Споделена история от Семейство

Бюджет
Здравейте мили хора.
Вие имате ли семеен бюджет с половинките си?
Мислите ли, че човек каквото е видял в неговото семейство, това ще прилага и в бъдещето такова?
Ние си имаме детенце, бебенце горе долу се справяме финансово. Миналата година ми даваше по 200лв. всеки месец за да пазаря за вкъщи и за детето. Тази година започна да ми дава по 400лв., защото моето майчинство падна на 780лв.
Та миналата година, беше повишен за няколко месеца и приблизително за 7м. е взел около 25хил. Тогава сметките ги плащах аз, и предимно пазарях аз. Просто му казах, че на тази заплата е редно да заделя някой лев защото в тези времена всичко се случва. Тогава отговори, че няма да заделя, защото не му трябват. Сега пак си е на старата длъжност, следователно и по-малка заплата и постоянно обеснява как не му стигат парите, не само че не му стигат, а искал и да се понижава да му е спокойно и да не се занимава с глупости. Хазарт не играе, така че няма смисъл от подобни коментари.
В същото време, аз от едно година докато гледам детето започнах да правя нещо от вкъщи и подпомагам "семейния бюджет", е може да са малко 300-400лв., но пък за мен е помощ, памперси, кухня АМ, лекарства знаете, че е трудно въпреки че не глезя детето. Той пък заяви, че съм човек който имал много свободно време и се занимава с глупости.
Аз никога не съм криела, колко ми е заплатата, колко ми е майчинството и колко парички вадя от допълнителната работа.
Той от своя страна, все крие, колко пари е взел, колко му е бонуса, все казва "нямам".
Никога, не съм искала скъпи неща от него, а когато съм говорела за обща покупка на нещо, той казва купувай си.
ЕЕдин път му казах, хайде да идем на почивка, той заяви "ами върви, кога заминаваш"
Така ли са всички 30годишни. В нас жените ли е проблема, че все гледаме са се оправяме сами, все да не сме в тежест?

Коментари

1-50 от 66

1.   Здравей, по принцип не обичам да се меся в личните неща на други хора, но ми се струва, че 400 лева на месец за бебе са прилична сума.

Нямаш нужда от супер-скъпа количка или други глезотии, дрешки, пюренца най-необходимото. Ако детето е болно ок.. нормално в да ти даде повече пари, но детето не боледува постоянно, нали, за какво са ти повече от 400 лева тогава?

Не го казвам с лошо, но забелязвам, че много жени в България използват малкото дете като претекст да не работят с години, да се размотават защото са майки и да харчат пари за маникюри и цигари, вместо да ги дават за детето както е редно.

Не те упреквам, но смятам, че твоите 780 лева майчински и 400 лева от бащата са повече от достатъчни за вас двете.

2.   Извинявай, че ще ти го кажа, но това за мен не е мъж. В моя случай и двамата разполагахме с парите си. Сметките и наема сме си ги делили. Аз съм готов да ѝ дам всичките си пари, ако има нужда от тях. За мен е най-важно тя да е щастлива и добре, тогава и два лева ми стигат. Усмивката ѝ струва повече от някаква си хартия. Дали не си има някоя друга?
М 25

3.   Родителите ми си държат парите заедно. Аз никога не съм слагала в общото им чекмедже. Плащала съм сметки, но парите си ги държа отделно. Така съм и сега с приятеля ми. Даваме поравно за сметките. Оттам нататък всичко ми е в карта. Той не знае че родителите са ми превели немалка сума - същата каквато дадоха на сестра ми да си направи сватба. И никога няма да му кажа колко имам в картата. Мен не ме интересува колко има той. Както се казва "моето си е мое, твоето си го дръж". Не искам пари от него, не искам той да иска от мен.
ж, 26

4.   Е, как така на почивки не ходите ли заедно, ако не ми отиди, щом те пуска с някоя приятелка, остави му детето за няколко дни.
Ние нямаме общ бюджет, аз купувам дрехи и обувки на децата.
За храна харчим и двамата, той плаща колата и бензина, щото той я кара.
Пари не ми оставя, на няколко пъти съм му казвала, че съм останала без пари, само веднъж се сети да остави 20 лв.
Гледам да ми стигат парите и да спестявам, но в последно време ми е трудно.
А, сигурна ли си че са го понижили, да не опитва да си крие доходите.
Мъжете не ценят такива жени, а искащи и изискващи, дето няма да ги жалят за нищо.
Разчитай само на себе си.

