Споделена история от Секс и интимност

Секс веднъж месечно
Здравейте, приятели! Имам малко неудобен, но и неприятен проблем. С приятеля ми сме заедно от почти две години. Живеем заедно, обичаме се, всичко върви.. НО.. правим секс веднъж месечно. Не мисля, че е нормално. Всичко ни се получава страхотно като го правим, актът обаче трае не повече от 15 минути и то веднъж месечно! Знам, че за някои може и да е смешно но имам нужда от съвети, как да променя тази ситуация.

Коментари

1.   Че 15мин си е супер. Предрасполагай го по често, не чакай само той да инициира. Ако гледа порно, желателно е да го спре.

2.   Друга.. Не се питай нито как, кога и къде. Мъжът ВИНАГИ намира време за кръшкане, ако иска. Я се прави на много работен, я уж с приятели, я докато теб те няма. Най-голямата женска заблуда е, че като живеели заедно, няма как да изневеряват.
Нищо не ви върви, нито се обичате. Излез от сериала и виж реалността. Прав, здрав млад мъж да не прави секс редовно с теб, значи прави с друга. Нито работа го спира, нито пари, нито тревоги. Не търси ли близост, получава я другаде.

3.   А той какво казва?

4.   Прави го и с други.
Не го хаби, ние сме тук, за да помагаме...

Ние с моята го правим 2 пъти седмично , а на мен не ми е достатъчно..
4 пъти на порно сам се задоволявам

М 25

5.   При мен беше същото. Към края на връзката, правихме секс, веднъж на две седмици. Така беше няколко месеца и след това дойде изневярата от нейна страна. Като през това време и ние се обичахме, и уж всичко вървеше. Нека съм лош пророк, но си имай едно на ум.
М 25

6.   Не мога да разбера защо толкова хора влизат във връзки с хора, които не ги задоволяват сексуално. Сексът е много важен. И затова се гледа още от самото начало: пасвате ли си сексуално, има ли привличане, задоволява ли те партньора/партньорката... А не две години да стоиш в една връзка и секса да не те устройва.

7.   Посети специалист, питай го какво да правиш.

8.   "само 15 минути"
Е па колко трябва да трае тоя акт? Гарантирам ти че това дето хората го правят с часове е мит! Не че не могат. И аз съм правил по два часа и отгоре, ама след 20тата минута е абсолютна мъка. Няма никакво удоволствие в дългия секс! Просто и двамата не сте възбудени достатъчно и не можете да свършите. Това е тайната на дългия секс... Мъка.
А и ако не сте го правили цял месец е нормално мъжа да свърши бързо.
Ся, какви са причините да не го правите толкова дълго, е един съвсем друг и доста дълъг и важен въпрос, без който не може да се каже нищо по твоя проблем. Сигурен съм обаче, че ще има сърдити лелки дето веднага ще кажат - напусни го, намери си любовник тоя като не може и т. н. простотии... Като цяло все "решения" дето нямат нищо общо с проблема. А ние не знаем какъв е проблема, само неговия симптом (липсата на секс).

9.   Или се примиряваш или търси някой с повече тостестерон. Като цяло днешните мъже страдат от нисък тостестерон. Станаха доста темите, които млади жени се оплакват малко секс от мъжът до тях. Има обаче и едно друго нещо. Не се знае колко го привличаш сексуално. За теб може и да е секс, но за него само свършване.

10.   Пусни обява в някой сайт за запознанства и ще правиш секс по 2 пъти на ден, даже с различни ако искаш.

12.   Номер 8 глупости говориш. Това че ти си мислиш, че дългия секс бил мит (може би така се самоуспокояваш) изобщо не означава че в действителност е така. Не знам що за любовник си, но те уверявам че мъжете с които съм била, секса е траел най-малко половин час. Почти винаги. И не е било защото той или аз не сме можели да свършим. Аз по няколко пъти съм свършвала и той е продължавал.

13.   Егати филмарите. Бил ти изневерявал, нисък му бил тестостерона и т. н. Пълни глупости! Колкото ви се прави секс, толкова ще правите. Теб явно те притеснява, но защо?

1. Ти имаш нужда от повече?
Говори с приятеля ти и му го кажи. Разбери на него дали му стига или и той би искал повече, но по някаква причина не стигате дотам.

2. Мислиш, че не е "нормално", защото някой си бил казал така?
Аз пък ти казвам, че е нормално. И аз и приятеля ми (на по 25 и 26 г. ) правим секс най-много 2 пъти месечно, а се е случвало и с месеци да не правим въобще. Не е състезание или маратон. Както си стане спонтанно. И сме си супер. Живи и здрави сме, обичаме се, правим неща заедно и планираме да станем семейство.

Подозирам, че 90% от коментиращите не са били във връзка въобще или са имали само краткотрайни такива, но се изказват много убедено. Не им се връзвай.

14.   13, ти не правиш секс с месеци, а не той. :) Наивни сте жените.

