Не излизаме всеки ден
Здравейте,
От 3 месеца сме с приятелката, но тя не иска да излизаме всеки ден. Било отблъскващо. Не знаела дали й се излизало. Дори за 10-15 Мин да се видим.
Било й странно всеки ден. По едно време три дни я не пишеше и не отговаряше, защото била с техните на село. Почивала си. Нормално ли е това поведение.

Коментари

1.   Нормално ли е да обсебваш?

2.   За едни е нормално за други не е.
Реално мисля че е ясна ситуацията, от теб си зависи дали ще се унижаваш или не.

3.   Не, не е нормално. Според мен е решила, че нещо няма да ви бъде и е въпрос на време да ти го каже.
В такава прясна връзка се предполага, че с човекът до теб все още се опознавате, интересни сте си, би трябвало да има пламъче между вас, ако не и цял огън и да нямаш търпение да видиш другия, както казваш дори за 10-15 мин.
Давам ти пример със себе си и моето гадже, което вече ми е съпруг. Нямах търпение да свърша работа в 17 ч. и в 17:30 вече бяхме заедно и така до вечерта, когато се прибирах вкъщи. Веднъж бях болна с ангина, с висока температура, искаше да дойде да ме види, но аз пък се притеснявах да не се разболее и отказах. Е, дойде пред блока ми, видяхме се за точно пет минути, беше ми донесъл плодове и шоколад и си тръгна. И да е имало дни, в които не сме се виждали не е било неоснователно, но пък сме си говорили, писали сме си и изобщо нито ме е отблъсквало, нито ми е било странно.

4.   Напълно нормално е. Ама изнежените момченца мислят че светът трябва да се върти около тях. Защо толкова й досаждаш? Страх те е да не намери по-добър ли? 24/7 да е заета с персоната ти и да не обръща внимание на хората, които наистина я обичат. Даже не се усещаш каква лепка си.

5.   Да, нормално е!

Всеки човек си е индивидуална личност и има свои виждания и потребности!

Затова всеки не може да живее с всеки! И човек трябва да изпитва нещата и да прецени дали другия човек е подходящ за него!

6.   Нормално е за кифлите, за които мрете. Мрете да ви разиграват и пренебрегват.
Не писала и отговаряла 3 дни, защото била на село. Тоест нет няма, няма обхват ли? Нямала ли е потребност да пита как си?
Ми какви гаджета сте тогава, ако поне писмено не разменяте някоя дума? И то с дни?
Сто про има намесен друг, ама и това пак ви кефи. Може не всеки ден, ама поне в началото да е по-често. Тя още от 3-ия месец се отблъсква от тебе и с дни не те търси, пък какво остава, ако избутате година?

7.   Номер 1, напълно нормално е пича да я обсебва! И трябва тя да бъде обсебена!

От опита ми - всяка жена, която иска даден мъж, ще иска да прекарва много време с него и постоянно да е с него.

8.   Ще й доскучееш много бързо, ако се виждате всеки ден. Мисли в перспектива. А щом и не ти отговаря, много лесно ще те зареже при евентуален сблъсък с някой мъжкар. Научи я тя да те иска повече, от колкото ти нея. А това ще стане като спреш тия лиготии и се държиш като мъж и й даваш възможност да й липсваш

9.   До 4 и 5, щом ви се вижда нормално 3 дни той да и звъни и тя да не вдига, значи нещата в тази държава наистина са заминали. Може да е важно, ноже и да не е, въпрос на приоритети, щом не можеш да вдигнеш телефона за 20 секунди, за "близък", значи е толкова важен и близък.
Всичките които съм чувал че не вдигат 3 дни, са от онези, които правят "излети" с някой друг чеп.
До 8. Съгласен, но... ако прави така, очевидно той е слабохарактерен, а жените не харесват такива мъже. Ако е като мен да съм над нещата, съм ебати боклука че не ме интересувало, тичат, реват, тръшкат се, кълнат се във вярност, ще си режат вените, ама все пак си ебати боклука. Тоест ако се замислиш, нито едното е вариант, нито другото, жените искат златната среда, само че тази среда няма граници, тоест трябва да и звъниш когато тя иска, да правиш каквото тя иска за да бъдеш оценен, което само по себе си е смешно.

10.   Н 7, това е най- бързият начин да отрови връзката и я приключи, ама вие си знаете...

11.   Виж, явно сте малки още. Мога да предположа, че сте около 15-16-17-18, в този диапазон. На тази възраст е нормално момичетата да се стряскат малко от подобен тип внимание, а може и тя самата да е свикнала да си е сама и да не е привикнала още да е с някой във връзка и да се среща с него всеки ден, може да има някакви проблеми детето и да не иска да те притеснява, а може и просто да си е свободолюбив характер и да не харесва да ѝ се лепят.
От три месеца сте заедно само, още не сте се опознали хубаво, не сте се напаснали. Има време. С моя съпруг дори и след 15 години заедно все изниква нещо, за което да се понапаснем и да ни е странно един в друг - така е с всички. Ако наистина харесваш момичето, просто комуникирай с нея какво те притеснява и намерете някакъв компромисен вариант.
И ако ти искаш да се виждаш с нея всеки ден, а тя иска само по веднъж седмично или в месеца, потърсете си или някакъв компромисен вариант (3 пъти в седмицата, примерно) или просто се разделете и всеки да си търси подходяща половинка.
Но го направете културно и не се излагайте с караници.
Описаното от теб поведение на момичето е нормално, просто сте различни и трябва да го изговорите, да видите доколко се харесвате и доколко виждате смисъл в това да продължавате и да развивате връзката.

12.   Не бъди толкова обсебващ, че скоро ще ти бие шута

13.   Нормално е. Ще си омръзнете иначе за няма и година.