5.   Аз имам 4 деца от 3 жени.. но никога не са били лишаване и сега давам × 1500 на жена... месечно... При мен няма.. семеен бюджет.. имам пари давам.. под достойнството ли е от жена.. пари да търся.. дори ги водя всяка година море... за всяка × 1 седмица..

6.   1, скоро влизал/а ли си в магазин и гледал/а ли си дете? Не съм авторката, ама си нямаш хал-хабер нито от цени, нито гледане на деца.

7.   Не е проблемът в парите и бюджета. Просто не сте семейство. Басирам се, че нямате брак. Това не е някакъв празен ритуал.

8.   Авторке много зависи как сте се разбрали, готвиш ли му закуска/вечеря от тези 400лв или всеки си намира какво да яде, зависи дали сте на квартира/ипотека и кой я плаща. Иначе то хубаво всичко да е общо, но общо означава спестовност на онзи, който държи парите и грижа за другия. Обикновено онзи който държи парите сам се лишава най-много, първо гледа да има за всекиго от семейството а себе си лишава за да има спестени семейни пари.

По принцип всеки когато стане самостоятелен, първоначално се опитва да прави така както е било в неговото семейство, но често се случва партньорът на младия човек да не е такъв каквито са били родителите му и тогава младия вижда че когато промениш числителя сметката не излиза, затова си намира свой начин да разпределя парите си, според партньора с който живее. Твоя мъж обаче е на 30г и надали ти си първата жена с която е имал бюджет, тоест когато сте се събрали той вече е имал горчив опит с харчене и спестявания и не е само влияние на родителите му, но и на бившите му партньорки.
Понякога мъжете са с доста широки пръсти и харчат пари за неща които не могат да си позволят, най-често по колата, но жените особенно ако имат бебе, харчат неконтролируемо. Всяка иска за бебето си най-марковите вещи и то от всичко по много, стига да е възможно, но в обикновенните работнически семейства най-често не е възможно да се пазарува неконтролируемо.

Дали 400лв са нормална сума, за бебе даже са много, двамата родители да отделят по 400лв за общото им дете, това за 800лв на месец, разделено по дни 26лв на ден, са предоволна сума за отглеждане на бебе в работническо семейство.

9.   За 7 месеца 25 000 лв, това са по 3500 лв на месец, не е чак толкова малко. Ти си плащала сметките и храната, не ги е харчил за семейството, не ги е спестявал, тогава какво ги е правил? !
Това е стиснат мъж. Би трябвало да е щедър и да дава повече пари в семейството и е добре детето да се развлича и да ходи на почивки с родителите си според мен.

12.   Моят мъж по време на майчинство една стотинка не ми е дал на ръка. Сметки и вода, храна, но ти 400 780 сметни, че хич не е малко, колко повече да ти даде? Да, всичко е скъпо, но всички сме гледали деца, да, нещата са скъпи, но ако не взимаш от най-скъпите неща, стигат. Малко дете, без да е на ясла или детска много рядко боледува. Поздрави!

13.   Проблемът е че си честна. Почни да криеш и ти. Няма смисъл да се угажда на мъж. Готви боб и леща и да сърба. Не се раздавай за него. Мисли само за себе си и детето. Тоя не е човек.

14.   Абе има хора, които получават много по-малко от вас. Получават само социално майчинство и детски.
Навремето аз получавах само социално майчинство и детски. Гледала съм дете.
Е вярно сега цените са се повишили всичко поскъпва но не вярвам, че 400 допълнително не стигат.
Много зависи естествено и дали го кърми. Памперси дрешки отвреме навреме, бебешка козметика обикновена де.
Абе щом мисли за почивки едва ли са толкова бедни.
Има хора, които и толкова нямат, няма какво да ядат, няма какво да пият.
Авторката трябва да оцени това, което има. Има хора, които едва оцеляват.
Какъв е проблемът на авторката не разбирам.