15.   Ами довечера просто му се натисни малко... По един час стоите пред огледалото сутрин за 15 мин. месечно.

16.   Номер 13 във вашия случай може би сте по-асексуални и ви се струва окей с месеци да не правите секс. Добре ама "нормалното" е все пак младите хора да имат желание за секс поне веднъж седмично ако са в добро здравословно състояние. Ясно че винаги има изключения ( много стрес в определен период от време, болест и подобни) но не е нормално с месеци да не правят секс.

2 сериозни връзки съм имала. С първия бяхме 10 години заедно, с втория караме трета година. Сексът винаги е бил редовен с малки изключения.

17.   Номер 8, пълни глупости! Човек може да прави супер дълго любов, защото целта на секса не е едното механично празнене. Ние правим любов с часове, свършваме и пак продължаваме. Моят мъж е на 40 г. и толкова много го възбуждам, че свършва, но не му пада и веднага продължава... Дългият секс има различен интензитет - бавно, нежно, пляскане, лизане, блъскане, галкане... Много е красиво да правиш любов и не ти се иска да свършва...

18.   А ти колко пое инициативата?

19.   "Всичко върви? !? "
След 2 години връзка - правите секс веднъж месечно???
Съжалявам, но това означава, че нищо бе върви и връзката ви е изчерпана.
В една връзка, каквито и проблеми да има, ако партньорите правят често секс, проблемите лесно се изглаждат.
Гадже за дълга връзка е такова, с което правиш секс всеки ден.
В някои връзки се стига до такова изчерпване на 4-5 година и разумните хора се разделят като приятели, а не задълбочават връзката, създавайки семейство, което ще бъде обречено на изневери.
.
Наближавам 50 и със съпруга ми сме заедно от 22 години, а той е на 56. Правим секс 4-5 пъти седмично, но работим и имаме деца. На почивки е и 6-7 пъти.
Преди да имаме деца сексът беше всеки ден и по няколко пъти на ден.
Ако не си оасвате сексуално, не си губи времето повече с този човек..

20.   От 13:
И в предишните ми връзки, с продължителност съответно 5 и 1 година, сексът е бил с честота 1-2 пъти месечно или по-рядко. Може да е имало периоди, в които е било по-често, но не са много. И не съм "асексуална" и не ме е срам. Просто обстоятелства са били такива. За мен е супер нормално. Не са ми изневерявали никога и предишните връзки са приключили по мое желание, по несвързани със секс причини.

Даже, честно казано, хората, които обясняват, че го правели по няколко пъти седмично са ми странни. Жените нямат ли цикъл? Не пътуват ли? Нямат ли други неща, с които да се занимават, освен с мъжете си?

До авторката:
Няма нищо срамно или ненормално. Искай си, когато ти се прави, говори с приятеля си по темата и това е. Ако се синхронизирате, супер. Ако действително се окаже, че имате разминавания в желанието за секс, пак говорете и мислете какво ще правите от тази гледна точка.

Това, че е 15 минути, също си е до хората и може да варира с времето. Удоволствието от преживяването не зависи от продължителността, а от това колко се обичате и колко се раздавате един за друг. Особено, ако правите секс през дълги периоди от време. След няколко месеца въздържание, първият път е феноменален.

23.   Веднага раздяла. Моментално. Не бих чела коментарите на бабичките в сайта, че сексът не бил най важното. Не е най важното, ако не ти липсва. Ако ти липсва, значи имаш сериозен проблем, защото трябва или да му изневеряваш или да се разделите. Не ти препоръчвам да му изневеряваш, защото така ще излезеш ти виновна за всичко, а проблемът е в него. Той като не е сексуален, да си беше намерил някаква асексуална като него, а не да те баламосва. Аз съм сигурна, че в началото се е правел на много сексуален, за да те впечатли, на чак като поживееш с някого, се вижда пасвате ли си или не.
Аз цял живот търсех супер сексуален мъж като мен и ми беше много трудно. Повечето или бяха супер зле в леглото, или не им се правеше секс всеки ден. Това е много трудно постижимо, като търсиш добър в леглото сексуален тип, освен да попадаш на женкари, друго няма да ти се случва. Трябва да си губиш по месец два докато опознаеш някой, да стигнете до секса, за да не си лесна и да не те зареже и накрая какво? Пак разочарование. Малки пишки и неопитни.
Е вярвай ми, скъсах си нервите буквално и чак след 10 години активно търсене и сменяне на гаджета намерих мъжа за мен. На първата среща не правихме секс, случи се на втората и след една две седмици заживяхме заедно. Пожелавам го и на теб.

24.   Семеина на 47г. имах подобен проблем на младини. Около 32г бях. От тогава станах много активна. Исками са секс всдки ден. И ако не го получа мастурбирах по открито(моя да ме вижда). И той разбра, че искам секс. А сега е обратното той е доста по активен. И ми казва, че по някога онанира. Но не иска да го прави пред мен.