след това.

4.   Всеки човек има добри и лоши черти. Да настройваш някого против друг означава да описваш и дори украсяваш (преувеличаваш) лошите черти дори да лъжеш за да го очерниш, междувременно да омаловажаваш добрите черти на даден човек. Обикновенно хората го правят несъзнателно, изразявайки мнение, но го правят само за хора на който в момента са ядосани или по принцип не харсват.
Често се случва при разведени двойки единия родител да настройва детето срещу другия, просто защото му е ядосан. Казва на детето "баща ти ни изостави" което си е чиста лъжа, детето не се е развело с баща си единствената разлика за детето след развод е че ще вижда баща си може би малко по рядко. В същото време, същата майка казва на детето "той нищо не ти е купил само един телефон" така омаловажава голям подарък от бащата. В даден момент детето започва да вярва, повтаря думите на майка си и не иска да вижда баща си.

Общо казано настройването е да влияеш на мнението на другите за даден човек

5.   Значи да се опитваш да го убедиш в недостатъците на някой друг. Престани да говориш зад гърба на хората и на теб ще ти бъде по-добре.

6.   Номер 2, не правя изброеното от теб. По-скоро с мен го правят уж близки и каквото и да кажа в защита го обръщат срещу мен. Накрая обвиняват мен, че правя интриги. Единия манипулира и извърта факти и думи, а аз не знам как да отворя очите на другия.

7.   от 2 до 6 (автора)

Щом ситуацията е такава - кажи им и на двамата примерно следното: не ме забърквайте в интриги за вас и между вас! Разберете се двамата, а мен не ме занимавайте!

И след това, ако някой от тях заговори за другия - кажи му: не желая да говорим на тази тема!

8.   Дай повече информация.
Аз как да ти отговоря. Някакви си общи приказки Бля. Бля. Бля.
Напиши конкретно за какво говориш за да мога да ти дам адекватен съвет.
Иначе аз абсолютно нищо не разбрах.