18.   Да така е номер 12. Моят мъж не ми е давал защото по време на майчинството бяхме разделени. Живеех при роднини. При леля. Мен питаш ли как оцелявах само със социално майчинство и детски. След първата година само с детски 35 лв. И след като спрях да получавам майчинство се държаха с мен като с натрапник. Вече разбирам така че освен парите, които мъжът й дава 400 лв. Трябва да се плащат сметки, храна за двамата, отопление, телефон, вода, интернет и д-р. Едва ли само от майчинството ги плаща.
А авторката получава толкова пари и пак недоволства.
Тя за мен проблем няма.
Какво да кажат хората ние, които оцеляваме с по-малко пари.
Хайде аз нямам опит с гледането на деца но другите по оправни хора имат.
Те какво да кажат. Живели са през 80-75-86 -години. Те имали ли са възможности.
А това че мъжът й си отделя пари е друг въпрос.

19.   Да с това съм съгласна, че ако той си крие и авторката да си отделя за лични нужди. Всеки е човек все пак и трябва да си има и за фонда и аз съм човек. Може би си отделя мъжът за лични нужди за някакво хоби. Да се надяваме, че е така. Не съм съгласна с номер 9 че мъжът е стиснат. Стиснат ще е ако авторката го помоли директно нещо важно жизнено важно за детето и той откаже. Тогава ще е и лош.
Той откъде да знае какви са цените в бебешките магазини. Може като повечето хора да не са стъпвали там.
Аз не съм стъпвала там повече от 10 години. Цените са се повишили.
Той може да си мисли, че като даде 400 лв. За детето са напълно достатъчни. Нормално след като не знае цените в бебешките магазини като повечето хора.
Затова и някои хора си мислят, че са достатъчни.
Да, стана ясно, че детето пие АМ. хуманна. Тя е скъпа да.
Но в никакъв случай мъжът не е безотговорен. Безотговорен ще е ако ги остави гладни и жадни ако лиши детето от жизнени нужди и потребности. Нали. Напротив той сам е започнал да дава 400 лв. Повече.
Това за нещо общо и почивките е отделен въпрос.
Може да не иска да се купува нещо общо или да му се ходи на почивка.
Какво трябва да се насилва ли.
Аз съм домошар човек аз също не обичам да ходя по почивки.
Обичам да си стоя вкъщи. Не е до възможности. Може след време да съм се оправила или да съм събрала пари но да не ми се ходи.
Сега да ми каже някой отиди няма да отида не ми се ходи. Не искам.
Така и мъжът. Защо трябва насила да ходи. Защо не се уважава желанието и мнението на другия партньор.
Какво да й каже не не си купувай или не не заминавай на почивка.
В този случай може би е прав като е казал да замине. КАКВО ДА Й КАЖЕ НЯМА ДА ЗАМИНАВАШ. Щом той няма да заминава и тя няма да замине.
Много сте странни някои хора.

20.   Авторката проблем няма. Не мога да я съжаля.
Това, че мъжът й си отделя пари е друг въпрос.
Не мисля, че е стиснат щом не ги е лишил от жизненоважни нужди.
Просто е човек.

21.   Ами авторке според мен 400 лева са добре, ако разбира се не плащате кредит или наем!

Тоест ако тези пари отиват само за детето са напълно достатъчни. Аз също бих давал толкова.

Направи месечна разбивка за какво харчиш 400 лева за детето - пюрета, памперси, дрешки - и ако нещо не ти достига тогава кажи.

Но повечето жени гледат на такива пари като и на свои и си ги харчат и за тях, което не е много окей.

22.   Сложно е с дечица, на никого не му се харчи и не му се занимава. Една жена ми се оплака, че не искал секс нейния, да не забременее пак, че му отишли парите за наличното детенце.

23.   Така е номер 21. 400 лв. Е само нашият месечен наем. Че и повече със сметките. Та със детето мисля, че са предостатъчни.

Разбира се ако има нужда от допълнително за детето най-добре да му каже директно. Той да гадае ли.

Мисля, че не би отказал.
Просто се казва 400 лв. Са недостатъчни. Може ли да ми даваш повече пари ЗА ДЕТЕТО.

Да Авторке. Наистина има жени, които гледат на такива пари като на свои и ги харчат за всевъзможни глезотии. Има жени, които злоупотребяват с такива пари.
Не казвам, че ти си като тях.

