Споделена история от Семейство

Как постъпвате
Здравейте,
Как постъпвате, ако дъщеря ви (11 и половина години) се държи лошо с двамата си родители, с по-малкия си брат, обижда, ругае и тряска врати?
Не иска изобщо да учи уроци, домашни, нищо. В училище е аутсайдер?
Говорим, говорим, говорим...

Коментари

1.   Ще повтаря годината и ще се научи. Като порасне и намерете работа, намалете парите.

2.   Малко бой и е липсвал през годините. Наказания и дисциплина.
Модерните родители, които само говорят, но ги е страх да възпитават.
Продължавайте в същият дух и на 14-15 ще е бременна.
Забранете и някои неща, намалете джобните. Следете за домашни ия изпитвайте. Ако счупи нещо вкъщи-да го плати.

3.   Ако сега не я стегнете, след две години като влезе в пубертета съвсем ще се изпуснат нещата.

4.   Детето Ви може да е в спектъра на аутизма или друго подобно състояние, такова поведение не трябва да се игнорира, та тя дори не е в пубертета още. Коментар 1 и 2 са нелепи, обърнете внимание и се консултирайте със специалист.

5.   Спрете с това говорене. Очевидно само с говорене не става.
Вземете други мерки но без насилие естествено. Някакви наказания й наложете.
Ако имах такава дъщеря бих й налагала сериозни наказания докато не просмисли поведението си.

6.   Говорим ли?

Така ще я ошаткам, че ще чуди откъде й е дошло!

Но, това трябва да се прави - овреме! Докато детето първия път прояви непослушание и ти противоречи, за да му "вземеш страха" и да придобие респект от теб и да те слуша.

Сега в този случай, вие отдавна сте изтървали коня в реката...

Вече и да я набиете - няма да има ефект, дори може да стане по-зле!

Не ви остава друго, освен да говорите и да започнете да й налагате наказания за тези провинения - като първо я предупредите за това.

7.   Трябва да си дадете сметка, че поведението на един човек в някакъв сегашен период е следствие на множество фактори в миналото.
Възпитание, приятелства, отношения с роднини, забрани, позволени неща, граници… всичко.

8.   4, това е диагнозата Лигаво дете. Получава се като вкъщи няма надзор. Това дете е изтървано от поне 5-6 годишна възраст.
Мама и тати работят, цъкат из фейса, излизат с компании и не са родители. Не следят детето пише ли домашни, не го изпитват. Не го учат да пази покъщнината. Ще тряска врати? Ще обижда, ругае? Просто не е възпитано добре. Ако го изтърват още, ще почне да пие, пуши и ше цъфне млада майка.
Наказания и дисциплина. Сядат и проверяват домашни. Да го учат да помага вкъщи. Да го изпитват.

9.   4, ти изобщо знаеш ли какво е аутизъм? :-) Всяко лошо възпитано и изтървано дете вече се води аутист :-) Колко удобно, няма нужда да ги възпитаваме, те са си такива.

10.   В пубертета е, и още как. Но това не означава, че трябва да се държи така. Прегледайте храниелния и режим - коригирайте с полезна храна, по-малко шоколад, газирано и т. н. Проверете дали не пуши трева/ диша балони, намерете начин. Запишете я на спорт задължително. Физическото натоварване успокоява хормоналният дисбаланс. Що се отнася до грубият взик, наказвате с мълчание и чакате извинение, в никакъв случай не толерирайте.

11.   Ами проблема е при вас и мъжът ви, вие сте позволили да се разпусне. Бащата да си влезе в ролята. Само с приказки няма да стане ( В едното ухо влизапрез другото излиза) голяма е и за пердах, за това я наказвайте строго, без телефон, без излизане, без теливизия, без джобни, докато не видите добро държание и резултати в училище. Нека баща и да отправя наказанията, вие по скоро се опитайте да се сприятелите с нея, но без да подронвате авторитета на баща и.

12.   Детето е отражение на вас, вие сте за бой, кога последно отвори и прочете нещо за възпитанието на дете, мотивация и т. н. Детето се възпитава с любов и много ясни граници, дори без викове.
Когато следващия път тресне врата, я привиквай с твърд тон да седне и ясно обясняваш, че това няма да се толерира и няма да го позволиш. Следващият път, същото, върни се, затвори тихо врата и така, налажиш ли граници и покажеш ли кой е шефа, нещата ще се променят.
Виждам примерно масово родители будят децата, молят се сутрин. Аз това го правех само в първи клас, после ясно казах, че не будя, закъснее ли, отговорността не е моя и да работи този модел. Децата трябва да поемат отговорност, но родителите не им позволяват.
N 2 с бой си помисли какво посяваш и не само с бой, а и с лошо отношение. Точто тези отношения ме накараха не само да се махна от семейството ми, иначе интелектуалци, но и да се махна от България.

13.   Ами възможно е да има и някакъв психически проблем. Не искам да звуча грубо но може да си има причина да се държи така.
Възможно е. Може би страда за нещо.
Не е изключено и да я заведете на специалист. Той най-добре може да обясни защо се държи така.

Естествено, че с бой не става.
Трябват наказания. Само с говорене не става опитайте с нещо друго.
Мисля, че ще подейства ако й вземете телефона и й спрете телевизията.
Ще се побърка и ще преосмисли поведението си.

Бащата също е отговорен за възпитанието й.

14.   Конкретни съвети:

- Натоварете я със задачи. Пазар, миене на съдове, прибиране на прането
- Дайте ѝ “властта” да учи малкия си брат. Да го научи на нещо, което му предстои - да си връзва обувките, някое стихотворение, да измие съдовете, да смята и т. н
- Оставяйте я да скучае… сама. Без телевизор и телефон.
- Организирайте поход в планината. Аз не зная по-добър начин за сближаване от това да се изправите заедно пред дивата природа.
- Оставяйте я да пази брат си. Излизате за два часа и изисквате: да го е нахранила, да е това, това, това…
- Оставяйте я да решава сама проблемите си. Даже ѝ ги създавайте. Говорете с учителката ѝ, че поощрявате ако получи забележка/ двойка за липса на подготовка. Нека се сблъска с последиците. Обяснете ѝ, че така става. Човек прави или не нещо, има последствия, приема ги. И се оправя.
- По-драстични мерки. Вземете ѝ Нокия 3310. Толкова. Смартфон, когато си оправи отношението и успеха. Когато си го заслужи. Наградите се заслужават.

НО никога не я лишавайте от обич, уважение и винаги я изслушвайте, когато споделя. Дори да сподели, че ви мрази.
“Мразя те! Ти не ставаш за майка, отвратителна си…. ”
“Благодаря, че споделяш чувствата си, дъще! Съжалявам, че изпитваш омраза. Тя е гадна. Написа ли си домашните? Довърши ги и после изхвърли боклука! ”

И много търпение. Трябва да сте последователни.

15.   Около тази възраст 11-12 г. много деца се държат така, а към 13, 5-14г. се вразумяват.

16.   Защо пък детето да е отражение на родителите си.
Доколкото знам от историята на авторката те не се бият пред детето.
Защо те да са виновни.
Много умно ги приказвате някои работи.

17.   Прочети за синдром на императора.
Лимити задължително. Поставяне на дневни задължения и срокове в часове.

18.   Заведи я на психолог. Може би нещо я измъчва.