Споделена история от Семейство

Да се виждаш постоянно със свекървата
Тук съм за да ви задам един въпрос - Как бихте приели това, да виждате свекърва си през ден, два? Откакто съм родила тя идва през 1 ден да вижда внучето си, аз не и отказвам, защото ми е неудобно, а вътрешно вече полудявам. Нормално ли е това? Не ме разбирайте погрешно - с нея се разбираме горе долу, приятна жена е, нямам нищо против нея, но почна твърде много да влиза в личното ми пространство. Виждам че когато няма какво да прави, идва за да се разсее един вид, не толкова да види детето. Какво да правя, моля ви кажете, нещата са излезнали извън контрол, направо се чувствам задължена да се виждаме постоянно, как бихте постъпили вие?

Коментари

1.   Започни да и оставяш детето за да излизаш с приятелки или сама. На нея казвай, че си с приятелки. Така ще разреди идванията. Не я предупреждава предварително, като дойде и казвай "стой с детето 2-3 часа, аз излизам да по разговаря и видя приятелки, че загубих социална среда и хора на моята възраст".

2.   тя идва да се види не с теб, а с внучето, така че №1 е права

3.   Не мисля, че е редно. Трябва да се говори с нея по -тактичен начин ли и да й се обясни, че примерно не е добре за детето да влизат Абе и аз незнам външни хора май за да не се зарази детето. Май нещо такова.

4.   Кажи й директно. че не искаш да се виждате толкова често.

5.   Ами аз на твое място нямаше да правя проблем там, където няма такъв!

Ами, ако живеехте заедно?

Просто прояви любов към нея и не се дразни!

6.   Оставяй го да го гледа тя, тъкмо ще се разсееш.

7.   Ще си намира оправдания да идва уж заради детето, а всъщност за да ти се бърка. Разбираемо е да те дразни майката на мъжа. И мен би ме дразнило.
Явно трябва да си търся мъж сирак или родителите му да живеят в друг град.

8.   Питай снаха ми, тя, когато се прибира от работа, първо минава през моя апартамент и след това се качва на 3 ия етаж в техния апартамент. И винаги ме пита как съм, какво става, как е минал денят ми.... но пък и аз рядко се качвам горе и никога не съм я отделила от дъщеря си, каквото купя на едната, това и на другата. А внуците почти аз ги изгледах. Ей, все свекървата е лоша, а пък снахите живи да ги ожалиш....

9.   Ами, при теб идва, явно те харесва жената, а и не виждам да се оплакваш от нещо друго, освен че идвала.

Защо ти е неприятно всъщност?