24.   Да трудно е да се гледат малки деца но все пак 400 лв. И отделно 780 не може да не стигат за бебчо. Плюс това авторката работи допълнително
780 400=1180 лв. Та това е заплатата само на един човек. Как е възможно да не стигат. Колко хуманна изяжда това дете.
Някои хора получават само толкова заплата. Как е възможно да не се оцени този факт не разбирам.

25.   Щом ми е половинка, значи сме семейство!

А за мен в семейството да няма общ бюджет е недопустимо!
Нали сме вече едно! Нали затова сме заедно!

И с двете ми жени сме имали общ бюджет(имам два брака). И все още съм във втория - добър брак, обичаме се, разбираме се...

Просто парите ни седят в едно чекмедже и всеки си взема, когато и колкото му е нужно. Имаме и обща банкова сметка и банкова карта, с която пазаруваме.

Когато вземем заплати - плащаме сметките и всеки си отделя пари за лични разходи, а останалите слагаме в чекмеджето.

Имаме си пълно доверие! Никой от нас няма пороци от типа: хазарт, алкохол, цигари, изневери...

Живеем скромно и разумно и парите ни стигат, въпреки че не вземаме високи заплати, но имаме финансова дисциплина и не харчим за излишни неща!

Винаги през лятото ходим на почивки на море за няколко дни, на малки екскурзии също, обичаме да пътуваме, но нямаме кола. Пътуваме с влак, автобус, с коли на наши приятелски семейства.

Проблемът, който аз виждам при вас, че не сте честни и открити един към друг и си нямате пълно доверие!

26.   19 ами може да каже, че не иска на почивка, но човек има нужда да се разнообрази малко. Детето също си иска разнообразие. Трябва единия да направи компромис със себе си, щом мъжа се е оженил, ще трябва и на почивка да отиде, толкова ли е мъка това?

27.   400 лв. за цял месец, за да пазаруваш за вкъщи и бебето? До миналата година - 200 лв. за цял месец? Ти си в майчинство и плащаш И сметки? А господинът и с над 3-3500 лв. на месец все няма, все да си спестява и т. н.? Сериозно ли?

И какво ще пазаруваш с 400 лв. цял месец при тези цени? Този кога последно е влизал в магазин? Освен "за бебето" ти свои нужди нямаш ли?

400 лв. бяха пари преди 5-6 години. Сега с много пестене да стигнат за 2 седмици. И изобщо не говоря за луксове.

И никъде не ходите...

За какво спестява, всъщност и защо все няма? След като ти плащаш всички сметки, разходите по бебето и т. н.?

Като почнеш работа, да не се окаже, че и тези 400 лв. ще си ги спестява, защото ти и сама се справяш?

И аз искам да си спестявам заплатата, но като имаш семейство, не става така.

И да кажеш на майка с бебе, че била с много свободно време и се занимавала с глупости е нагло е грозно!

28.   27 Защо смятате че децата имат само един родител? Той дава 400лв, ако и майката заделя 400лв, то 800 лв е напълно достатъчно за едно дете на годинка.
Къде е написано, че авторката сега пазарува за общия дом, пише че тогава е плащала сметки, тоест сега не плаща тя сметките.
27 твърдиш че той си спестявал, но в темата е описано че не спестява, защото не му било нужно. Не е описано къде той си харчи парите, възможно е да ги харчи по тях като ги извежда по ресторанти на детски център, докато авторката не каже можем само да предполагаме, но нямаме право нито да го нападаме нито да го величаем.
Само можем да констатирме достатъчно ли са 800лв за дете на 1г, по 400лв от двамата родители?

