Споделена история от Семейство

Проблеми в училище!
Здравейте! Жена на 27 съм и имам 6 годишна дъщеря в първи клас. Казва се Вероника и ние иказваме Ника. Но в училище госпожата я нарича Верче, Вери и Вяра, тя се прибира в къщи и плаче, защото не и е приятно да я наричат така. Веднъж ходих да говоря с госпожата, но тя не направи нещо. Дори смея да кажа, че стана по-лошо. Откакто говорих с нея, тя започна да говори как дъщеря ми е толкова глезена и че Ника е превзето име. После каза, че Ника трябвало да се казва само на Никол. Не знам какво да правя, моля помогнете! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Говори с детето и му обясни, че по-често е вероятно да й викат по първата част от името й, понеже името е двусъставно!

Така, че да не се сърди и засяга, а да го приема нормално!

В момента тя се засяга, понеже не съвпада с това, както вие я наричате!

Плюс това й обясни, че името Вяра е прекрасно!

И това е една от най-важните християнски добродетели!
Прочети й житието за деца на трите мъченички за Христа: Вяра, Надежда и Любов!
И й кажи, че може да си празнува имен ден на 17 септември - на светата мъченица Вяра!

Тоест опитай се да премахнеш проблема и да го покриеш, а не да го задълбочиш!

2.   И даскалицата не е много в час, ама и лапето е лигаво. Ще реве заради галено име.
Ника звучи много чуждестранно. Превзето.
Не можете цял живот да я дондуркате, нито да заповядвате на хората да я наричат само Ника. И на другите даскали ли ще казвате? На преподаватели във ВУЗ? На работодатели?
Претенциозни родители с изнежени деца. Приятелчетата, роднините и бъдещи гаджета да и викат, както тя им каже. С учителката не е нужно да фамилиарничи толкова.

3.   Учителите са задължени да се обръщат към децата с имената, които сте вписали в документа когато сте избирали име за детето! Детето цял живот ще носи това име, което сте му избрали и трябва да се научи да го приема, като свое име! Грешката е в вас родителите! Като искате дъщеря ви да е Ника, отидете да й смените името на николина. Не може да си позволявате да занимавате учители с това да учат прякора който сте измислили! Ами в по горните класове какво ще пправите когато учителите станат над 10 броя, с всеки от тях ли ще ходите да учите прякора?
В случая учителката е права да твърди че дъщеря ви е прекалено глезена! Трябва малко твърдост да проявите с възпитанието! Не е нормално поведение да реве че учителката й казвала по кръщелно име! По принцип учителите са длъжни да се обръщат към децата с цялото им име, би трябвало да й казва Вероника, това с умалителните имена Верки и др за учители не е позволено!

4.   Ако това ти е проблемът, считай, че нямаш проблеми :-) Учителката е длъжна да се обръща към детето с името му по акт за раждане, но на по-малките деца се говори обикновено на галено име. Няма как да научиш всички да й казват както вкъщи сте решили, а и няма как хората да се сетят.
Един мой близък (Костадин) всички го наричаха Коце, включително жена му, само родителите му - Динко. Не е ревал и не се е тръшкал, нито майка му е ходила да се разправя в училище навремето.
Не е обидно, не е пренебрежително, така че не би трябвало да реве и да се засяга за такива глупости.

5.   Номер 1 престани да занимаваш хората с твоята Библия. Не виждаш ли, че никой не ти обръща внимание. Много си натрапчив. Нахалник.

6.   Ами това не е повод за рев, утре ще поднесе живото какво ли не на Вероника и ако така реве и се тръшка, умело "подложено" от нас, какфщу оцелее в тозифдив и арогантен свят. Каква е тази Ника, Верче е в пъти по-добре доре. Името носи енергия, включително всяка промяна. В тази ситуация проблемите са;
1. Вие, с тази измишльотина Ника.
2. Как ли няма да се обръщат към нея във времето и това не бива да се толерира, да е повод за такова неадекватно поведение, проблеми и драматизиране успешно и от вас.
3. В Западна Европа, на Вероника казват на галено Веро. Ако се обърнат така съм дъщеря ви, какво. да очакваме.

