Аз или тя
Здравейте!
За пръв път пиша нещо такова на такова място, но за всичко си има първи път.
Моята история може би не е много по-различна от тези, които сме чели или сме чували, но имам нуждата да я споделя и да изслушам мнения на странични наблюдатели.
Бях влюбена в едно момче 6 години, каквото и да ставаше и колкото и да бяхме с други, накрая винаги се озовавахме един при друг. След денят, в който ни беше най-хубаво заедно и денят, в който отново започнах да вярвам, че можем да бъдем заедно, той изчезна, след няколко дни разбрах, че се е върнал при бившата си приятелка и че съм блокирана навсякъде. Това не беше нищо ново за мен, защото съм го преживявала и то точно от него, хиляди пъти. Но все пак се почувствах излъгана, използвана.. като всяка една жена. Започнах да излизам с мъже, които просто искаха да спят с мен и бях напълно наясно с това, но имах нужда от мъжко внимание, за да не го мисля толкова и да не страдам. Един ден реших просто да честитя рождения ден на познат, тогава започна всичко.
Познатия беше момче, което преди години беше проявил интерес към мен, но аз не му бях обърнала внимание, но пък в последствие се оказа, че сме част от една компания. Започнахме да пишем, да се виждаме за по цигара. На мен ми харесваше отношението, което имаше към мен. Така в продължение на три месеца, без нищо да се случи между нас. По едно време спряхме да комуникираме, защото просто се бяхме разминали от към чувства, принципи и тн. Докато една вечер не се засякохме случайно и той не реши да поеме нещата изцяло в свои ръце и не реши просто да действа без да се бави. Директно ми казваше и показваше, че иска да бъде с мен. Аз в началото много се дърпах, въпреки, че и аз го исках, но ме беше страх от това, което ще последва. И все пак, той не се отказа, бяхме заедно два месеца, не бяха перфектните два месеца и за двамата, но бяха хубави. Разделихме се, защото той реши, че аз съм прекалено студена, че не го искам, че имаме различни приоритети, мислим различно над нещата. Аз бях направо разбита, защото може би съм се влюбила отново и този път за два месеца, не за шест години. Много дълго време аз мислех само и единствено за него, мислех как и какво да направя, за да си го върна, пиех лекарства, за да заспя, като заспивах сънувах кошмари, буквално се молех на Господ, за да се върне при мен, всеки ден. Беше ми още по-трудно, защото неговите приятели бяха и мои и все нещо чувах за него, засичахме се случайно. Междувременно две седмици след нашата раздяла той си намери нова приятелка, която за жалост е момиче, което би си легнало с всеки, най-вече с един от неговите най-добри приятели, защото тя го търси и го преследва, дори му казва, че ще зареже гаджето си заради него, за да са заедно. Но "моето момче" също ме търси мен под някаква форма, пише ми някакви неща от време на време, закача се, споменава нещо за мен. Помисли си, че имам нов приятел и ме махна от всички социални мрежи. От тогава го сънувам почти всяка нощ.
Сега съм добре. Не го мисля толкова, даже почти не го, приех това, че е с друга, че може би е щастлив с нея, каквато и да е, въпреки че го лъжат. Но нещо не ми дава да се откажа напълно и да го пусна. Боря се с това какво е правилно да направя и с вътрешните си усещания, които са толкова силни всеки път.
Какво да направя?

Коментари

1.   "Започнах да излизам с мъже, които просто искаха да спят с мен "

Хех, ти обясняваш как оня те е използвал само за секс, не си "започнала" нищо. Ти други връзки си нямала... само момиче за секс си. Интересно как се опитваш в умът си да изкривиш нещата, че щото била "флюбена", е било нещо по-различно...

Иначе на въпросът ти - затова навремето жените са ви притискали за кой да се омъжите. Жена оставена сама на себе си, в 99% от случаите свършва по твоя начин - жена за секс, която колкото и да се пази, по някоя време се озовава и с няколко деца. За по-свестен и отговорен мъж, винаги е било до някъде с насилие да се омъжите за него, щото не ви е интересен. Казвам ти ги ти неща не щото съм "лош" (знам ви детската психика), а ти да разбереш как тялото ти функционира, за да измислиш как да се справиш. Привличат ви на инстинктивно ниво отрепки, играчи, престъпници, бляскавото, това е реалността. Не казвам, че много мъже не са така също, особено по-младите. Но поне им се казва какво представлява сексуалността им, и че ще ги влече курвалъка. На вас жените ви се спестява... Вие сте само любов и рози...

Аз също съм си имал работа с жена нещатсно флюбена в някой друг, който си беше хванал друго гадже, след като я наеба. И на мен ми стана ясно, че тя само ме залъгва, продължава да мисли за него, и ще мисли за него колкото и да я унижава, колкото и да се покаже какво представлява в действителност. Щото... биология, жените мислите с оная си работа повече и от мъжете. И в крайна сметка и аз и бих шута. Доколкото рабрах тя си го "върна" по едно време, пак се разделиха... абе - начеса си крастата. На всеки мъж бих дал съвет - с такава жена нещастно флюбена в друг, да си няма работа. Дори като си начешеш крастата, и най-накрая осъзнаеш кактъв боклук представлява, емоционалната травма от всичките тия празни надежди, мръсни игри и т. н. разяждат психиката на една жена дългосрочно. По-лошо е от мъж да е ходил по курви, защото... разлика в психиката. Мъж може да се поправи, трудно и рядко, но не е невъзможно. Но жена като тръгне по тоя път...