29.   Авторката
Като повечето семейства и ние имаме няколко кредита. (Моето половина майчинство, заминава за кредит)
Детето ми смело мога да кажа, че износва дрехи от приятелки, разбира се има и нови дрешки (не са маркови)
Когато той вземаше високата заплата, аз също вземах високо майчинство 1100-1200, като махнем кредита ми оставаха, приблизително 600-700лв. Неговите 200лв., тогава аз плащах ток, вода, всичко за детето и пазар за вкъщи. А тези двеста лева които даваше, два месеца водех преговори за тях. Започна да ги дава. Малко преди да ми падне майчинството му обясних че когато си платя кредита оставам с има няма 300лв. месечно, тогава ми каза връщай се на работа. Аз смело му заявих, че на работа няма да се върна и да пратя детето на 1г. на ясла, но няма и да седя с него, щом ще се налага майка ми да ми помага финансово. Тогава той започна да ми дава по 400лв., Преди няколко седмици му споделих, че бих искала да остана с детето до 2-рата година, а той отвърдна че след месец май, да се оправям сама. Не ме разбирайте погрешно, не съм мързелива, искам да си работя и да вадя парички имам хубава работа. Причината поради която искам да остана с детето е, че наскоро най-добрата ми приятелка загуби детенцето си на 1. 7м., точно на моя рожден ден и просто осъзнах че всеки миг с детето е дар.
И като се върнем на темата, вчера ми заяви, че щял да си купува телевизор за 2100лв. Попитах го, защо толкова скъп, нали няма пари а той отвърна недей да разсъждаваш много (шеговито). Не съм му за парите, аз съм в майчинство и пак си вадя някой допълнителен доход, правя го за детето обаче ме хваща яд щом стане на въпрос за покупки няма НИЕ, само аз. Той за неговите нужди, не искал от никой нищо (тоест, аз искам и не е редно, така го разбирам)
Той дори не ме подкрепя и за това което правя, обясним му сто пъти, че в това нещо има доста хляб просто се иска време, а той дори не ме слуша, не ме подкрепя.
Понякога си казвам "слушай ся, мъжко момиче си, имаш всичко, справяш се с всичко няма да даваш назад, колкото и да е трудно", обаче идва момент в който искам да съм просто момиче, жена, получаваща малко подкрепа, малко стимул.

30.   Е да поясни от тези 780 плаща ли сметки. Е да ако плаща е малко прекалено но кво ще се оплаква. Някои хора нямат и толкова.
На някои жени мъжете и толкова не им дават.

31.   Абе има мъже, които хвърлят едни 200 лв. Месечна издръжка и повече грам не ги интересува за детето.
Не дават нито лв. Повече. Това също трябва да се оцени.
По-важното е освен, че мъжът дава 400 лв. Дали е добър баща. Занимава ли се с детето. Отменя ли майката. Общува ли с детето си.

32.   Ами незнам може би има нужда от нещо специално за детето. Примерно специализирано мляко за детето или нещо друго, което да надхвърли нуждата от 400 лв. За да не обвиняваме напразно авторката най-добре сама да каже.

33.   Абе най-добре в спокоен разговор да го попита защо харчи толкова много пари. Просто от любопитство.
Не като да му държи сметка. Просто тя трябва да знае къде отиват толкова пари. За хоби ли за нещо друго ли. И той е човек и има право да си харчи но жената също трябва да знае къде отиват толкова пари не като да му държи сметка. Казва, че не играе хазарт.
Но щом са семейство и при положение, че жената също му казва всичко.

34.   Казал го е защото в неговите очи допълнителното занимание с което подпомага семейния бюджет е недоходоносно. Затова си мисли, че все едно се занимава с хобито си номер 27.

Хайде сега разни феминистки ще започнат да защитават жената.
Знам ги аз тези работи.

35.   400 лв. Са си 400 лв. Какво да кажат хората, които получават само социално майчинство.
Той може да си мисли, че парите, които дава са напълно достатъчни.
Като човек, който няма представа какви са цените в бебешките магазини.
Нали така. Както аз си мисля. Както и някои коментатори. Нормално след като незнаем какви са цените. Вярно е може би са се повишили малко но пък 400 лв. За две седмици не ми се вярва. Вярно е и всичко поскъпва но все пак.

400 е нашият месечен наем.

36.   След кометар 29 разбирам, че авторката въобще няма връзка с бащата на детето, той просто е поел отговорност за детето си и й плаща 400лв издръжка. За какво семейство говорим въобще.
Това че този мъж който обсъждаме има дете от авторката това не го прави нейн съпруг, не го прави нейна половинка, човека си плаща издръжка за детето и си живее като ерген, решава сам какво да си купи, отказва да ходи с тях на почивка, в него липсва емоционална обвързаност с майката на детето му. Всичките цитирани негови думи говорят за липса на обвързаност с авторката, той само поема неговата отговорност за бебето, човека плаща издръжка и за всичко друго което се поиска от него казва нямам, показва незаинтересованост.
При липса на семейство няма как да обсъждаме семеен бюджет!
Авторке този мъж знае ли че ти е семеен патрньор?

