Споделена история от Семейство

Колата в семейството
Здравейте.
Ще се постарая да е кратко.
Преди 2г. Забременях, тогава имахме спорове с половинката че моята кола трябва да се продаде, тъй като е двуврата и не е подходяща за семейна. Две години по-късно, аз продавам колата и се оглеждам за нова, която ще ми трябва и за работа, тъй като работното ми място е на 50км. от града. Човека до мен, заяви да си тегля кредит и да си купувам кола, тъй като на него не му трябвала. Днес го попитах "добре, докога ще сме без кола, дай да направим план, и да мислим по въпроса", при което получих вдигане на рамене. Чудя се, в другите семейства как е? Мъжете интересуват ли се, с какво пътувате? Сами ли ви оставят да вземате подобни решения?

Коментари

1.   При мен, поради лош опит от преди - оставих жена ми да избере кола - тя с удоволствие ходи да обикаля автокъщите, като избра - аз я купих. На мен колата не ми харесва, но ми е по-важен мира в семейството.

2.   Може би не иска да е с теб. Или не иска да си харчи неговите пари, което пак е близо до първото. Като цяло най-вероятно прави и малко пари.

3.   Естествено че не е така. Работя на 20км от града, в който живея. Ако трябваше сама да се оправям щях да сменя работата или мъжа. Моя е много отговорен в това отношение. Като вали сняг знае, че ме е страх и ме кара и взима без да му казвам. Грижи се за колата ми даже повече от за неговата. Твоя е пълен мухъл. Сякаш не отиваш да работиш, за да живеете по-добре, ами на екскурзия. На твое място ще си купя възможно най-новвта кола и ще му забраня да се качва в нея. Посъветвай се с приятели и колеги за добър сервиз. Със сигурност колегите ти ще са по-отзивчиви от мъжа ти и ще ти помагат. И твоя не го карай никъде. Да си ходи пеша или с градския транспорт.
ж, 26

4.   Така е с "човека до мен". Трябваше да имате съпруг, който да се грижи за Вас.

5.   Нещо си се объркала, първо говориш твоята кола все едно той има и негова, после казваш че ти отнело 2 години да я продадеш, за две години много хора могат да си променят мнението особенно за вещи. Щом човекът преди е казвал че твоята не става за семейна, значи е искал семейна, пък сега твърди че кола не ви е нужна, следователно има някакви неща които не си ни казала.
Искаш да работиш на 50 км, но пък ти е проблем да теглиш кредит и да изплатиш от заплатата си автомобил, все пак имаш и някакви пари от продажба на стария и ти трябват още малко или искаш нещо по скъпо което сама не можеш да платиш..? Все пак нормалните хора ако работим на 50км или работодателя ни урежда транспорт или работим за достатъчно много пари така че да можем да си купим автомобил на старо без проблем, иначе защо да изминаваме по 100км дневно и сами да си плащаме транспорта.
По принцип във всяко семейство нещата са различни, ако мъжа ти в момента изплаща ипотека, и/или обзавежда новия ви дом и му е трудно финансово, някак е нагло да искаш той да ти купи кола. Пък и целта ти да купиш кола е за да я позваш главно ти сама, да ходиш на работа с нея до колкото разбирам, следователно заплатата ти трябва да си струва така че да можеш да си позволиш този лукс, да имаш паркирана собствена кола на паркинга на предпириятието.
В моето семейство жената събира пари (общи спестявания) и изненадва с въпрос "имам спестени еди си колко хиляди, да си купим ли по нова кола или къща на село, или ново обзавеждане за дома"? Тогава въпроса се обсъжда и стигаме до консенсус трябва ли ни вещта, която тя е преложила или мъжът има нужда от нещо което е по важно за момента.

6.   Мъжете, имаме коли... Ти за какво си омъжена.. идея си нямам...

