Споделена история от Семейство

Пуснаха ми мухата и сега
Здравейте,
Имам чудесно семейство жена, момиче и момче. Проблема е че преди време бях чул, че един мъж може да направи само само момчета или само момичета. Честно казано не обърнах внимание, но скоро пак чух едни колеги се разправяха и реших да ги оборя в обратното. И тримата се смяха и бяха на мнение да си избера едно от децата че е мое, а другото дарение от някой. Не ми се иска да вярвам в тази теория, но ще ми е интересно да чуя и други мнения.

Коментари

1.   Пълни глупости.

Баща ми има сестра, с която толкова си приличат, че няма как да ги объркаш.

Също имам познати близнаци момче и момиче.

2.   Ама, че простотия. И ти се вързваш. Е това е да търсиш проблем в нищото.

3.   Приятел, колегите ти май нямат завършен 8 клас, това се учи по биология. И ти не си по-далеч от тях, поинтересувай се първо след това зъдавай въпрос. И не коментирай това с други хора, защото може да ти се смеят на незнанието.
П. с Като имаш съмнения направи си тест за бащинство.

4.   По-голяма глупост не бях чувал.

5.   Ти сериозен ли си? Зрял мислещ човек, как може изобщо да вярваш на такива глупости? Вместо да слушаш някакви си колеги, вземи прочети малко за това как се развива ембриона в утробата на майката, как му се определя пола, хромозоми и такива работи. И притесненията ти бързо ще отминат. Жена ти дала ли ти е повод, да си мислиш, че детето не е от теб?

6.   Биология не си ли учил? Тия колеги не са внимавали в часовете, както и ти. Сигурно сте имали 3-4. Ти като ксерокс ли се възприемаш, че само един пол вадиш? За хромозоми нещо чувал ли си?
Какво работите? Дано не е нещо отговорно.

7.   Това са пълни глупости!

Чети малко и се образовай!

Ако не вярваш само на науката - виж практиката в живота:

Виж многодетните семейства, че винаги имат деца и от двата пола.

А и не само многодетните, има и много семейства с по две деца от различен пол - и всички мислиш, че са плод на изневери ли? Това е несериозно!

Просто тези колеги не са ти приятели - и се мъчат да те дразнят и разстроят!

На твое място - щях да се дистанцирам от тях!

8.   Напоследък ми правят впечатление типичните еднотипни теми в детински стил. Дори и думите, които се използват са същите. Явно ги пише някой пубер с прекалено много свободно време. А на мен не са ми публикували сериозни теми.

10.   Боже, внушаваш си глупости. Има и ДНК тестове, не се излагай, това са маймунски теории.

11.   Тези които са ти го казали твърдат ли, че всички братя и сестри на света са от различни бащи? Колко глупав може да си за да се хванеш на такова нещо?
Интересно хората с такава теория какво биха казали за близнаците които са от различен пол, и тях ли са ги правили различни бащи?

12.   Я взели малко се ограмоти от гледна точка БИОЛОГИЯ, а от духовна гледна точка се раждат момчета, когато енергията на майката е по-силна и обратно.

13.   Бъзикат се с теб :)))
В часовете по биология къде си бил? Прочети малко и генетика по темата. Не се връзвай на глупаци, че ще си развалиш семейството за няма. нищо.

16.   Интесено. Аз съм на 65 години и за пръв път чувам за тази неоспорима истина. Явно, ми е бедна фанатазията, какво могат да измислят неуките мъже.

18.   Не обръщаи внимание.

20.   Ами, вземаш им с тампонче натривка от бузата и правиш ДНК тест за бащинство, ако толкоз се съмняваш. Ние отде да знаем твойте деца твои ли са?
То и две момчета да имаш пак не е гаранция че и двете са твои, може тоя другия и той да прави само момчета (ако стъпим на тая тъпа теория).

22.   Пълни глупости. Моите наблюдения са, че в повечето случаи се сменят половете. Колегите ти или се забавляват с теб като те баламосват или са тъпи.

24.   Милиарди мъже по света имат деца от двата пола. Ганьо Балкански разкри мистерията. Да се запише със златни букви това невероятно откритие. Нека всички мъже по света разберат истината.
Сериозно, нямам обяснение как е възможно зрял индивид да вярва на това. Спал ли си по биология, през прозореца ли си блял, или в някоя съученичка? Не се излагай, човече, недей.
ж, 25

25.   Жената има две полови хромозоми Х и Х. Мъжът има Х и У. Всяка полова клетка има само 1 полова хромозома. Женските яйцеклетки имат само Х. Мъжките сперматозоиди могат да имат или само Х, или само У. Когато Х сперматозоид оплоди яйцеклетка, се събират два Х - ХХ, значи става момиче. Когато У сперматозоид оплоди яйцеклетка се събират ХУ, значи става момче. 50% от сперматозоидите в топките ти са У, а останалите 50% са Х. На късмет е кой точно ще оплоди яйцеклетката на жена ти. Точно наполовина са У и Х сперматозоидите ти, защото се образуват при процеса мейоза, при който при делене на клетката се разделят и хромозомите в нея между двете дъщерни клетки. Значи започваш с клетка, която има диплоиден набор хромозоми, т. е щото си мъж клетката има и Х и У едновременно. Но при деленето всяка една от двете дъщерни клетки остава с хаплоиден набор хромозоми и взима или Х или У. Дано съм успял да го обясня добре. Постарах се да го кажа по най простия начин.