37.   ПазарУВАх!!! Стига сте "пазарили" (или "преценяли")!
НЕ, НЕ зависи от семейния модел. Зависи от това, което сте се разбрала с мъжа си!
Имаме общ бюджет, който се запълва от ДВАМА НИ, 30% от всяка заплата като общия тогава е 45:55 мой:негов дял (само, защото той е по-големия и аз след 5 години ще взимам колкото него).
Не живеем в Бългрия, той е чужденец (от 3та държава). Нямаме (нито имаме нужда или искаме! ) помощ от роднини (не са и живи вече 3ма от 4мата родители). Дадох няколко хиляди в помощ на сестра ми за нейния нов апартамент.
Така правят самоуважаващит се жени! Работят и имат пари за семесейство си и само за себе си!
Ж 50, М 54 с дете на 4

38.   Авторката изглежда, че не може да обясни правилно. Това, което аз разбирам, е че живеят заедно като семейство, и партньорът дава 400 лв. за семейни разходи, не само за бебето, но за всичко. За храна, за разходи, за други разноски. Не се интересува, дали ще стигнат и докога. Всичко, което е над 400 лв., го доплаща авторката, а ако не ѝ достигнат парите, взима от майка си. Мъжът смята, че като е хвърлил 400 лв., семейството е осигурено, той ще се храни по три пъти на ден, сметките ще се плащат, всичко необходимо за бебето ще е купено. А щом авторката тръгне на работа, и толкова няма да дава.
Авторке, моя съвет към теб е ти също да отделяш 400 лв, и заедно с неговите ще станат 800. Каквото ти остане от твоите пари си го прибираш, както и той си прибира неговите.
Първо плащаш сметките, купуваш всичко необходимо за бебето, и купуваш продукти за в къщи за останалите пари. Като свършат, и маминия убавец седне на масата и чака топла вечеря, да му покажеш списък за какво са изхарчени парите, и вечеря няма. Бъди твърда, не харчи нищо повече. Излизай си, купувай си с твоите пари храна само за теб, спестявай си за всеки случай. Ако иска, нека той да пазарува, за да види за колко време стигат 400 лв. за семейство.

39.   Казва се "пазарувам"!

40.   Авторке бе. Така обясни. От темата аз останах със съвсем друго впечатление. Мисля си, че тази глезана взима 780 майчинство само за нея и отделно получава 400 от мъжа, които харчи само за бебето.
А то имало и кредит да плаща.
Ми пишете ги важните подробности още в началото. От самото начало да става ясно че тези пари отиват за кредит.
Изписахме куп глупости за Няма нищо. И как няма да е. Обвиних я несправедливо.
Колко мнения са написани, които нямат връзка с това, което хората са разбрали.
От темата до коментара на авторката аз останах със съвсем различно впечатление все едно друг го е писал.
Или е измислил ситуацията за да се оправдава.
Не ми харесва авторката като човек.

Да, след последния коментар на авторката естествено не оправдавам поведението на мъжа. Осъждам го да, обвинявам го.
Но това стана след като прочетох последния коментар на авторката.
Нещата намирисват на развод. Може би след като малко поотрасне детето.
Така и така авторката сама се оправя.
Или докато се разведат тя също да си поскрива някой лев. Да мисли само за своите нужди и желания и потребностите на детето си.

Но майчинството по принцип хич не е малко. Щом може да тегли кредит и да го плаща само от майчинството си.
Някои хора получават много по-малко само социално майчинство.
Някои мъже и толкова не им дават за нуждите на семейството си.
Покажи му авторке касовите бележки да види къде отиват толкова пари.
Да оцени, че има жени, които харчат по толкова за маникюр и козметични салони и процедури. Да те оцени.
А ти се бориш за оцеляването си.
Наистина авторката не може да обясни правилно нещата.

41.   Все тая номер 39.

42.   Та 800 лв. Е почти моята заплата на месец. Имам да плащам и наем, сметки.

43.   Защо не започне той да плаща сметките, да пазарува всичко, а ти му давай 400 лв?

