Споделена история от Семейство

Пари, а не любов
Здравейте.

Пише ви едно уморено от живота момиче.

Става дума, че родителите никога не са ме подкрепяли. Да седнат, да споделят. Не. Само сумтят и негодуват.
Защо? Защото не живея според техния единствен правилен начин на живот.

Те мразят като съм директна с тях как се чувствам. Натякват каква жертва, колко пари са ми дали. Да. Слава Богу
Но емоционалната подкрепа. Няма я.

Когато реших няколко пъти да пробвам забранени за тях като мислене неща (разбирай да сменя града, държавата, да имам мнение) имаше натяквания ти какво правиш, къде мислиш че ходиш и такива.

Около ковида беше нещо от рода ти ако не следваш нашите разбирания првиш лошо.

Предполагам че това е върл соц. Но никога не са казали да сгреших. И после очакват да споделяш с тях.

Търсих чуждестранни мнения за това. Оказа се, че мноо.. го хора сме така. Родителите ни нямали любов от страна на техните. Нямали са пари и смятат че с викане и с пари показват любов.

Аз съм вече голям човек. Към 30. Но когато за родителите ти е било по важно че имаш 2ка а не че имаш проблеми в училище.. изобщо и след това..

Та въпроса ми към вас е:
Чисто като народопсихология защо не приемат че не е тяхното време. Защо им е трудно да поискат помощ..

Коментари

1.   Ми не, просто живееш в свой си свят и даже не осъзнаваш какво се случва. Ти си адски глупава, мислиш някак че си много умна, че нещата нямат цена и точно родителите ти са задоволявали всичките ти капризи, поради което си се превърнала в инфантил, мислещ че всичко ти се полага.
Ядосват се че си директна, защото си нетактична, не усещаш какви глупости говориш и са същисани от прототията ти.
Ти някак мислиш че те ти се налагат, че не те обичат, но ако беше така, нямаше да инвенстират в теб и да ти дават пари. Просто виждат че летиш и че си въздух под налягане, заради което се налага да ти вметват тактично, че така няма да стане, ама навремето са те изпуснали и сега не могат да те спрат, могат само да говорят и да се ядосват на твоите тъпотии.
Казано на кратко, като си решила да се правиш на голяма- ок, няма проблем, но големите хора не се нуждаят от финансов съпорт. Като искаш да си голямата работа, научи се да изкарваш пари, чак тогава се дърви на вашите.

2.   Искаш да си директна с тях, е аз ще бъда директна с теб.
Защо не приемат ли, защото си на 30г и все още търсиш тяхната подкрепа и одобрение, на твоята възраст те са имали деца ученици, ти още блуждаеш, дете ли си или възрастен.
Момиче била, 30 годишна, се смята за момиче, очаква подкрепа, докато върши глупост след глупост, и все още очаква и да й покрият финансово масрафа.
Да смениш града или държавата е добро само ако в новия град или държава ще вършиш нещо градивно, ти ако ходиш само така за да им похарчиш парите, които си им поискала за да заминеш, как да те подкрепят.

3.   Боже Господи та ти си на 30. Какъв съвет очакваш да ти се даде.
Аз какво да направи, че родителите ти не са те обичали.

4.   Опитай се да не се занимаваш с тях. Това са нарцисисти, които са развалили целият ти живот. Намери свестен мъж и не се занимавай с тях. Но е много важно как ще продължиш напред, защото съм виждал подобни хора в мойта рода, на които също живота е съсипан от родителите им, те го знаят, осъзнават го, но прилагат същите грешки, злоба, агресия върху техните деца.

За пример - баба ми се е грижила за всички, но беше наистина един от най-гадните хора, които познавам. Късала ми е нервите без причина и се е отнасяла така както и най-големия ми враг. Отнасяла се е така и с дядо ми, с майка ми и с леля ми. Леля ми в момента е на възраст, има деца, осъзнава, че баба ми не е била права, но е 1 към 1 с нея.