26.   Уж си зрял мъж и баща, пък се връзваш на простотии. Тия твоите колеги яко се подиграват с теб. Тия работи е трябвало още 7-8 клас да ги учиш в час по биология. Къде си бил тогава? Прочети малко по темата от СЕРИОЗНИ ИЗТОЧНИЦИ

31.   Виж никой от коментаторите не мисли, че колегите са прави.
Това е показателно.

32.   Трябваше да го прочета 3 пъти, за да разбера въпроса. Ама то без логика как да се разбере??

33.   Това не е вярно!
Братовчедка ми има разнояйчни близнаци с ин витро - момче и момиче и много си приличат. Баща ми и леля ми също много си приличат и приличат на дядо ни, не на баба ни.
За твое успокоение, може да им пуснеш ДНК тест, но поненпреди две години цените бяха по 700 лв., тоест 1400 лв. за двете деца. Може и сега да струват по-малко.

34.   Разбира се, полът е въпрос на случайност, но има поне за един мъж, за когото знам - това е Радослав каратанчев, бащата на Сесил Каратанчева, та той има 4 дъщери от две различни жени. Случайност, но факт. Или пък генетично отклонение от нормалното. Може и да е второто, тъй като страда от болезнената мания всичките да ги направи професинални тенисистки.

35.   Не си ли чувал за двуяйчни близнаци? Понякога са момиче и момче. В 99, 99% от случаите са от един баща. Има извратени случаи, в които майката е правила секс с поне двама мъже е рамките на няколко часа и е овулирала едновременно две яйцеклетки в същия период. Едната яйцеклетка е била оплодената от един мъж, другата от друг. Но такива случаи са супер редки по разбираеми причини.

Иначе, теорията, която си чувал вероятно се основава на проучвания, които твърдят, че има мъже, за които е по-ВЕРОЯТНО да имат синове, отколкото дъщери, или обратното. За да е билогично "предопределен" да е баща само на момичета или само на момчета, той трябва да произвежда сперматозоиди, които съдържат съответно само X или само Y хромозома. Не са известни такива случаи. Обаче големи проучвания показват, че някои мъже произвеждат повече сперматозоиди с Y хромозома, отколкото такива с X хромозома, съответно имат по-голям шанс да им се раждат синове, отколкото дъщери. Има също мъже, които произвеждат повече сперматозоиди с X хромозома, както и такива, при хоито съотношението на сперматозоидите с двата вида хромозоми е много близко до 1:1.

Накратко, може да си биологично предразположен да имаш повече синове или повече дъщери, може и да не си. Но със сигурност си способен да правиш и двете, спокойно!

36.   Да бе, да, били простотии, били глупости... Я питайте Еминем, Мат Деймън, сестрите Кардашиян, четиримата братя Болдуин и Брайън Остин Грийн (бившия съпруг на Меган Фокс) какво мислят по въпроса? ! Последният има цели пет биологични деца и всичките са само момчета, и то от три различни жени. Вие как мислите, случаЕнос? ! Аз не мисла така. Щом този мъж е създал толкова много момчета и за три жени не му се е случила нито една издънка, значи има нещо наистина мъжествено в ДНК-то му, явно Y-хромозомата преобладава в неговия организъм и затова прави само момчета. Аз държа бас, че колкото и още деца на колкото и още жени да направи, все ще се окажат момчета, защото си му е генетично заложено да е с по-голяма мъжественост и това е. Изтеглил е шестицата от лотарията човека, може само да се гордее със себе си. И обратното - който веднъж се е осрал (Еминем, Мат Деймън и бащите на кардашиянките/джендърките, родени от една майка), ще сменя дамски превръзки и тампони до живот. Помислете си за тия примери преди да дрънкате заучени глупости, а това са само най-известните, а още колко неизвестни такива има...

37.   Допълнение към 35.

Вариациите на отношенията на X:Y хромозоми в спермата на мъже в други подобни проучвания не са големи, средно си излиза 1:1, както си е предопределено от процеса на мейотично делене, чрез което се образуват сперматозоидите. Ако действително възникват такива особености при някои мъже, заради които произвеждат повече от единия вид сперматозоиди, то се случва чрез допълнителни механизми, каквито се обсъждат в научната литература, но не са доказани. Така че да не го приемете за неоспорим факт, че има мъже, които са предразположени да правят повече деца от единия пол, отколкото от другия. Може и да е така, но не е доказано.

38.   Браво на 25!!
Ето това е човек, учил добре по биология. :)

39.   А и как така нима хората нямат брат или сестра.

40.   Накратко: жената има само Х хромозоми (само женски) мъжът има Х и У, мъжки и женски. За това и хаплогрупа на бащата на жена не могат да анализират, защото не е предаден У хромозома.
Авторе, даа саа ти живи и здрави децата и дълги години още Семейно щастие!
Не се връззвай на плоски мозъци, а се за питай ащо ти "вкарват мухата".

41.   Да имаше един такъв случай в съдби на кръстопът. Май че да.