45.   Спомням си, че на моята братовчедка и отказаха кредит, който да плаща само от майчинството си. Явно майчинството й хич не е малко.

46.   И какво значи социално майчинство? Че нямаш нито един работен ден а държавата все пак ти дава пари? Дай да линчуваме някоя жена, че взема по-голямо майчинство.

47.   Никъде в поста не съм писала, че съм изтеглила кредит по време на майчинството, дори не четете. Хем не четете, хем съдите хората.

48.   Е да моя си е вината, че получавам социално майчинство. Но това, което искам да кажа е че авторката трябва да е благодарна, че има толкова много майчинство. Защото има хора, които имат много по-малко.
Аз не й завиждам.
Леля и чичо също не са ме оставили. Те поемаха всички разходи от нищо не ме лишаваха. Гледаха ме като писано яйце.
Но след втората година почнаха да ме корят.
Вече съм по -зряла и разбирам, че може би са имали право.
Вече съм при бащата на детето си.

49.   Естествено жената си ги е заслужила. Лошо няма.
Моята братовчедка и тя получаваше социално майчинство.
И тя искаше да изтегли кредит но не й разрешиха.
Авторката е доста по -добре. Заслужила си го. Доходът й хич не е малък.
Щом е изтеглила и кредит.
Лошото е че мъжът й дава 400 лв. И за семейството.
Отначало помислих, че тези 400 лв. Са само за детето. А тя плащала и сметки.
Естествено, че осъждам поведението на Мъжа.
Да би трябвало повече да дава.

52.   Аз ясно написах, че авторката обяснява по неправилен начин нещата.
Също и номер 38 го пише, че авторката не може да обясни правилно нещата.
И преди и сега ще го напиша, че не разбирам какво иска да каже авторката.
Не я разбирам. Какво да направя.
Всичко ли трябва да разбирам. Всичко ли съм длъжна да разбирам
Не може ли нещо да не разбера.
Аз се притесних, че я разбрах неправилно и я обвиних.
А тя пък несправедливо и сърдито ще го играе.
Добре не съм разбрала нещо ами в такъв случай да ми го обясни като хората.
А тя се заяжда понеже нещо не съм разбрала. Там е проблемът, че аз не я разбирам още от самото начало.
Ясно е че е с кофти характер.
Сърдито го играе.
Абе има нещо много странно в цялата тази работа.
Вече се обърках. Вече не знам кой крив кой прав.
Мъжът ли?
Аз бях дотук. Най-добре нищо да не коментирам защото се обърках кой крив кой прав мъжът, който не дава пари за семейството ли.
Май интуицията ми ще се окаже права.
Абе да не би авторката да е авторка и на една друга тема за хазарт изтеглила кредит за да си покрие дълга от хазарт.
Или нещо друго.
Абе аз не съм тъпа.
Вярно не разбрах някои неща но не съм чак толкова тъпа. Абе има нещо.
Видяхте ли как се наостри като споменах кредит.
Преди това изписах куп глупости авторката нищо не написа. Споменах кредит и тя се наостри.
Разберете вие драги мои коментатори. Аз явно нищо не разбирам.
Аз бях готова да й се извиня, че едва ли я обвиних несправедливо и че заставам на страната на мъжа, който нищо не дава.
А тя ми се нахвърли, че нещо случайно че съм разбрала.
Че кредитът е бил изтеглен преди майчинството. Добре, така да бъде.

53.   Айпитата са различни. Ясно това може и да не е самата авторка.

54.   Авторката
Да с ужасен характер съм!
Не знам, кое по-точно не разбрахте половината.
Започнах тематата с

"Здравейте мили хора.
Вие имате ли семеен бюджет с половинките си? "

Някъде съм писала и "мислите ли, че каквото си видял в семейството си, го прилагаш в собственото си".

Но повечето започнаха, "на нея са и отпуснали кредит, докато е била в майчинството", така ли? Аз такова нещо написала ли съм някъде? Или на вас Ви е по-лесно да нахокате някой онлайн?

"Бъди, благодарна защото някои вземаме социално майчинство".