М23

7.   Работата ми е на 10 Мин, нямам книжка.
Иначе изцяло аз купувам дрехи на децата, не знам дали мъжа не трябва да се включи?
Той си поема разходите за колата си щото той пътува с нея.
Те мъжете много не ги закачай за нищо, за съжаление всеки мисли за себе си.
Той също ли пътува с кола?
Варианти за друг транспорт или работа?

8.   Когато ние си търсихме кола, решението беше и на двамата. Тя ме остави да избера няколко варианта, които ми се струват подходящи и след това заедно избрахме-Golf V 1. 9 Tdi. Сравнително икономична кола и разходите по поддръжката, не надвишават 1000 лева годишно.

9.   Май с "половинката" не сте женени. Естествено, че не е нормално в едно семейство да ти кажат "тегли си кредит". Обаче ти чувстваш ли се семейна?

10.   Авторката до номер 5.
Нещо явно не си прочел.
Още, когато бях бременна аз самата казах, че колата трябва да се смени, не той. И да работодател ми осигурява транспорт, само че децата до 7г. възраст боледуват и няма кой да го прибира ако съм със служебния транспорт.
Още преди да го срещна изтеглих ипотека за апартамен, той заяви че в моя комплекс няма да живее и си изтегли сам ипотека и си взе жилище, в което живеем тримата. Какво значи искаш? Аз работя там, условията за майка която тепърва ще взема болнични са гледане на дете са добри и няма да имам проблем?

11.   Авторката до номер 7
Той пътува с градския транспорт.
И двамата сме държавни служители в раслични министерства. На него често му се налага да прави проверки в други градове и смяната му от 8ч. става 12ч.
Аз сега мисля да прекъсвам майчинството и да пускам детето на ясла, за да мога да събирам пари. Моето работно време е 08-16, което е добре за прибирането на детето от ясла. Имаме осигурен транспорт, притесненията са ми, че ако боледува често, няма как да го прибирам от яслата. Вие като майка, знаете че частниците не обичат много жени с малки деца, прохождащи на ясли и градини.

12.   А защо мъжът трябва да ти купува кола? Нали сме УЖ равноправни, постоянно тръбите колко сте самодостатъчни, успешни и удивителни! Който се нуждае от нещо, да си го купува. Аз като искам нещо, да не чакам жена ми да ми го купи? А тая техника - да представяш нуждите си като семейни нужди /детето, мрън, мрън/ ми е ясна отвсякъде. До нас има детска градина - всеки ден ги гледам кифлите с колите, половината живеят на пешеходно разстояние от градината, ама търкалят колите, купени от балъците задето им оказват честта да си легнат с тях...

13.   Когато имах нужда от кола, мъжът ми е започнал да търси подходяща без да ми казва дори. Когато имаше вече насрочени срещи за оглед и проби, тогава ми каза и ходихме да ги видя и пробвам.
Искаше на място аз да платя колата (нали била моята кола) но с негови пари (била подарък).

14.   Ебахти бедняка. Истинския мъж не кара кола, не защото не може, а защото може да си позволи да пътува с таксита. Кажи му да плаща за таксита или да го изхвърли и си намери заможен мъж.
Аз съм безработен в момента и пак пътувам само с таксита, градски транспорт и шофиране са ми под нивото.

Един от многото

15.   Моя зет купи на дъщеря ми джип, той има джип, твоя за какъв.. й ти е мъж, не знам....

17.   Номер 4, лесно е да се каже: "трябва да си имате съпруг, който да се грижи за вас". Не всички имат този късмет.

18.   До номер 6 : Не знаех, че един от факторите да си мъж, е да притежаваш кола. А шофьорска книжка и акъл умения за шофирането притежаваш ли или викаш, то достатъчно да имам кола, пък другото няма значение? Ще те разочаровам, че доста мои познати от мъжки пол и на възраст 30 нямат коли.

