Споделена история от Семейство

Помощ никой не ме разбира
Моят проблем май не е само един, но ще започна така.
Живея в с моя дядо и с приятелят ми. Проблема е, че моя дядо пие ужасно много и е стар, следователно знаете … Само замърсява. Аз разбира се, винаги почиствам след замърсяванията, които се случват винаги когато се напие ( под замърсяване имам предвид, че излива кафета, тръска цигари върху масата, влиза с кални обувки и тн. ) След което трябва винаги аз да почиствам, което за мен вече става изморително защото тамън да изчистя и той отново е направил след 5 минути същото нещо. Опитах се да му обясня поне елементарните неща да прави (да си забърсва маса) или поне да ми казва, за да оправям нещата, но аз вече се чувствам като негова слугиня защото чистя по 7 -8 пъти на ден ( с прахосмукачка и стирка и всички др неща)
Той не ме слуша. Всички останали от семейството знаят за какво става въпрос. Когато кажа на моята леля, че той пийва и прекалява, тя се обръща към мен като ме клевети и казва, че лъжа, че той пие и, че е възрастен човек и всичко му е позволено. Естествено тя живее на друго място и и е лесно да го казва. Дори цялото ми останало семейство и казва истината, но тя не иска да чуе. Започнах много да се изнервям защото не мога да оставя дядо ми понеже той може да направи абсолютно всичко, когато се напие и дори не мога да го оставя сам и за минута. Всеки ме клевети в семейството когато се оплача, че вече не искам да бъда негова слуга и се чувствам виновна. Просто ми писва и започвам да крещя ( така малко или мн се успокоявам ) Но приятеля ми не ми влиза в положение и когато ми е вече писнало и ми идва да плача той ми крещи и още повече и всичко става още по зле. В началото на връзката ни съм му разказала за това нещо и че ми е кофти за това и понякога ми иде да крещя. Никой не ме разбира, всички ми казват да не чистя повече, да не обръщам внимание, да не се занимавам и тн. Но аз не мога да направя тези неща. И когато се опитам да звънна на някого от близките и просто да му споделя, започват да ме критикуват и да казват, че все ги мисля много нещата……

Коментари

1.   Защо живееш с дядо ти? Преди ти да се грижиш за него, отговорност на неговите деца е. Той може да живее още 30 г. така ли ще живееш ти и децата ти. Вахай се и всеки да се оправя.

2.   Много си добра затова онези гадове ти се качват на главата.
Абе я спри да чистиш.
Колко му е лесно на дядо ти да Мърси с ти да чистиш.
Донякъде може да се каже, че разбирам възрастен човек е но той прекалява.
Прави го от проклетия.
Докато има кой да чисти той няма да спре да Мърси.
Остави го за ден два да не почистиш просто му дай урок. Като постои ден два на мръсно ще се замисли дали ще Мърси другия път.
Абе и това е вярно с времето хората се вдетиняват но той го прави от проклетия.
Някой трябва да го вразуми.
А и приятелят ти той защо не чисти. Като поне не те разбира.
Абе всички сте много страннни.
Само за кратко му дай урок.
Разбирам като е мръсно да изчистиш. Но всичките те ползват за домашна прислужница.
Дори по -лошо те направо се подиграват с теб.
И приятелят ти, което е дори по -лошо. Как изобщо го позволяваш.
Той изобщо не държи на теб.

Остави ги за ден два и замини някъде. Да видим как ще се оправят.
Тогава ще те оценят. Много добре те разбирам. Ти си твърде добра и ще ти е трудно но само докато им дадеш урок.
Кратък малък урок. Ще е добре за теб.
Дано тогава те оценят. Спокойно.

3.   Тоя твоя приятел като толкоз те обича защо живее у вас на готово? ! Мъжко ли е това? Тръснал се е у момичето и дядо и, а уж много я обича. Дом няма ли си? Защо не сте на квартира?
Иначе дядо ти е като почти всички възрастни, само дето и пие. Не е нормално ти като внучка да го наобикаляш. Къде са майка ти, баща ти? На кого е родител? Прекалено млада си, за да гледаш стари хора.
В ужасно положение си. От едната страна дълг към семейство, от другата ужким любимия, който май е като на хотел у вас. Аз бих натирила приятелят, защото реално никаква подкрепа не ти е, готованец. Дядото да го гледа, който си иска. А ти на квартира, да подишаш.

4.   Спри да чистиш. Докато има кой да чисти дядо ти няма до спре да мърси.

5.   На кого крещиш, не стана ясно....
Ако крещиш на приятеля си, не очаквай разбиране.

6.   Нещата няма да се оправят, ако стоиш там. Изнесли се. Дядото си е в къщи и на тази възраст никой не може да го промени. Към това се прибавя и пиенето. Не си съсипвай нервите, ще ти трябват.

7.   Защо седите при дядото с приятеля ти? Длъжни са да го гледат неговите деца, не ти. Събирайте си багажа и си наемете квартира. И на приятеля ти може един ден да му писне и да те зареже.

8.   "приятеля ми не ми влиза в положение"

Как по-точно да ти влезе? Да чисти след дядо ти? Или да ти вика - ох горкото...
Ако апартаментът е на дядо ти, и ви е пуснал да го ползвате... а то явно е така... не знам какво се оплакваш. Като не искаш да се занимаваш с него, изнеси се, плащай си наем. Стар човек не можеш да го промениш. Не те знам какво си разбрала от това което са ти казали близките - АМА ТОВА Е СМИСЪЛА. Затова човек се изнася от вкъщи като започне да работи. Ако не работиш, значи ще чистиш и ще го тътпиш. Ако си мислиш, че има други варианти... най-вероятно нямаше да се оплакваш в тоя сайт.

9.   Абе разбирам донякъде но дядото го прави от проклетия.
Стар човек е но все пак.

10.   Автор : Къщата е моя и аз съм правила ремонти защо да се изнасям?

12.   10, за да си добре. Защо ти обгрижваш дядото? Не знам на колко си, но това не е работа за внучка. Този дядо си има деца. Би трябвало те да поемат, а не ти. Да, ти може да го посещаваш, да се интересуваш, но си още млада. А т. н гадже е като на хотел. Взел те заради дома.

13.   Не не нямам предвид завинаги а само да им дадеш малък урок. Съвсем малък.
Няма как да те оценят докато ти си там и вършиш всичко.
Просто няма как да ти се помогне ако ти не спреш да чистиш защото мислят, че си домашната Прислужница. Те няма да те разберат.

14.   Ако можеш да комуникираш с дядо си, проведи сериозен разговор.
Опитай с добро, но че категорично няма да приемаш да продължават нещата по този начин. Щом може да пие, значи може да се обслужва.
Ако не, минаваш към ограничения и наказания. Спираш му алкохола, цигарите, ако трябва ще го изпратиш на лечение, ще пуснеш молба да прокуратурата за попечителство, въобще имаш средства за натиск и лека принуда.
Можеш да го пратиш в старчески дом. Или му организирай едно посещение в такъв, и му кажи директно, че ако продължава така, ще отиде там, а там никой няма да му чисти и да му търпи простоттите. Прати го малко при леля си да го погледа, да види какво е, все пак децата са длъжни да гледат родителите си, а не внуците.

15.   Много ви благодаря

16.   10 - А дядо ти няма ли си къща? Къде е живял до сега? Защо е при теб, а не при децата си?