Жив и здрав да съм. Скоро се надявам и аз да имам късмета да имам дечица, никога няма да се отнасям по този гаден начин, по който са се отнасяли с мен нашите или баба ми.

Когато бях дете, баба ми в прав текст ми е казвала, че съм боклук и боклук ще си умра. Като пораснах на около 20, бях натрупал толкова злоба и агресия от всички тия години на булинг от нейна страна, че когато остаря, съм я удрял и псувал и съм се гаврил с нея, буквално от нищото. Цялото ми поведение беше 1 към 1 с нейното.

Наистина... Опитайте се да го преживеете. И когато дойде време да направите семейство, никога не повтаряйте грешките на родителите си. Винаги имайте едно на ум!

5.   Аз какво да направя.

6.   Няма как да промениш човек, който цял живот не се е променил. Освен това всеки е различен, някои хора могат да мислят по дълбоко и да водят такива разговори и да гледат нещата от различни гледни точки. Други най-голямата им мисловна дейност за деня е какво ще се готви. Общо взето всеки поне малко разумен човек трябва да знае, че родителите съвсем не винаги са прави. Винаги ще има хора, които ще те спират за едно или друго нещо и ще ти казват, че няма да стане, защото те гледат нещата спрямо тяхните си възможности. Ти прави каквото мислиш и искаш и не си пропилявай живота заради другите.

7.   Скъпа, в тоя живот всеки го играе жертва, не си специална. На 30 си, не си малка да знаеш как стоят нещата. Родителите ти винаги ще те виждат като дете което да поучават. От теб зависи да си изградиш собствен живот според собствените си разбирания... и най-важното - като сгафиш, да си сърбаш сама попарата. На 30 години родителите ти не могат да те спрат, смешно е на тези години да се оправдаваш с мама и тате.

Принципно един съвет и към двата пола. Ако някой над 20 има подобни "драми", бягайте надалеко... Щото ще сте вие следващите виновни на принцесата/принцът, че не живеят живота който искат.

8.   И при мен е така момче на 27, майка ми си живее в нейн свят, имам някаква подкрепа от нея, но някак нея не я интересува, баща ми изобщо. Човека пари си има, а аз ходя от банката да взимам, но не съжалявам по-добре така, да няма ето дадохме ти!
Авторке хващай се с в ръце, дамите сте способни много и се развивай самостоятелно, ще успееш. Аз чакам едни събития да се случат скоро време и напълно ги оставям да се оправят, сега през половината време съм покрай тях. Дфугата половина живея на друго место.
Не съм забогатял, но се развивам и успявам.
Вярвам в теб, ти можеш!
В на много познато се оглеждам в родителите, имам чувството, че мойте са най-зле

9.   Когато го прочетох помислих, че някаква тийнейджърка го е писала. Но като прочетох, че става въпрос за 30 годишна жена се втрещиха.
За 30 годишна трябва да е доста по -самостоятелна.
Не може да се допитва до мнението на родителите си къде ще живее дали да замине за друг град. Съвет може да поиска но не и да ги остави те да диктуват живота й.

10.   Ти още с тях ли живееш? Отдели се и не им се обяснявай.
Това са хората в България и младите също, агресивни, злоба, не разбират елементарни неща и са с разсъждения като на някоя баба.
Мен ме е гледала баба ми, уж е много добра, но изрази като: На всички съм ви бърсала лайната?
Що за израз? Възпитание е това. Как да обичаш и уважаваш такива хора. Сама се натоварва с проблемите на хората, ходи помага, а после говори такива неща.

11.   Мили хора. Не живея с тях.
Просто очаквам като росители подкрепа.. но те си живеят в свят където девиза е трай си там и недей си търси правата

12.   Живей си живота. Не търси от родители подкрепа. Няма да получиш.
Мисли за образование, работа, твои си неща.
Стегни се. На 30 години си. Звучиш като много по-малка.

15.   Мили хора не живея с нашите. Но нали уж родители.
Само недоволстват и казват нали ти дадох пари

16.   До 15 като те чета се сетих за един лаф "грехота е човек да работи при живи родители", че и ти така.