19.   Е ние като нямаме кола да не сме умрели. По-важното е разбирателството, което имаме.
При вас то определено липсва. Не колата е проблем а отношение ви.
Дали ще е кола или за друго пак няма да може да се разберете.
Много сте богати.

Нещо не разбирам. Щом колата ти не става за семейна защо просто не сте купили семейна с общи пари. Как така ти трябва да стигаш с нея до работа.

Аз ползвам служебен транспорт.
Да, прави са някои трябва да ти е изгодно да си даваш парите за транспорт.

20.   Половината тук само нападате и дори не четете.
Къде съм написала, че искам той да ми купува кола? Къде съм нсписала, че искам скъпа кола?
И сегашната ми кола не ми я е купувал мъж сама си събирах пари и си купух това което беше според възможностите ми. Когато се запознахме с него, аз вече имах кола и апартамент.
Дори съм писала в поста че съм му предложила да седнем и да обсъдим да изготвим план какво може и какво не! Хайде четете малко.

21.   12. - А в такъв случай защо й е на жената мъж? След като с всичко ще се справя сама фикус не й трябва. Аман от подобни бунаци, които гледат да не се минат и все цепят стотинката на две. Затова всеки ден тук някой мухъл пише че е самотник и никоя не го иска. То на жените им писна да правят компромиси само за да не им казват "стари моми".

22.   21, хем искате да сте равноправни, хем да те дондуркат, а ти нищо да не правиш. Ти не искаш равноправие, искаш някой да те дондурка. И защо равенството важи само за нещата, които ти оттърват? Хем да сте равни, ама като става въпрос за дондуркане, той теб да дондурка, а ти него. По тази логика ти за какво си му на един мъж? Ей така някой да му харчи парите, без да дава нищо, че иначе видиш ли на нея за какъв и е тоя мъж, като няма да го използва.

23.   Чета, чета коментарите и оставам в потрес. Половината сигурно живеете с майките си, защото не можете да си намерите подобна слугиня. Връщате се от работа, ако въобще работите хвърляте си миризливите гащи и чорапи и чакате мама да ви наготви и изпере. Даже съдбата ви е ясна, 1-2 деца от различни жени и самотни до края на живота си, щото видиш ли за вас подкрепа е само "пари".
Значи жената трябва да има жилище, кола и работа. Да забременнее, да го гледа чавето две години, да гледа и себе си с майчинството, да пере да чисти и да готви и видиш ли чака на мама принца да се прибере и да цъка игрички на телефона да му сложи да яде щото е много специален иначе сме равноправни така ли. Че аз ако имам всичко това и го правя ТИ за какво си ми, освен за донор.

24.   Номер 12, нещастник, кой отглежда децата, бе? ! Стой си сам!

25.   24 Щом ти тежи да отглеждаш децата, прехвърляте отглеждането на него и той да взема обезщетение за отглеждане на дете до 2-годишна възраст, а ти ходи да работиш. Проблемът ти може да се реши много бързо, но е по лесно да смениш няколко пелени днес от колкото да работиш, нали?

26.   Последно какво, номер 12 и подобни с такова мислене - искате равноправна жена, която "си купува сама всичко, каквото ѝ трябва", или искате жена с "традиционни ценности, която да не е феминистка"? Но нали, ако не е "феминистка", става "златотърсачка".. Че започнах много да се обърквам вече...

Авторката, моят съвет е да не чакаш нищо от мъжа и да не се унижаваш да му се молиш. Ако се справиш сама, ако имаш възможност - купи си. Все пак тази кола ти трябва да работа и да возиш детето, не само да ходиш до сладкарницата или фризьорския салон.

Така е отдавна вече у нас - "дами канят". Мъжът ми сам се сеща за много неща да направи за мен. Но няма ли желание, интерес, някакво усещане, че да има удобства и улеснения жената и майката на детето ти не е "разглезване" - няма и да се появи. Иска се и малко ум да се сетиш, че като имаш отпочинала жена до себе си, това и върху семейния живот ще рефлектира положително.