Концентрирайте се върху училището, тази жена какво ли и е в тази простотия, деца, родители, а и вашите "огромни" проблемите. В тази ситуация казва не детето, а родителя е проблем. Децата са отражение на родителите, реагират по вашите модели.

7.   Представям си как започва учебната година. Всеки учител получава списък от родителите с одобрени и неодобрени имена и си носи списъка всеки ден и го зубка.
Учителката се отпуска с това име, защото става въпрос за прекалено малки деца и са още милички. В по-горните класове ще и викат на цяло име. Тогава всеки ден да си носи кърпички.

8.   Дъщеря ви ще има много прякори. Просто, няма как да ходите и да се карате с всички.

9.   До номер 5

Я си гледай работата и не се меси да коментираш чужди коментари!

Това е свободен сайт и всеки може свободно да си изрази мнението!
Затова е създаден сайта - ясно ли ти е!

По-добре внимавай върху себе си!

10.   Боже, да ви имам проблемите. За детето няма да коментирам, защото няма смисъл, дете е и ще хленчи за каквото и да е. Вие като родители, ми е интересно, защо се връзвате на акъла на това дете? За името ѝ? Стегнете се, хора. Защо не сте я кръстили "Ника", щом и вие и тя имате зор така да се обръщат към нея? Имам чувството, че това дете ще бъде разглезено и ще получава всичко, което иска. Няма лошо, но ще е хубаво да я запознаете с реалността по-рано.

11.   Ами на Вероника по-скоро Вери или Рони съм чувала да се казва, но не и Ника. Ника не съм чувала дори на Никол, Николета или Николина да се казва, а Ники по-скоро. Много странно сте решили да я наричате, като знаете, че в България на Верониките им се казва Вери и дори Верче по-скоро, отколкото Ника. На запад обаче, учителите наистина наричат по начина по който детето предпочита да бъде наричано или родителите. На запад никоя госпожа не би ви отговорила толкова остро, още повече да задълбочава проблема и да поставя етикети и да дава определение и ще нарича детето както са го помолили родителите. Много неуважетелно отношение от страна на у-ката.

12.   Добре де. Дори да й е неприятно не може ли тя сама да каже на учителката си и на съучениците си че повечето й познати я наричат Ника и да ги помоли така да й викат.
Все пак другите хора няма как да знаят как й викат вкъщи.
Вярно сигурно е на 7 години но все пак би могла да го каже.
Всеки би казал, че му викат Еди как си.
Едва ли ако момичето беше казало, че познатите й я наричат Ника учителката нарочно щеше да й вика Вера или Вече.
Защо е нужно чак майката да ходи да говори с учителката й.
Не може ли просто да даде съвет на дъщеря си да каже че вкъщи всички й викат Ника. Аз мисля, че всеки би се съобразил ако му се каже веднъж.

Решението на проблема всъщност е много просто.
Познатите ми ме наричат Ника може ли и вие да ми викате така.

Няма как учителката да не си помисли, че е разглезена след като майка й тича в училище за дреболия и то за нещо, което малката сама може да попита учителката си. Та те са малък колектив със съучениците й. Родителят не би трябвало да се намесва.
И то за нещо, което може да се реши с две думи.

По този начин самата майка злепоставя дъщеря си после защо я мислят за глезена. Добре, че съучениците й не са разбрали ще я скъсат от подигравки.

Никога няма да причиня това на детето си.

Да, възможно е да й е неприятно но чак да се разплаче заради някакво име не ми се струва реално.

13.   Много показателно е, че вместо да обясниш на детето да не очаква цял живот да я наричат с вашия прякор, си хукнала да се разправяш.

14.   9, за човек, който претендира да е религиозен, си доста агресивен. Няма никакво христоянско смирение у теб.