Ами да и аз щях да взимам социално майчинство, ако продължавах да бачкам за хора, които не бяха на светло, не ми плащаха осигуровки и нямах договор, следователно задлъжнях към съответните институции. Потърсих си правата, изплатих си задълженията към НАП, които се натрупват на мой гръб, за това че съмм работила за такива хора.

И да, след като влезнах в правия път след дълго време си намерих работа, която харесвам, работех до последно не съм излезнала в болнични от 2-3-ти месец. Въпреки, че изглеждах като бременна с тризнаци, ставах в 5 и ходех, това е положението.

И като човек, който развива нещо от вкъщи, за да допринася към бюджета и цени всеки един лев който е спечелил, не съм аз авторката на темата за казиното.

55.   Да не разбрах някои неща. Също и номер 38. И другите не разбраха.
Не разбрах каква част от парите, които й дава мъжа на авторката са само за детето и каква част отива за сметките.
С една дума тези 400 лв. Само за детето ли са или с тях плаща сметките и са общо за семейството.
Важно е за мен за да си извадя адекватно мнение за мъжа. Човек, който дава достатъчно за семейството ли е или е някакъв безотговорен и стиснат тип.
Естествено, че не одобрявам безотговорното поведение.
Но след последните коментари на авторката аз се обърках. Вече не знам кой крив кой прав. Явно по-умните коментатори могат да отговорят. По-прозорливите.
Май просто нямам достатъчно житейски опит. Май другите коментиращи, които написаха, че мъжът е бил стиснат са били прави. Но аз съм прекалено наивна и не мога да видя някои неща.

Не мога да разбера авторката се ядосва повече защото не съм разбрала някой неща отколкото, че пиша някои по-остри неща. Не го разбирам. Защо ли.
Сякаш аз съм виновна, че не съм разбрала нещо. Просто се случва да не разбера нещо. Не може ли просто да ми се обясни.
Да добре разбрах, че авторката е изтеглила кредит преди майчинството.
Но защо трябваше да ми го обясни по заядлив начин.
С една дума просто се пише. Изтеглих кредита преди майчинството.
Сега разбрали ме кое не си разбрала. Поне един възпитан човек така би написал когато някой не е разбрал нещо.
В случая не мога да разбера защо авторката се заяжда.
В една друга тема за една кола също така не бях разбрала но авторката обясни надълго и нашироко как стоят нещата. Без грам заядливост.
Беше съвсем различна. И много учтива.
Накрая естествено я разбрах. Нещата придобиха съвсем друг смисъл.

56.   Авторке прочети темата 4000 лв. Не стигат за двама души и разбери как
Трябва да се напише една тема разбираемо. В тази тема авторката описва всяко едно нещо за какво отива. И кредит има 290 лв. Но е споменат още е началото
И абсолютно всичко съм разбрала.
Прочети ти я и ти.
Освен ако не си авторка и на нея. Много сходни неща.

57.   Съжалявам но и в другата тема Да му кажа ли става въпрос за жена, която е изтеглила кредит, която се колебае дали да каже на мъжа си. И тя има бебе. Е аз какво да си помисля.

58.   Значи, "няма пари" за жената и детето, но 2100 за телевизор ей така се намират? И "праща жената на работа" с дете на годинка? И за тези велики 400 лв. ти трябва да му се молиш? Майката на детето му, не поредната бройка в списъка!

А тук те обявяват за "глезана", защото разполагаш с общо 1300 лв. за цял месец за всичко? А да му е хрумвало, че жената също има нужди, извън сметките и детето? Сега си по майчинство, не си във ваканция и не си почиваш!

И не знам къде живеете и защо някои са на социално майчинство, но в 2024 г. доходите на авторката са оцеляване, не глезене. Много са ви ниски стандартите за нормален живот. Или някой ви обработва, че на жената пари не са ѝ нужни.

И мъже като този трябва да се научат, че има приоритети. Като искаш семейство и здрави, отгледани деца, няма да си криеш парите, да си угаждаш на самия себе си с ненужни за момента вещи, а жената да я пращаш "на плантацията" с дете на годинка.

Ето затова много жени се страхуват да раждат и отлагат. Защото могат да се окажат в ей такава унизителна ситуация.

Защо не му предложиш тогава той да поеме пазаруването? Поне за месец? Да видим като тегли чертата накрая дали и за колко време заминават 400 лв.

1-50 от 66