Но не... за някои мъже е въпрос на чест жената ако може съвсем спартански да живее и да е на сметка. Така разбират те "равноправието".

27.   15, не всички са богати като твоя зет. При парите всеки ще купи джип и за себе си, и за половинката. Иначе не знам темата на авторката за това, че той не се е включил в кредита за кола ли е? Много зависи доколко има финансите, другото и напълно възможно е да е стиснат. На коментар по-нагоре, ако мъжът поема доста неща вкъщи, нормално е да купувате дрешки на детето. И моят не може да поема всичко: купувам дрешки на детето, често храна и когато каквото мога. Нали затова сме двама?

28.   Божеее… Моят съпруг се грижи за колите. Всичко от-до обслужване, автомивка, ремонт, зареждане на говориво, ГО, каско, винетка и каквото още има там. С два джипа бмв сме, моят Х5, защото такъв съм си избрала. На такъв мухъл как се ражда дете?? Сляпа ли си била да не видиш що за човек е преди това! Как ще те накара да теглиш кредит и да се спасяваш сама? Защо тогава имаш мъж?

29.   Съгласна съм номер 27. Може да съм тъпа но аз разбирам нещата така.
Всеки да се съобразява с мнението на другия. Жената да изслушва мъжа също и мъжът да изслушва жената. Тоест всеки да се съобразява с мнението на другия и накрая двамата да вземат решение.
Все пак хората се вземат по любов за да са заедно в богатство и бедност, болест и здраве, в добро и лошо.
А не за да купи единият кола на другия.
Жената, която чака на друг да й купи кола си търси нещо друго сещате се но не и съпруг, с който да дели добро и лошо.
Зетят на номер 15 е богат. Няма какво да ми дава за сравнение как зет й купил джип на дъщеря й. Е много важно. По-важното е как се държи с нея какъв баща на детето й е. На децата.
Нека сме честни колата е екстра особено джипът но основните жизнени нужди на човек са съвсем друго.
Аз съм жена, която държи на основните традиционни ценности. НЕ НА МАТЕРИАЛНОТО. Не ме интересува никаква кола.
Номер 15 написа коментар само за да се изфука, че има богат зет.
Жив и здрав да е.

Никой от коментиращите не написа нещо за любовта, чувства и подобни духовни неща. Подкрепа.
Да, партньорите трябва да се подкрепят.

Все коли коли и коли. И за равноправие. За издръжка и т. н.

ДВАМА ДУШИ СА ЗАЕДНО ЗАЩОТО СЕ ОБИЧАТ НЕ ЗА ДА СЕ ИЗДЪРЖАТ НИТО ПЪК ДА СИ КУПУВАТ КОЛИ. ДВАМА ДУШИ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДКРЕПЯТ. Като нямам предвид материална подкрепа. ГОВОРЯ ЗА ЧУВСТВА ЗА РАЗБИРАТЕЛСТВА. Такава съм по-чувствителна.