15.   90 % от хората писали в този форум мислят, че майката не е права да ходи в училище да се разправя.
Само номер 11 мисли, че учителката е постъпила неуважително.
Е какво да си помисли за дете на което майка му ходи в училище да говори за това как да се обръща учителката към него.
Детето е свикнало майка му да го дондурка.
Е до кога така.. Като стане трети четвърти клас пак ли майката ще ходи в училище да говори с учителката за нещо което самото дете би могло да обясни с две думи.
Разбирам да е на 2 или 3 години да да е в детската градина да да не може да говори. Но това дете вече може да говори. Толкова ли не може самата майка да го посъветва само да каже, че повечето хора я наричат Ника и ако може и учителката да я нарича така. Едва ли в такъв случай учителката нарочно ще я нарича Верче. Мисля, че учителката би се съобразила.
Учителката би останала с впечатление че едно дете иска да бъде наричано по определен но ако майка му отиде да се разправя в училище за името няма как да не си помисли, че е глезено.
Създава се съвсем различно впечатление.
Разбирам майката да отиде в училище за да говори с учителката за нещо много сериозно например проблем със съученичка да.
Като прочетох заглавието на темата си помислих, че става въпрос за дете, което е жертва на тормоз в училище. А то пък какво било. Супер странно ми е. И то не само на мен а и на 90 % от хората.

Детето е разглезено да но не е виновно то а майка му. Самата тя злепоставя детето си щом отива в училище да говори с учителката за името.
Как няма да го мислят за глезено. Добре че само учителката ами не и децата тоест съучениците му.
По-добре би било да обясни на детето си, че другите хора няма как да знаят как му викат на галено и че ако каже как му викат другите хора може и да се съобразят с желанието му.
Да, детето е малко, първи клас е но първото, което трябва да научи е че в училище не е вкъщи. Няма как в училище да му викат така както са му викали вкъщи. Просто си има правила.
Другите хора не са длъжни да се съобразяват с неговите желания винаги.
Може да е жестоко но няма да се съобразят.

Случва се някой човек да е наричан не с името, с което го наричат.
Е и това не е болка за умиране.
Няма как някой да знае как е наричан друг.
Да ви имам проблемите.

16.   Какъв съвет очаква авторката да к се даде.

17.   Поне съучениците й може да я наричат Ника. Учителката все пак е
авторитет не к приятелче нито съученик.

18.   Тук е пълно с психопати, тоест с хора лишени от емпатия.

Детето се казва Вероника!!!
Всеки добре възпитан човек, в частност и учител е длъжен да се обръща с правилното пълно име към детето, тоест Вероника!
Ако се възприеме модел на обръщения в класа на галени имена, то тогава се пита как трябва да се обръщаме към теб.
Щом детето е свикнало на галено да й викат "Ника", така й трябва да е.

Елизабет - Бети
Драгомира - Мира
Светозара - Зара

20.   18, училището не е вкъщи. Учителката не е мама, баба, леля или кака. Тя е учител, нарича ги галено, защото още са малки, мили. Това е нейна грешка. А и им е класна явно.
Грешката на майката е, че веднага е отишла да се саморазправя за подобна глупост. В по -горните класове пак ли ще ходи? На 10-12 учители да заповядва как да наричат отрочето и? Ами ако всеки родител отиде да настоява всеки учител да нарича детето по техния начин? От клас по 25 деца, няколко класа? Мисли малко. Нелепа ситуация.

21.   Да. донякъде съм съгласна с номер 18.
Най-добре учителката да се обръща към детето с Вероника.

22.   Да, съгласна съм с това че е най-добре учителката да се обръща към детето с Вероника. Звучи по-професионално още повече че е училище.
Но все пак това не е болка за умиране, че го е нарекла Верче.
Не е голяма драма. Не преувеличавайте.
Чак пък да реве заради някакво си име ми се струва прекалено.
Щом за името реве кой знае още за какво се тръшка.
И аз мисля, че е разглезено. Няма как да не си помисля това.

А и откъде учителката да знае, че вкъщи е свикнала да я наричат Ника.
Ника.

Добре майката е обяснила но аз мисля, че най-добре би било да посъветва дъщеря си сама да каже, че вкъщи я наричат Ника.
Мисля, че това би променило нещата.
Просто ще е като учтива молба.
А не мама тича за всичко в училище.
Случва се човек да се нарече не по начина по който е свикнал.
Е и.
Това не е болка за умиране.
Не съм съгласна обаче ако учителката нарочно нарича детето Верче след като вече знае истината.
Но самата майка е написала, че е станало по-лошо след като е отишла в училище.