Споделена история от Семейство

Тайна връзка и финансови проблеми
Здравейте, аз съм жена на 27 години. Живея с майка си и брат ми, който е на 32. Винаги съм живяла под напрежение, в страх от майка ми, винаги ми е създавала проблеми ако искам да изляза, особено пък вечерта, крещи ми, обижда ме не желае да ме разбере, не и пука аз какво искам. Те двамата са затънали в бързи кредити надвишаващи доходите им. Аз също имам кредити, но тяхните вноски не надвишават доходите ми. Всъщност 95 процента от моите кредити са изтеглени, за да им помогна на тях, но те не се вразумиха никога, най вероятно и аз нямам разум след като съм им се вързала.
Има и друго, от 2 години имам приятел който обичам и той ме обича, но не желая да им казвам, крия го. Имам чувството, че ако майка ми разбере тази връзка няма да просъществува. Когато излизам след работа да се видя с него, казвам че излизам с приятелки на кафе, когато ходим на почивка казвам че съм на семинар в командировка. Майка ми всеки път ме тормози, казва ми да внимавам кога ще се прибера, вдига ми скандали. Иска да и давам пари, а аз нямам възможност, работя на минимална работна заплата и трябва да си покривам разходите за кредитите, за гориво за да ходя на работа и да спестявам по мъничко за да си оправя финансовото положение. И когато излизам ми повтаря все същото - нали нямаш пари. Имам чувството че иска да ме повлече да затъна. Че за нея няма по важно на този свят от парите.
Приятелят ми знае за тормоза на майка ми, но не знае за финансовите ни проблеми. Не смея да му кажа, мисля си за каква ще ме помисли, че съм се докарала до там едвам да изкарвам месеца, Ами за близките ми. А това ми тежи, много ми тежи, нямам други тайни от него, и тази тайна я чувствам като лъжа и това ме убива. Не искам да го загубя. Той ме приема въпреки отношението на майка. Какво да правя, как да оправя живота сию

Коментари

1.   Абе жена, ти си се оплела в лъжи като пиле в кълчища!

Аз не мога да разбера хора като теб!

Аз съм добър, честен, открит и искрен човек и се стремя винаги да говоря истината!
И благодарение на това - всичко в живота ми е чисто, просто и ясно!
Вярващ човек съм и се уповавам на Бога!

Ще ти кажа следното:
Каквото човек сам си направи - и най-големият му враг не може да му го направи!

Ето аз какво бих направил на твое място:

1. Ще кажа веднага цялата истина на приятеля си и ще се постарая, ако той е Човекът - да го подтикна по най-бързия начин да създадем семейство с него: да сключим брак и да се изнесем да живеем самостоятелно, или ти да отидеш при него(ако той има жилище)

2. Ще кажа за него и на близките си и ще се постарая да се махна от тях, дори и да не се получи с приятеля ти!

2.   Разкажи на приятеля ти всичко както е. Майка ти е токсична и най-вероятно хазартно зависима. Отдалечи се колкото се можеш от нея и брат ти. НЕ си им длъжна с НИЩО. Тези хора те дърпат назад. Повярвай ми ще можеш с помощта на приятеля ти да избягаш от този ад. Обясни му всичко и той ще те подкрепи. Защото така само ще се изяждаш вътрешно а той е човека на когото му пука за теб.

Успех!

3.   Сигурна ли си, че не си на 10 години? Отдели се от полата на майка си някак.

4.   Решението да си оправиш живота и да се измъкнеш от блатото, в което са те вкарали майка ти и брат ти е да се откъснеш от тях и да заживееш самостоятелно. Щом от 2 години си имаш приятел, значи връзката е сериозна и можеш да му споделиш за проблемите си. А може би е време да заживеете заедно.
Да, майка ти и брат ти сигурно ще вдигнат врява до небесата, но бъде твърда. На 27 си, крайно време е да имаш свой живот.

5.   Що щеш но тия години с майка ти? !!! Изнасяй се и си живей с приятеля, примерно, или сама и прекъсни контакт с близките.

6.   Как може майка да държи сметка на 27-годишната си дъщеря. Аз съм мъж на 23 години, и на мен ми се месят много майка ми и баща ми. Скоро обаче ще ги отрежат. Заеби и ти майка ти и брат ти, и по добре се изнесе.

7.   Замини в чужбина, да работиш, това е решението, вземи и приятеля ти, устрой си живота там.

8.   На 27 си и живееш с майка си. Която те и тормози. И питаш какво да правиш, сякаш си на 10. Е, не е ли очевидно? Още повече че и Ал приятел от 2 г. Ами изнесете двамата на квартира, елементарно, Уотсън. Разкажи ми всичко и ако е мъж на място, ще ти помогне. Колкото до финансовото положение не гледай как да мизерстваш още повече, за да. песриш, Ами вземи се квалифицирай и си намери работа за повече от минимална заплата. Срамота е човек на 27 в разцвета на силите си да работи на МРЗ. Точно сега си най-енергична и оправна, можеш да изкараш курс, да работиш нормална работа. На МРЗ ще работиш като се пенсионираш.

9.   Мяхай се от вашите докато, не може на 27 да се оправдаваш, никаква помощ на такива хора, те не помагаш, ти потъваш, ако ще хиляди да изсипвеш, няма смисъл, майка ти е луда, но ти с какъв акъл стоиш и какво чакаш. На 27 трябва да мислиш за деца и семейство. Горния ти брат също. Пример как родител съсипва децата си.

10.   Като млада модерна независима жена, е пределно ясно какво трябваше да направиш. Не на 27, а още на 18. Да си намериш работа която да те издържа и да се отделиш от родителите си. Особено като са такива токсични и задушаващи. Обаче и нарочно си търсите лесна работа, на минимална заплата, и после - wage gap, жертви...

11.   По-добре кажи на приятеля си. Може да ти помогне с нещо.