На мнение съм, че всеки човек трябва да може да задоволи основни жизнени потребности и нужди сам. Нищо че е женен/омъжена.
Дори неща за хоби или неща, която обича да са.
Все пак разграничавам нещата. Фонда и аз съм човек.
Все пак всеки човек работи труди се всеки ден и има право да си купи това, което иска. Независимо, че има семейство. Разбира се не става въпрос за стотици левове а за дребни неща.
Всеки трябва да има свободата да си купи това, което иска.
В случая авторката е права. Иска заедно да обсъдят ситуацията, възможностите, нещата защото колата е голям разход и ще се отрази финансово на семейството.
Но ще я критикувам за начина по който написа темата.
Съжалявам не искам да я обидя но и аз както и други хора неправилно я разбрахме.
Съжалявам но и аз отначало останах с впечатлението, че тя е имала ДВУВРАТА КОЛА и мъжът й я е накарал да я продадат и да купят семейна.
Пък после си е бил шута казал е сама да се оправя като тегли кредит.
След като авторката написа, че тя е била инициатор да сменят колата ситуацията ми се изясни. Може би още в самото начало мъжът е бил против да сменят колата. Може да е всякакъв но той не я е подвеждал.
Не е казвал, че държи да имат кола както и да я сменят. След две години пак е бил против тоест той няма нужда от кола. Може би правилно е казал да тегли кредит и да си купи кола. Толкова са възможностите на семейството им. В този случай защо наистина не изтегли кредит и да си купи кола. Не виждам мъжът какво лошо е казал. Все пак това не е негова лична нужда а само на жената. Разбира се това че са семейство означава и той да й помага с вноските по кредита. Както и по колата той да я издържа както и по каквото там да е. С една дума трябва взаимно да си помагат и да уважават решението на другия. И нуждата на другия.
Струва ми се, че авторката се опитва да натрапи нуждата от кола на мъжа си. Всмисъл, че решава вместо него че той има нужда от кола. Сещате се ю Той няма нужда от кола. Той липсва в цялата картинка.
Колата е нужна само на майката и детето. Като майка я разбирам авторката има нужда от кола за да вози детето. Лошо няма. Мен лично ме е страх да карам кола както и да изкарам шофьорска книжка. Нямам такава книжка и не искам да имам. Все едно мен някой да тръгне да ме убеждава да тръгна да си изкарам шофьорска книжка тоест да тръгна на курс да стане нещо и да се откажа тоест някой да даде пари за мен и аз да се откажа. КаК да кажа и аз бих казала на някой сама / сам да се опра
вя. Авторката трябва да отпише мъжът си от плановете за покупка на кола.
Тоест на семейна кола. Може би се повтарям но искам да стане по -ясно. Те семейството на този етап нямат нужда от семеен автомобил. Мъжът няма нужда от кола. Какво не стана ясно.
Щом само жената има нужда от кола трябва сама да си определи бюджет и да си плаща. Да, семейство са но тя е била наясно още от самото начало, че мъжът не иска да купуват кола. Той няма нужда от кола. В този случай е редно жената да си плаща. След две години положението и мнението му са са си все същите. Нищо не се е променило.
Съжалявам ако се повтарям но искам да стане ясно.
Нищо, че са семейство мисля, че авторката трябва да поеме сама целия разход да си тегли кредит и сама да си плаща. Да си понесе последствията от грешката. Тоест тя е била наясно още от самото начало, че мъжът няма нужда от кола. На нейно място аз нямаше да искам мъжът ми да плаща нещо за което съм виновна само аз. Моя грешка. Тоест да съм мислила той от какво има или няма нужда.
Но аз никога не бих си продала колата ако мъжът ми каже, че той не иска да я ползва. Тоест нямаме нужда от семеен автомобил.
Авторката интересува ли я мнението на мъжът й, че той няма нужда от семеен автомобил. Че той няма нужда от кола. Неговото мнение нищо ли не значи за нея. Така ми се струва, че неговото мнение не го брои за нищо.

Да тя каза да направят план но отново я разбрах погрешно. Като план аз разбирам той да се включи И с пари. Но е ставало въпрос за нещо друго.
Трябваше просто да напише, че иска да обсъдят неговото мнение тоест да обсъдят семейния бюджет ако авторката се включи сама в покупката на колата. И съвет не семеен автомобил а автомобил, който да извозва само нея и детето. С една дума да обсъдят как това ще се отрази на семейния бюджет. Мъжът колко разходи ще може да поеме.
Съжалявам не разбрах авторката. Не искам да я критикувам за решенията й просто не я разбирам.

