Споделена история от Семейство

Спрете да раждате, света е препълнен
Мисля, че всичко съм казала в заглавието.

Коментари

1.   1. Затова хомосексуализма е по изявен в момента, защото е начин на природата да регулира населението. Не бъдето хомофоби, за да се спаси човечеството.

Един от многото.

2.   Не е препълнен, майка ми ми каза, че светът може да изхрани до 10 милиарда души. А и едва ли ще станем толкова.

3.   Ти си за лечение само това ще кажа.

4.   В България населението намалява, защо да не раждаме повече?

5.   Светът е препълнен с всичко друго, но не и с БЕЛИ ХОРА, затова ако искате да сте малцинство сред черни, жълти, мургави, бембени и подобни, тогава слушайте авторката. Е аз си предпочитам белите, сори авторке:)

6.   Ние сме спрели. Най-бързо изчезващата нация сме, ако не си гледал статистиките. Какво още искаш? Геноцид ли?

7.   Ми ползвай предпазни средства.

8.   Светът със сигурност не е пренаселен поне по нашите географски ширини, а напротив е обезселен.

В България има място за около 20 милиона души.

Провери в интернет каква е гъстотата на население в България например или Европа и сравни с Филипините, Малайзия или Южна Корея.

65-70% от населението на света е концентрирано в Югоизточна Азия - Китай, Индия, Пакистан, Индонезия и останалите страни от региона.

В Африка също има естествен прираст. Европейците ако не раждат просто ще си оставят континента на другите хора по света, на кой му пука, че сега имало джендъри, не искали да раждат, ЛБГТ и прочие - след 100 години тия хора няма да ги има няма да има и спомен за тях.

Т. Т.

9.   На мнение съм че не трябва да се правят деца, но не заради препълненият, а заради ценностната система в наши дни.
Няма как всичко да е на един клик разстояние, хората реално да имат всичко и въпреки това да са недоволни повече, от колкото са били хората по време на световните войни.

Някак виждах надежда виждайки уникално приятелско семейство, умни, възпитани, как възпитават невръстното си дете. Само че това дете тръгна на училище и те самите виждат, че е станало едно от многото заради обкръжението, изпържен мозък не нужен да мисли, с желание само за тик ток, и други такива модерни неща.

12.   До 1 - Няма да бъдем. Просот не ни се пречкайте и не искайте, да харчим средства за вас.

13.   Тогава изчезни за да освободиш малко място.
Това за пренаселеността на българите ли намери да го казваш, българия ли е пренаселена?

14.   Ние сме с отрицателна раждаемост, към изчезване. Може би е добра идея да пишете в арабския или индийския "сподели". А да вземете пример от подканянето си, най-вече.

15.   Живей си живота както намериш за добре, не раждай деца като не искаш, но нямаш право да налагаш мнението си на другите хора и да се разпореждаш с живота им!

16.   Това е пропаганда, какво си мислиш, че ще направиш ти ако нямаш деца. В Индия, Нигерия, Китай, като цяло азиатските държави и мюсюлманските раждат по 10 деца, тук в Европа е прието най - много 2, като повечето хора имат само по едно. Земята има страшно много ресурси за още 50 милиарда човека, просто са разпределени неправомерно 10% от населението притежават ресурси колкото останалите 90%. В Библията го пише и Господ е казал, да се множим като мравки.

17.   Това към циганите ли беше?

18.   А ти, умнице, защо си се родила? Не е ли време светът да се разчисти от големи умове?
Мога и по-груба да бъда, но от благоприличие ще за мълча.

19.   Съгласен съм. Защото всички олигофрени бързат да стават родители и възпитават идиотчета.

20.   Ама ние сме спрели.
Защо пак си недоволна?

21.   18, ти го каза по-добре от мен :-) Моя коментар не го публикуваха, явно им се видя по-груб :-)

22.   Хем си права, хем не си. Защото в Европа населението намалява главоломно. Множат се само в Азия и Африка, т. е. бедните райони на света, където нямат достъп нито до адекватно здравеопазване, нито до аборти, и на жените се гледа само като на крави за разплод. А България е втората най-бързо намаляваща нация в света. Но съм съгласна с теб, че човек не трябва да има деца, ако е просто, за да изпълни обществения си дълг.
Ж25

23.   Не ми пука! Чуждите деца не са мои.

24.   Реално погледнато какво са децата и то в България, говорим за масовката 95% от случаите ?
Някакви родители без реализация и цели, решават че ако не друго ще осмислят живота си правейки деца и че това някак ще им се върне положително след години. И какво се получава в реалност ? Някакви кретенчета без образование и тотално неподготвени за живот растат, дрогират се , пият като за последно, правят секс от 12-13 годишни, женските за пари, мъжките да покажат колко са напред в живота. Станат на по 25, хванат та изгонят родителите си по хосписи или на улицата, гледащи да продадат всичко до което се докопат, за да са за година с някоя нова кола с живот който не им принадлежи, добавяйки си допамин за всичките години мизерия и празноглавие.
Абсолютно безмислено начинание, обречено на провал. Родината ни щяла да се затрие ? Коя родина ? Повечето не знаят кой е Вазов или Ботев, но знаят заради пропагандата кой е Джо Байдън и всичките американски щата на изуст. Не знаят български, но всичките знаят английски. Такава нация няма как да се запази, ако ще да се раждат по 10 деца. Всеки иска да е инвенститор, да изкара бързи пари, било кражби, схеми, измами, но не и да стане учител или лекар.

28.   И мен не ми пука номер 23. Въобще тази тема не ме интересува.