2.   Какво да направиш?

Отговорът е прост, но изпълнението му е сложно:

ДА ИЗПРАВИШ ПЪРВО СЕБЕ СИ!

Понеже споменаваш Господ, човек не трябва да се моли на Бога за такива неща: да се върне гаджето му, с което водят греховен живот при него, за да водят пак такъв живот! - както си се молила ти!

Може да се молиш примерно за следното: да придобиеш духовна мъдрост и разсъждение, за духовно израстване, за силна вяра и любов към Бога и към ближните си, за душевно и телесно здраве...

Тоест моите съвети са следните:
да станеш първо ти самата сериозен и отговорен човек!
Да прекратиш всякакви безразборни и други интимни контакти!
И да търсиш само сериозна връзка с цел брак и създаване на семейство с подходящ сериозен и отговорен човек!

Да започнеш да се развиваш в професионален план: да завършиш висше образование в перспективна специалност и да придобиеш такава професия.

Да се обърнеш сериозно, от цялата си душа и сърце към Бога и да се въцърковиш в Православната църква!

Да се стремиш да бъдеш добър човек и с радост и любов да помагаш на хората!

3.   Боже, каква отвратителна каша. Ако бях на твое място, бих прекъснала връзка с всички изброени герои и най-вече с "твоето момче". Направо не знам как издържаш толкова глупости. Просто да знаеш, че съществува друг свят, където хората наистина се обичат и разбират, поемат отговорност един към друг, щастливи са, забавляват се и някак всичко е нормално...

4.   Разбирам ти ситуацията до някаква степен. Първата ми любов близо 7 години я влачих. Бяхме заедно, много си го обичах, но просто направи големи глупости. После аз пък реших да му го върна... разбираш, края беше ужасен. Само дето ние не сме се събирали повече. Подминавахме се години наред. Тайничко питах за него. Надявах се просто да е добре... Та, доста време не влизах във връзка. Нито съм си позволявала да си лягам с други. После срещнах нов човек. Излязохме един път на среща, не се получи. Просто той не беше него. По ирония на съдбата след година с този новия се срещнахме пак. Занимавахме се три месеца. И нещата се получиха. Не вярвах, че съм способна да изпитам отново чувства. Но факт. Чувствах се отново жива. Той беше всичко, от което имах нужда. Но всичко си има край. И този беше жесток. До такава степен, че и
психически, и физически ми навреди. Няма да изпадам в повече подробности.
Разказвам ти го, за да разбереш, че там някъде има и друг човек, преминал през разочарования. Знам колко е трудно след първата любов отново да се влюбиш, особено, когато е била с неприятен край. Знам колко е трудно да се довериш и как боли отново да те изиграят. Мога само едно да те посъветвам - не търси утеха в други. Не търси него в други. Изживей си го. Знам, че е трудно. Постоянно ти е в главата. Но си наложи, че трябва да продължиш напред. Може да минат месеци. И не се връщай назад, дори и да те търсят. Имаш нужда да си пречистиш главата от тези двамата. По-добре ужасен край, отколкото ужас, който няма край. Знам, че е трудно. Обещавам ти, ще си заслужава един ден. Ще дойде някой, който да ти даде цялата любов на света. И всичко ще си е струвало.

5.   Тези фази от филм във филм не допадат. Лекарств, хладно отношение, депресивни състояния са убийци на връзки. Ние, мъжете сме лоши психолози и медиатори. При наличе на такъв проблем, бием печата и архивираме в шкафа "негодни за употреба"!

6.   Подкрепям номер 2

Започни да решаваш проблема от себе си.
А от тези двамата - никой не е подходящ за теб, не се занимавай с тях.

7.   Да позная ли? Всички сте най-много на 20. Такова незряло поведение е характерно за тази възраст, но е време вече да спреш с глупостите и за да не си загубиш здравето заради тежка депресия да спреш с връзките от типа, "заедно сме-не сме- после пак сме заедно, ама той/ти си пишете с бивши и т. н. " до безкрай). Зарежи всичко, ако трябва смени средата и компанията, остани сама за известно време докато си дадеш сметка коя си и какво очакваш от една връзка и чак тогава търси "правилния човек" и ако пак почнаш игричките "заедно сме днес, ама утре те блокирам и за да съм с бившата" просто решеш на секундата и забравяш за този човек, дащото никога между вас няма да има нищо истинско и ти (знам, че звучи грозно) си била само за забавление и за да накара бившата си (която най-вероятно още обича) да ревнува. Не позволявай на никой да се отнася така с теб! Но и никога не се отнасяй с друг по този начин!