Съвет не семеен автомобил. А автомобил, който да извозва ТЕБ авторке и детето. Няма смисъл да се дават излишни пари за покупка на семеен автомобил след като мъжът не желае да кара кола. Така е преценил.
Може би е било грешка да продавате колата преди две години. Когато детето стане по-голямо и нуждата от кола се промени тогава си купувате кола само за Вас двете с детето. Незнам момиче ли е момче ли е.
А и ДВУВРАТА ДВУВРАТА но пак щеше да те закара на работа.
Успех при покупката на нова кола. И да се похвалиш задължително.
Малък автомобил.
Съжалявам но аз така разбирам нещата. Така е както при нуждата от дамски дрехи, обувки, дамски превръзки, козметика. Твое хоби както и на мъжът мъжки дрехи, обувки, аксесоари и т. н неща да.

Съжалявам повтарям се но и стана прекалено дълго. Но исках да съм изчерпателна както винаги. Стил на писане.
Благодаря на този, който го изчете.

Не ме търсете за материални неща и придобивки, спорове.
Само за духовни потребности. Мога да поспоря.

32.   Абе под равноправие аз разбирам всеки да прави нещо за другия.
Не някой да използва.
Примерно ако мъжът купи кола на жената тя ще му върне ли жеста тя ще му купи ли нещо хубаво.
Всеки трябва да е финансово независим нищо, че е женен/ омъжена.
Това не означава, че някой не може да си купи сам кола. Не да чака на половинката си.
Защо пък само жената трябва да чака на мъжът да й купи кола. Не може ли обратния вариант жената да купи кола на мъжът.
Това аз разбирам под равноправие. Няма значение мъжът/ жената.
Нали искате да сте равноправни. Всеки трябва да прави нещо за другия няма значение мъжът жената. И двамата са партньори в една връзка.
Дори единият да направи нещо материално другият ще направи нещо добро за партньора си, което не струва пари. А се прави от добро желание и идва от сърцето. От сърце се прави. Говоря за добър жест.
Нали все пак са семейство.
Номера 21 и 23 са феминистки.
Жена съм но не мисля като тях. Няма значение мъж или жена всеки трябва да може да си осигури кола или каквото. Какво аз да чакам мъжът да ми купи кола е нема да стане. Моят мъж като няма кола какво това не го прави по-лош. Прави други неща за мен, които превъзхождат покупката на един тъп автомобил. Ако има автомобил пък ще. Го мисля. Аз и нямам книжка. А и не искам да имам. Имаме разбирателство. Вече десет години сме заедно.

А защо номер 23 изключва обратния вариант жената да чака на мъжът да свърши домакинската работа. Със сигурност има и мързеливи жени. Е и аз не съм много работлива.

А и е лошо за самата жена да е зависима заради една кола. Купува й скъпа кола но какво ли яде за да я получи.

36.   Авторке съжалявам не те разбрах. Не искам да те обидя не те критикувам за изборите, които си взела в живота си само за това как си написала темата. защото те разбрах погрешно и останах със съвсем друго впечатление за мъжът ти.
Но колкото и да мисля не мога да те разбера.

Не разбирам защо искаш да тръгнеш на работа докато детето ти е още малко. Ще го пратиш на ясла. Но нали не сте зависими от заплатата ти.
Не е ли по-добре да си с него още малко докато порасне. Да тръгне на детска градина. Това са най-хубавите ви моменти заедно. И те за съжаление няма да се върнат. Аз не съм с моето и много съжалявам, че пропуснах много моменти докато беше по -малка затова бих те посъветвала да изчакаш. Парите, които ще спечелиш не може да компенсират липсата на детето ти. Според мен ясла не е необходима. По-добре да преживееш моментите с детето си. Но ти си знаеш.
А и щом сте на държавни работи не е ли по-добре да изчакаш да ти изтече майчинството и да се върнеш на държавната си работа. По-добре е. Отколкото да почнеш някъде на частно. Да не обичат да търпят майки с малки деца.

