Споделена история от Семейство

Да подаря ли кучето си
Животът ми не се стече добре. Мъж съм на почти 40. Нямам семейство. Така се случи, не ми се навлиза в подробности. Но не съм по връзките и се отказах.
Имам само кучето си, което обичам с цялото си сърце. То ми е най-голямата радост в живота.
В последните месеци всичко се преобърна. Имах бизнес, който движех от къщи и печелех не лошо. Но вече не е вариант. Още имам спестявания, които свършват. Нямам никакви знания и умения за нещо друго. Каквото такова, ако съм само аз, мога да работя в някой Кауфланд, да съм пазач, да се кача по корабите, да изкарам курс за тираджия. Мога и да легна да мра, никой не ми е виновен за издънките.
Но не мога да си простя за животинчето ми. Да ме няма по 12-24 часа и да стои само. Или ако стана шофьор, моряк нещо, съвсем няма кой да го гледа.
Вариант да го изхвърля на улицата няма. Ако трябва ще ровя по кофите за боклук. Но се замислям дали не е по-добре да му потърся по-читави стопани. Ако знам, че е добре той, с мен да става каквото ще. Ще измисля нещо, ще се оправя. Но не знам и той доколко ще може да се адаптира към нови собственици. На 5 години е.

Коментари

1.   Представи си каква травма ще му нанесеш. Много по-голяма от това да е само през седмицата. Един път видях с очите си как една мръхла спря колата, свали кучето, качи се и потегли. Сърцето ми се скъса като го видях как се опитваше да догони колата и лаеше. Това в живо същество, не играчка. Ти за него си целият свят, обича те безрезервно, а ти ще го захвърлиш при първа възможност. Най-мразя хора като теб. Ама явно не го и обичаш. Колкото пъти сме имали животно, независимо куче или котка - винаги е било като част от семейството и не съм могла да си представя живота без тях.

2.   Я, започни да си търсиш работа, вместо да драматизираш! Естествено, че няма да му е добре на кучето. Ако имаш нормално работно време и то ще е добре. Естестено, ако отплаваш за остров Тамбукту, няма да стане.

3.   Ами добре че нямаш семейство, щото като гледам какви драматизми развиваш за това куче, само оставаше да имаш жена и деца, че тогава на кого щеше да ги подаряваш...

Иначе, вземи се хвани на нормална работа като останалите 99%, и си гледай кучето...

4.   В никакъв случай не го давай на други хора. За него ти си неговия свят и ще му причиниш страшна болка. Вярвам, че ще измислиш нищо.
Разбирам как се чувстваш и аз имам кученце и е имало моменти, в които сме си делили последната храна, но по-добре аз да съм гладна, отколкото да се разделим. Ще се справиш!

5.   Ти първо намери подходяща работа пък после мисли да подаряваш кучето.
Ти и да го подариш ще е за негово добро важното е да е обгрижено.

6.   1, няма дори теоретичен вариант да си изхвърля кучето. Ако го дам, ще е на добри хора, които ще го гледат добре. Просто ме притеснява, че аз може да нямам възможност да му осигуря качествена грижа повече.

7.   Не си давайте кучето и си потърсете работа. Кучетата са най-верните приятели на човека, по-верни са от повечето хора. Започнете да си търсите работа, има много хора с домашни любимци, които работят. В момента има доста фирми, които предлагат работа от вкъщи.

Слънце&Луна

8.   Свиква го от сега на повече твое отсъствие, увеличавайки по около час на ден. Никой няма да го познава, обича и се грижи за него, както ти и го знаеш. С никого няма да се чувства така сигурно, както с теб. За кученцето ти си семейството, домът му, баща му.
Той ти е отговорност като към дете.
Това няма да го разберат хора, които се интересуват само да вземат от други хора, но никога не са дали нито грижа, нито любов на друго същество... те и не могат, де.

9.   Да може би номер 8 е най$прав постепенно да увеличава отсъствието от дома.

