Споделена история от Семейство

Много ми е тъжно за баба, а нищо не мога да направя!
Здравейте! Баба е на 81 години, жизнен човек си е, вдовица, сама си се гледа, дядо почина преди 4 години. Обаче има много стрес и това ще я съсипе. Стрес от татко! Татко много я тормози, обижда я, посяга да я бие…преди така правеше с дядо, и него тормозеше, до агресия стигаха, не знам защо, не мога да си обясня какво така го провокира. С майка ми са разведени отдавна, не знам дали има нещо общо ситуацията. Та стана ми изключително гадно, когато ходих при баба последния път. Заварих я седеше на леглото и плачеше, попитах я защо, каза ми- Дано да си умра по-скоро, дето татко ти така ще ме прави! Родила съм дявол! Не знам, много ми стана тъжно, като я заварих в такава ситуация! И преди съм я заварвала да плаче, ама сега май си изля мъката. Опитвам се да разговарям с баща ми защо така постъпва към родителите си, но с него не може да се общува нормално, избухва и нервничи. Мен никога иначе не ме е биел или посягал, не помня и майка ми да е биел, разделиха се, заради изневерява и то по-точно татко изневери първи, та и до ден днешен ходи по жени, ама не зная защо е такъв агресивен към баба. Беше такъв и с дядо. Не знам какво да направя, а този тормоз май зачести. Много ми е жал за баба. Винаги е била добра с нас, като малка много ме гледаше, вкусно ни готвеше, никога не ни е оставяла. А и не искам да намесвам полиция, защото знам, че няма да се развият нещата към по-добро.

Коментари

1.   Това, което описваш наистина е много тъжно. Баща ти има ли проблем с алкохола? Ако има роднина, на който да споделиш за това го направи. Заедно ли живеете с баба ти и баща ти? Ако си на възраст, на която можеш да се изнесеш и с баба ти да живеете отделно е някакъв вариант, но като цяло е доста деликатна ситуация.

2.   най-добрият вариант е да се разбереш с баща си!

В смисъл трябва да му забраниш да прави това!

По какъв начин - ти си го познаваш и му знаеш слабото място - настъпи го там!

Ако сте вярващи хора(православни християни) - насочи го да поговори с някой по-опитен православен свещеник, като предварително обясниш на свещеника ситуацията.

Други варианти са: баба ти да не му отваря вратата, ти да се преместиш да живееш при нея и той да общува с нея само в твое присъствие!

3.   Заплаши го, че ще сезираш прокуратурата.

4.   Не ти се намесва полиция но май ще трябва да го направиш.
Какво чакаш баща ти да убие или пребие баба ти ли. Сигурно и за дядото ти си се чудила какво ще правиш.
Ако ти е наистина жал за баба ти подай сигнал в полицията.
Баща си насилника ли жалиш.

5.   Вероятно има стари семейни тайни, за които не знаеш... нищо не е без причина. Не че нещо оправдава такова отношение. Вероятно баща ти е ужасено комплексиран човек! Чувство за малоценност... и липса на самочувствие... Безпомощност... не е далеч времето за когато и ти ще си на негово място... Учи се от грешките му...

6.   Ако баба ти е на 81, бащата ти вероятно е над 50те, а ти си на 20 .
На такава възраст да няма какво е да направиш...
За бой е тоя, как може да посяга на стара жена и никой да не направи нещо. То и ти ще си на нейните години, така ли искаш да се отнасят с теб децата ти?

8.   Съгласна съм с номер 3. Само това ще го стресне жалба в прокуратурата
Не мога да оправдая подобно затваряне на очите. Чудела се авторката какво да направи.
Да е малолетна да, наистина няма какво да направи но най-вероятно е пълнолетна.
Не се ли замисля, че баща й може да убие с един удар баба й. Та това е възрастна жена. Колко може да е силна.
За мен е огромна жестокост да си затваряш очите пред подобно нещо.
Айде, дори побойникът може да има психически проблеми но за един нормален човек да гледа как могат да пребият баба му не е нормално..
Ей това сме българите предпочитаме да не се намесваме в чужди проблеми.

9.   Ние с мъжа ми не сме такива. Намесвали сме се когато става дума за насилие и то на непознати хора. Може да не е било наша работа но не можем да позволим някой да пребие друг човек.
Пък какво остава за наш близък
Може би реагирал пресилено защото съм отгледана от баба. Бих защитила баба си дори да трябва да се изправя срещу собствения си баща.
Не, ако не дай си Боже се стигне до фатален изход тогава наистина няма какво да се направи. Но в случая все още има какво да се направи.
Много се подразних на авторката на това, което е написала НЯМА КАКВО ДА НАПРАВЯ.
Най-малкото, което могат да направят е да й намерят друго жилище.
Ако живеят заедно с баща й могат да си я вземат бабата при тях.
Има ли желание човек да помогне намира и начин..
Но е по-лесно да се каже няма какво да направя.

10.   Съжалявам може би упреквам прекалено авторката но за мен е прекалено да наблюдават насилие но пръстта си да не мръднат и да казват няма какво да се направи.

11.   Авторке, не се оправдавай, как да нямало какво да направиш? !
Превръщаш се в съучастник щом знаеш за насилие и мълчиш!
Ще лежи на съвестта ти и нямаш оправдание!
Какво майната си търси там баща ти? ! С баба ти ли живее?
Можете да го изгодните и му се издаде ограничителни заповед!
Ако не живее там пък съвсем няма за какво да ходи освен, за да я тормози!
Това "родила съм дявол" говори за повече от обиди... и го знаеш!
Ти си толкова виновна, колкото и баща ти щом продължаваш да мълчиш- значи приемаш и си съгласна!

12.   Наистина ми е жал за горката жена. че ако трябва ще се изправя срещу собтвеният си баща ще рискувам да ме удари но няма да позволя да пипне баба ми. Нищо. че ми е баша ако трябва Лично аз ще подам жалба до прокуратурата но няма да рискувам живота на една възрастна жена.

Аз пък знам какво да направя но не съм там не мога да защитя бабата. Не я познавам. Но ако бях там нямаше да позволя да удари баба ми дори и мен да удари. Не съм някаква страхливка. коята се оправдала Че нямала какво да направи.

13.   Горката жена. Авторке ако си пълнолетна, живееш сама и можеш да си го позволиш може да вземеш баба ти да живее при теб. Така поне няма да е сама. Освен това опитай да поговориш с баща си. Надявам се да има резултат. Успех!

14.   Какво говорене. Бе. Направо го заплаши, че ще подадеш жалба в прокуратура.
Много са наивни някои мислят, че с едно говорене всичко ще се оправи.

15.   За жалост израснах по същия начин. Баща ми беше пияница и биеше баба ми, дядо ми и майка ми пред очите ми, докато аз съм на 2, 3, 4, 5 годишна възраст. Бягала съм от вкъщи за помощ на 6 и от тогава баща ми не живее в България и от както го няма живота ми е много по-спокоен. Вече съм на почти 20 години и помня този ад сякаш беше вчера. Моят съвет към теб е да потърсиш помощ, вземи мерки става на дума за близък за теб човек.

16.   Много съжалявам номер 15. Моят баща е бил същият но е починал.
Но аз не съм ставала свидетел на тези неща.