Споделена история от Семейство

Възрастните хора
Здравейте! Имам баба която е много възрастна. По цял ден лежи, плаче, не иска да яде нищо. Отслабнала е много. Не става и не ходи дори из къщи. Много се притеснявам. Понякога и аз плача толкова много искам да и помогна. Дайте ми съвет как да и помогна, да яде повече да става и да върви. Благодаря!

Коментари

1.   Авторке, не искам да те отчайвам - но много трудна работа(да не кажа невъзможна) е това, което искаш!

Просто (от това, което разказваш) това обикновено се случва, когато на човек му наближи времето да си отиде от този свят и да замине при Господа!

И при майка ми(Бог да я прости! ) беше така и нищо не помогна: нито нашите усилия, нито билки, нито хранителни добавки, нито най-добрите лекари!

Когато Господ реши да прибере човека при Себе Си - нищо не може да се направи, за да се върнат нещата назад!

Но можете да направиш за нея следните много важни неща:

Ако тя не е кръстена - първо да приеме Кръщение в Православната църква!

Ако вече е кръстена, викни православен свещеник, за да я изповяда и да приеме Свето Причастие! Можете да поискаш от свещеника да й направи и Маслосвет(Елеосвещение) - това е специално Тайнство, което се прави над тежко болни хора!

Така ще я подготвиш за вечния живот!

Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот! И много по-важно е: къде ще прекара вечния си живот?

Поговори със свещеника по тези въпроси и той ще ти ги обясни по-подробно!

2.   Извикай лекар.

3.   Възрастните хора са за да се уважават.

4.   Може би е болна затова не иска да яде.

5.   Moже би е изпаднала в депресия, при която се губи апетит. ЛЛ и после псхиатър би могъл да й предпише антидепресант, апетитът й ще се повиши.

6.   Баба ти явно е в депресия. Потърси причината и се посъветвай със специалист какво да направиш. Депресията е болестно състояние.

7.   Номер 1 не плаши жената.

8.   Подкрепям номер 1 и допълвам:

Обезателно викни свещеник да й направи Маслосвет, а и да я изповяда и причасти (както ти е казал номер 1).
(Разбира се, ако е кръстена)
Всъщност единствено, което може да й помогне в тази ситуация е комбинацията от изповед, Причастие и Маслосвет. Има случаи на хора в подобна ситуация, които след такова нещо са се подобрили и възстановили.

9.   Е вие рибата още в морето вие сложихте тигана.

10.   И моята беше така. На кой нищо не ѝ правеше, а тя се блещеше през прозореца да я видят хората от улицата и ревеше. Нямахме мира от нея. Боли ме главата - на доктор, болят ме краката - на доктор, болят ме гърдите - на доктор, това ме боли, онова ме боли, боли ме гъза... Аз си знам, болна съм от рак... Никой доктор не откри нищо. Мря 15 - 20 години. Щеше да се беси, криеше да я търсим по улиците, яде някакви боклуци да се самоубива, не можех да я понасям по едно време. И твоята бабка е изкукала вече и разиграва циркове.

11.   Искаш да се превърнеш в алхимик, да твориш живот от нищо. Щом е много възрастна, как можеш да я възвърнеш към младост, това никой не го е достигнал. Всички баби са такива, такъв е живота. Моята почина на 84 години, и когато й беше добре ревеше и се молеше на Бог да я прибере, но като се усети зле, веднага иска да викаме доктор, макар и на тази възраст, пак им се живее. Единствената помощ към бабето е, да я обгрижвате, достатъчно е да я попитате има ли нужда от нещо. Купувайте й плодове и най важно за такива хора е обърнатото внимание, на тази възраст са като малки деца, радват се на внимание.