10.   Здравейте. Лесно пред Вас може да има още 40 години, че дори и повече. Мисля, че ако вземете правилните решения, те може да са достатъчно добри. Бих предложил една техника на Джордън Питърсън. Като станете сутринта, задайте си въпроса "Какво съм съгласен да направя днес, така че в края на деня животът ми да е една идея по-организиран (по-добър)? ". Това може да е толкова просто като измиването на една чиния - ако моментното психологическо състояние е такова, че не сте склонен/съгласен да направите нищо повече. Това е напълно ОК. Важното е да се правят неща, които Ви дърпат в правилната посока - дори и да изглеждат малки, тривиални и незначителни. Правете това упражнение една година и елате да споделите какво се е случило.

Що се отнася до конкретната ситуация, най-важното според мен е да си намерите работа. Работа във верига магазини предлага кариерно развитие - аз бих започнал от там (по-добре е отколкото пазач). Не се сравнявайте с никого освен с Вас самия вчера. Споменахте, че сте имал бизнес. Това е ценен опит, извадете си поуките. В бъдеще, ако спестите пари от работата, може пак да започнете да градите нещо. Никога, никой здрав и прав 40-годишен не е бил в такова положение, че ако започне да взема правилните решения да не изживее едни добри следващи години. Дори и да не намерите партньор и да не създадете семейство имате компенсация срещу това - много свободно време. Може да правите каквото си искате. Свободата е много ценно нещо. Направете си план и започнете да действате. И игнорирайте негативните коментари.

11.   Кви са тия драми? Защо просто не си налегнеш парцалите и не започнеш работа?

12.   И стопаните дето ще му намериш ще са хора, които ходят на работа и ще стои само. Всеки човек работи.

13.   Да и това е вярно номер 12. Освен да го даде на някои пенсионери или безработни или по-малко заети хора.

14.   Просто си намери работа с нормално работно време!

15.   Абе ти пэрво си намери работа пък после ще го мислиш.

16.   Намери си работа, която ти харесва и тогава прецени какво ще правиш с домашния любимец.

17.   Има много хора, който имам кучета, котки и дори деца, работят по цял ден в офиси и не мрънкат, а ти си седнал да мрънкаш, че трябва работиш вече извън дома ти. Я се стегни! Сутрин преди да тръгнеш на бъдещата ти работа разхождаш си кучето, храниш го, оставяш вода, когато се върнеш от работа го разхождаш, храниш и му обръщаш внимание колкото можеш. Ако ти се налага да отсъстваш повече време молиш някой роднина, приятел или колега ако може да ти разхожда кучето и да му дава храна, като естествено му предварително купуваш и оставаш необходимата храна за кучето ти.
Аз лично съм имала куче и съм го оставяла 2-3 дни без да занимавам никого оставям му повече храна и вода, затварях го в една стая, като има ясна представа, че ще се изходи и после трябва ще се чисти. В повечето случай кучето ми дори се стискаше. Така че самото животно разбира ситуацията.

18.   Много си прав номер 16.

19.   17, ти само си измъчвала животното - затворено по 2-3 дни да се стиска! Ти само си мислиш, че си добър стопанин, всъщност си го тормозила. Ако тебе те затварят сама с дни с повече храна и вода без внимание, разходки, игра, дали ще ти хареса? По-адекватен от теб е авторът, той поне си задава въпроса дали е добър стопанин и дали кучето няма да е по-щастливо другаде.

20.   Абе не номер 19 ама някои хора нападнаха автора, че едва ли не иска да се оттърве от кучето а не е така. В някои случаи е по-добре да се даде на хора, които ше се грижат добре за него.

21.   Автора.
Карам такси от скоро. Правя си така нещата, че в средата на смяната да си вземам почивката до нас. Обядвам вкъщи и изкарвам малкия на разходка.
Скоро мисля да започвам курсове за камион. Но там вече с междуградски и международни курсове ще е по-сложно. Или ще трябва да се откажа, или да намеря нов дом на кучето.
Мисля и за кучешки хотели, тираджиите са добре платени и може би ще мога да си го позволя.