14.   Навърта се друг около нея.

15.   Да не се виждате всеки ден има много причини и може и да е нормално. На колко сте години, с какво се занимавате, какво ви е ежедневието.

Да е някъде и 3 дни и дори да не ти пише - не. Това си е неуважение. То и нет да нямаш, поне ще предупредиш. Щях да напиша: "Писмо може да пратиш", но пък пощите вече ги няма по селата.. Но ако са със собствен автомобил на село, колко му е да отидеш до град и някъде да ползваш нета, или да звъннеш? Желание да има.

И това "Не знам дали ми се излиза" от нея звучи безумно.

Ученици ли сте още?

16.   В днешно дни народът въобще не пита за възрст на момичето, въобще не му идва на ум, че е възможно, то да има консервативни родители които не позволяват тя да има връзка с момче до дадена възраст. Не си и помислят, че тя може да крие връзката си от родители и роднини. Не предполагат че тя е отишла на село с родителите си да свършат селски труд и може да е заета в градината.
Защо всички коментиращи си мислят че всички момичета са на разходка в Мола като самите тях и им е скучно ако не си лафаят, ей така за разнообразие, да запълнят времето си?

17.   от 5

Виждам, че коментарът ми не е разбран правилно!

Исках просто да кажа на автора, че всеки човек е различен и има различни навици и представи за честотата на излизанията, и за други подобни неща.

И че той(авторът) трябва да прецени дали тази жена е подходяща за него?

Писах му това, защото аз съм имал приятелки, които не им се излизаше и сме били предимно у нас или у тях.

-----

Сега, в неговия случай е ясно, че приятелката му просто не го харесва достатъчно! Защото, ако е влюбена - няма да иска да се отдели от него...

Но не исках да му го казвам директно, защото би трябвало сам да го е разбрал!

18.   16, момичета ходят на село да вършат селски труд. Може би преди 50-60-100 години е било така. Но на днешно време е странно да си помислиш, че някоя ще си рискува ноктите, скъпите обувки и ще храни кокошки, копае, ще рине тор. В коя реалност живееш?
На село ходят на гости при баба и дядо и да се видят с тайфата, ако има там. За някои това е вид заточение от родители, за да не правят щуротии. Отиват да ядат мекици, да пият ракия и т. н. Криела връзката си, тоест я срам от него.
Три дена да не потърсиш някого, а уж ти е гадже. И на Марс да се намираш, ще има начин. То някои села са жив зян, ама няма как девойката да няма обхват и мобилен нет. Достатъчно е да напишеш на някой добро утро, да размените няколко реда. Просто няма желание.

19.   Номер 18, с какво пречат "ноктите" и "обувките" на момичето или жената на физическия труд? Хайде да имаме и ние маникюр и да не се скатаваме от работа, когато има да се свърши нещо!

Ако някоя е възпитана като глезла, това не значи, че на много други ни е минало през ума, че ще лежим и чакаме наготово. Пък даже и има жени с по-деликатна кожа, не са само ноктите.

Има ръкавици, предпазни облекла, шапки. И нищо не ни е окапало, защото сме се размърдали, за да свършим нещо.

И за ремонтите така, и за "женската работа" миене на чинии, и за гледане на бебета и болни хора.

Глезанки има, защото някой им е позволил, не, защото жената не може да го свърши. Ако останат сами, кой ще свърши цялата тази по-мръсна е тежка работа? Феите? Неволята?

20.   Според мен ненормалното в случая е, че не е писала, ако е в отговор. Аз крайно рядко не отговарям и то на хора, с които късам взаимоотношения и ми е изключително отблъскващо някой да отговори след 2-3-5 дена. И аз съм зает човек, но две думи в отговор стига да искаш, пишеш

21.   До 16: момичето е заявило ясно, че да се виждат всеки ден било отблъскващо и странно! Очевидно са тийнове, но то техните хормони тепърва почват да бушуват. За три месеца мислиш ли, че тя ако го иска толкова много, няма да намери начини да му го казва и показва? Може да му каже, че и се иска да излезе, но не я пускат. Това пък за селския труд как го изкопа, не знам :) Така де, не че не е възможно, ама в днешните времена, как беше лафа, във външната тоалетна с айфон си светят, та толкоз една шайба може да дрънне на момчето. Уви, желание личи, че нЕма.

22.   19 от 18
Ти не схвана. Мисълта ми беше, че съвременните млади жени не са като нашите мами, баби, прабаби, че да ги впрегнеш в селскостопански труд. Това не е Фермата.
По-вероятно е да ходи на гости на баба и дядо, а не да сади, копае и да храни животни. Може да полее нещо, ама гледай по-реално на нещата.

23.   Да, досаждаш й. Прекалено е всеки ден.

24.   До 22 грешиш по голямата част от хората които работят в разсадници и оранжерии са жени. Доста от тях са от български произход и развъждат разстения с голямо желание. Кога за последно видя мъж цветар?
Момичетата които описваш, че ги мързи са само в твоето обкръжение, човеците или се учат на труд или на мързел и това зависи само от родителите им, защото ученето на труд става в детска възраст. Защо приятелката на автора да няма родители които са я възпитали да се труди и да обича да се грижи за разстения?

25.   24 от 22
Какви разсадници и градини те гонят? Правиш ли разлика между работа, за която ти плащат, и другото?
Изброй 5 момичета, несемейни, на възраст от 14 до 30, които събота и неделя ходят на село да хранят животни, да садят, да правят компоти и туршии. То вече повечето села са обезлюдени, и баби и дядовци живеят в градовете.
Дори и да приемем, че девойката догодина ще влезе във Фермата и по цял ден превива гръб и рине животински отпадъци, ми се струва фантастично 3 дни да няма 5 минути да чуе гаджето.

26.   Излиза и с други.