Споделена история от Спорт и красота

Нямам типично женски маниери
Може да ви се стори странна темата, но това ми е един от комплексите. Не съм самоуверена, трудно ми е да се приема изцяло в женската си енергия и вид. По никакъв начин не съм мъжкарана, дребна съм и слаба, имам хубави черти, но ми е по-комфортно да се обличам примерно със спортен панталон и кецове, дънки и маратонки и прочее, по-ежедневно и удобно. Опитвам се да вкарам малко по-различни неща в гардероба си, но някак си например не мога да се възприема да изляза с рокля или пола в ежедневието си, освен като излизам вечер. С токчетата съм много скарана, трудно си харесвам, а и едва ходя с тях.
Походката ми не е елегантна. Не знам как да се държа в ресторант. Напълно естествена съм винаги, не съм някаква невъзпитана, но си имам някакви притеснения.
Отскоро се виждам с един мъж, който ежедневно е с костюм, изискан, красив. И се чувствам кофти понякога. Отстрани как изглеждам, да не го злепоставя. Иначе той ме харесва каквато съм, просто се притеснявам как изглеждам до него в по-официална обстановка.
Като бях малка излизах доста често с брат си и неговите приятели, повечето хора около мен са били винаги момчета, израстнах с баща си. Не сме ходили по ресторанти със семейството, много храни дори не съм опитвала преди. Според мен това е първоначалната причина. Как мога да променя някои от тези неща?

Коментари

1.   Не се променяй - намери си човек, който те харесва такава каквато си.
Всичко друго ще те кара да се чувстваш неестествено и некомфортно.

3.   Семпла блуза и панталон, сако, не е необходимо да носиш обувки с високи токове за да изглеждаш добре, а и ако не са ти удобни.

4.   Намери човек, които да ти каже кое как да правиш, така ще се научиш и ще си класическа жена.

5.   Постепенно можеш да правиш леки промени, но недей да изневеряваш на себе си, в това ти е чара. Поддържай си косата, кожата, може да си правиш маникюр. Стига да си мила и усмихната, да се държиш приветливо, да не псуваш и да говориш като каруцарка няма от какво да се притесняваш. За етикета на масата може да гледаш клипчета, започни вкъщи да се "упражняваш" с нож и вилица, с практиката ще добиеш и повече самочувствие. Може да намериш момичета, чийто стил ти допада и да взимаш идеи от тях.

6.   Е как да ходиш с кецове? Просто чети и осъзнавай енергията си, женственост.

7.   При мен се промени с възрастта, иначе и аз в началото, че и до края на 20те редовно ходих с маратонки, дънки и тениски. Колкото повече израствах служебно (от към пари), толкова повече имах нужда да засиля женската си енергия. Сега нося често поли, рокли, токове, чинота, дънки нося само през зимата и то когато е особено судено, т. е. под 10 градуса. МНого обичам този елегантно ежедневен стил. Само с грима така и така не се разбеахме, все още си нося спирала, молив и максимум сенки при официални поводи, даже червило не слагам. Фон дъо тени, консиилъри и не знам още какво даже не притежавам...

8.   Не е нужно да правиш драстични промени, можеш да започнеш със спортно сако и дънки / спортно-елегантен панталон например. Така хем ще ти е удобно, хем ще изглеждаш добре. А съвременната мода включва рокля с кецове, мен лично това много ме радва и дори открих, че е удобно.