38.   Много ме подразни номер 28. Моят мъж като няма кола какво това не го прави по-лош човек. Аз си го обичам такъв какъвто е. Има много по-важни причини да го обичам от една тъпа кола.
Ела да ми го кажеш в лицето и такъв шамар ще изядеш.

Абе аз казах, че за материални неща не споря. Споря само за духовни учения и неща.

45.   Авторке. Мъжът ти ми направи добро впечатление. Скромничък, добричък. Работещ държавна работа. Въпреки че работи държавна работа не ползва автомобил. Супер.
Такива хора уважавам. Скромни.

46.   Авторката
Здравей 29. Благодаря за дългия коментар. Прочетох го няколко пъти. Исках да бъда максимално кратка в първоначалния си пост, но явно е било грешка, защото много хора не са разбрали ЯВНО.
Ще пусна някаква предистория все пак.
Още когато се запознахме с него, той искаше да закупи кола която струваше приблизително 15 000лв. Бях с него когато посетихме няколко майстора и хората бяха категорични, че колата има проблем и ремонта ще бъде около 5000лв. Тогава му казах, че това е излишен разход и имаме на този етап моята кола, но тогава бяхме все още двама. След като влезнах в по напреднала бременност, отворих
темата за смяна на кола, поне да е с 4 врати, тогава той каза че щял да вземе някой таралясник за 1000-2000, и може би е моя грешка като му казах, че нямаме нужда от 2коли. (Като отново казах, че е излишен разход, винетки, граждански, гуми и т. н. )Така останаха нещата до момента в който, не започнах да возя детето отпред и то започна да си отваря предната врата и то във движение (нямам родителски контрол). Казах му няколко пъти, той отвърна "нали столчето е вързано какво толкова). До тук добре.
Преди няколко седмици, посетихме майстор, човека си каза или сериозен ремонт на колата или я продавай. Когато си посметнах парите за ремонт видях, че няма смисъл да ремонтирам кола която така или иначе не е удачна за семейна. Добре на него не му трябва кола, но няма нищо напротив да се разхожда с тази, разходки по-други градове, или да посети баща си в съседния град. (Нали, колата си я зареждам аз, за да не си помислите че някой ми пълни резервоара)Окей. Ама аз не знам, защо всички си мислят че подкрепа означава "пари".
Ами болно ми стана, помолих го да ми помогне с пускането на обява той каза "не знам, оправяй се". Добре, пуснах една женско типична обява, няма проблем. Помолих го, да седнем да погледнем колите, да видим марка, модел какви бъдещи проблеми правят, какви са им ремонтите да почетем из форумите, не можел не му се занимава. Аз и това правя, докато чакам да се продаде колата, съм направила сметка и план до края на годината колко пари ще събера за да не се налага да тегля кредит. Окей.
Въпроса ми е към мъжете колко от Вас си вземат болнични за гледане на дете? Стана ясно, имаме транспорт, нямам проблем да ходя с него обаче като звъннат да си прибера детето защото е болно няма как да стане, а то няма да боледува 1път в годината. До тук добре. Колата е моя грижа, защото ще я използвам за прибиране на детето? !? Това дете, само майка ли има? !?
До коментара, не е ли по-добре да изчакам детето да стане на 2, ами имам достатъчно отспуска която мога да използвам (няма да казвам колко е, за да не ме нахейтите пак)
Все пак благодаря на тези, които разсъждават малко.

47.   Ти нямаш мъж, а мухльо до себе си. Аз съм мъж, които повечето българки биха определили като, , Ганьо, , Всичко от апартамент до кола съм купил с мои пари, но съм казал на жена ми, че няма, , мое, твое, , , а всичко е общо. Когато има нужда, я карам. Нашата кола също е двуврата, но ние сме двама и едно малко човече, и на нас за сега ние достатъчно. Сестра ми, също живее сама няма мъж, ако и се налага да ходи на по-далеко никога не я оставям да се влачи по спирките. Обичам си семейството и бих си дал и живота за тях.

