Споделена история от Семейство

Зъл чичо
Здравейте всички в този сайт. Темата която исках да споделя е за клюкарите които разпрастраняват фалшиви клюки. Изключително съм възмутена от такива долни хора. Като пример ще дам роднините ми. Като моят чичо. Разбрах, че той е разпространявал, абсолютни неверни неща за мен. И те тези неща бяха толкова абсурдни, че не можех да говоря от шок. Всякакви неверни неща като това, че съм взимала дрога. Че съм крала от магазин и, че съм крала цигари от баща ми. После баща ми ме тормозеше за това. Опитвал се е да повлияе на баща ми да ме гони. И баща ми му вярваше защото е глупав. Започна да говори, че съм била мързелива и затова не съм работела и някой хора в града започнаха да ме гледат накриво. А аз не работя защото имам заболяване. После беше разпространил клюки за доведената ми майка че била курва. И после на работата тя е чула как колешките са говорили зад гърба и. И доведената ми майка плачеше много след това и аз знам със сигурност това което казва, че е лъжа. После беше говорил и за баща ми зад гърба. И аз като му кажа баща ми не ми вярва и ме обиждаше, че съм била тъпа и че лъжа, и че ще изгони мен и майка ми. И почваше да ни тормози. Не знам хора този чичо ми не е нормален. Направо съм потресена как такива хора могат да съществуват. Аз нищо не съм му направила не мога да разбера защо прави такива неща. Той се събира с хора и пият до късно. Той е канил много хора на гости на времето и много хора го познават. И понеже живее близо и чух случайно без да искам и ми стана много гадно. А и съм питала хора и те са потвърждавали, че е говорил. Даже чух обиди за себе си а като мине покрай мене ми се мазни. Също го подозираам, че ни правии и магии. Тоя човек нещо му хлопа дъската. Каква е тази обсебеност от мойто семейство не знам.
Ако някаой разпространява клюки за вас как се справяте? Аз мога да се постарая да не ми пука, но хората започват да ме мразят и аз се превръщам в аутсайдерка, а и също и другите роднини почват да странят от нас, защото вярват на лъжливи клюки. Не знам какво да правя ще се радвам да датете мнения.

Коментари

1.   Дистанцираи се от подобни хора, води нормален живот, имаи среда, така хората ще знаят истината и на този няма да му обръщат внимание.

2.   Една приятелка ми се обажда по телефона да пита как съм. Една странно ми говори. Накрая се оказа, че една пача е отишла в бившата ми работа и разправяла, че съм се алкохолизирал. А аз съм почти пълен въздържател. Само на празник си позволявам по половинка вино макс. Беше толкова абсурдно, че ако нямаше и други свидетели, щях да си помисля, че е сън някакъв.

3.   Защо ги разпространява тези клюки.
Чак магии да ви прави не вярвам.

Нека баща ти поговори с него.

4.   Магии едва ли ти прави. Но за клюкарстването е напълно възможно. Явно няма личен живот. Насъбрал е някаква завист и злоба и така явно се успокоява. Единствения нормален вариянт е да му кажеш всичко в очите, и да му кажеш да спре да се занимава с теб. Но не е гаранция, че ще спре. Ако не спре, остави го. Не говори с него. Всеки нормален човек може да прецени колко е вярно нещо казано просто от някакъв пияница.

Успех момиче и горе главата! Всичко ще се управи.

5.   Не можеш да спреш хората да говорят, може да промени отношението си към ситуацията. От заболяване до заболяване има разлика и много хора със заболявания, дори нелеки и хронични, работят. Работи и над себе си и кой какво говори да не те вълнува, това с магиите предполагам, че се шегуваш нали? От липса на работа си пълниш главата с глупости.

6.   клюкарите и интригантите винаги ще си клюкат и интригантстват, няма как да ги спреш. Единственото нещо, което може да направиш е да не обръщаш внимание, тях това най ги мъчи, като другите не се засягат от лъжите им.
А един клюкар и интригант, приказва-прказва известно време и после всички вземат, че го научат.