От един Ганьо плешив, нисък и с шкембе

48.   Да Авторке сега вече те разбрах по -добре.
Първото, което си помислих е че ДВУВРАТА КОЛА не е подходяща за малко дете. Не е безопасно да се вози отпред. Може да отвори вратата.
Да теб ще те закара на работа но детето не може да се вози отпред.
Не бих го нарекла грешка просто не сте знаели какво ще стане по -натам.
Не сте предвидили някои неща.
Не е прав да не ти помага с търсенето на подходяща кола.
Значи все пак първоначалното ми впечатление за него е било правилно.
Не помага а иска да се вози е не става така.
Когато си купиш КОЛА и ако поиска да се вози и ти му кажи, че не може.
Да се оправя сам.
Семейство сте но не може така. И той трябва да ти помага.
Да, но ако си вкъщи с детето няма да ти се налага да ползваш кола ако се разболее за да го вземеш. Разбира се и бащата трябва да се включва. Той също има грижата за това дете и също има право на болничен лист ако детето се разболее.
Няма да те хейтя за отпуската. Ти си знаеш де.
Аз и преди написах, че не те критикувам за изборите ти просто не те разбрах.

49.   Авторке в такъв случай си купи кола, която да е удобна само за теб и детето.
Мъжът ти щом не ти помага в избора ами да се оправя сам. Когато има нужда от кола му кажи да се оправя сам. Има таксита.
Изобщо не го включвай в покупката на колата.
Отново ще ти пожелая успех в избора на кола, която да е удобна за теб и детето.
Дано скоро да се похвалиш.

53.   Авторке как си. Надявам се. че си си купила кола.

54.   " че моята кола трябва да се продаде, тъй като е двуврата и не е подходяща за семейна. " Хем е твоя, хем семейна, а мъжът има ли си си своя? Ти искаш да продадеш твоята и да си купиш пак твоя, но ако сте в брак, всяко купено нещо е общо, няма как да е само твое. Много неразбрано описано.

55.   Е тук вече си оля -"Така останаха нещата до момента в който, не започнах да возя детето отпред и то започна да си отваря предната врата и то във движение (нямам родителски контрол). Казах му няколко пъти, той отвърна "нали столчето е вързано какво толкова). " - На две години дете само си отваря вратата на колата. Е тази кола като на Флинстоун ли е, няма ли си ключалка тази врата? Много блудкава тема!

56.   Еее, авторке, как дете на 2 ще отвори предната врата? Дори в ладата на баща ми преди 30 г. можеше да се заключи вратата (ръчно, разбира се, но можеше).

57.   Абе аз също си го помислих това, че детето може да отвори вратата.
Даже още преди авторката да го спомене.
Дори да не може да отвори вратата пак е опасно. Даже по закон мисля, че е забранено.
Все тая дали ще отвори или не пак е опасно и е забранено.

58.   Половината коментари тук са просто трагични.

Номер 12, ти няма ли да престанеш да ревеш навсякъде? Трай си там, стой си сам и не занимавай жените с нищожната ти личност. То не бяхме златотърсачки, феминистки, нищожества и т. н. Да сменяш няколко пелени ли? Защо не седиш вкъщи да гледаш детето? Защото не можеш! Защото ще развееш бяло знаме още на втория ден. Мъжете много ви знаят големите усти, ама не взимате бащински да гледате децата.

Що се отнася до темата - И аз, и съпругът ми си имаме коли. Аз имам една по - малка и компактна. Мъжът ми има джип, но той го ползва и за товарна кола. Твоят партньор е страшно мекотело.

59.   58 моят мъж ми вика остави децата при мен, ако случайно нещо се разделим, той щял да си ги гледа.
Аз му викам вземи ги и ги гледай, при теб са, той по принцип си седи в другата стая, а ние с децата сме в съседната.