Споделена история от Семейство

Бог не създаде мъжът със силни ръце, за да стъпва върху хората и да се възвеличава
"Бог" не го създаде в ръцете по- силен, за да си въобрази мъжът, че е по- висшестоящ от жената и да стъпва върху хората докато се бие в гърдите, нещо, което е правил от милиони години,

а за да помага на по- слабите, да повдига другите и да пази природата. *

ТОВА Е истинската причина и единствената причина някаква сила да е била дадена. И ви го казвам от Божествена гледна точка.

Всичко, което ни е било дадено е единствено с цел да служи на някого, а не с цел да ни издигне над другите и да издевателстваме над тях.

Който използва каквото има, за да вреди и да се възвеличава, той е изпълнил Обратното на мисията си да съществува.

" Не е важно какво имаш, а как го използваш" e eдна много мъдра поговорка.
Смисълът на живота е какво оставяме след себе си, дали повече болка и лъжи, и разбити сърца, или повече светлина, мир и позитивна следа.
Не, няма перфектни хора, те не съществуват. Но днес можем да направим промяна и да осъзнаем, че много от нас хората сме използвали дарбите си за негативни неща и не сме помогнали нито на себе си, нито на другите.

За какво избирате да използвате Божиите дарове?

Коментари

1.   Благодаря за темата. Дори и минимално насочване на вниманието на тези въпроси прови ежедневието ти по-светло.

Като сравня това с нещата, към които новините ни приковават вниманието, се изкушавам да помисля че неготивизмът е целенасочен. Или наистина хората подчертаваме лошото по еволюционни причини. Макар и това възвеличаване на лошото в човека, едно подчертаване така модерно напоследък да не е реакционизъм спрямо вековното възвеличаване на доброто, което човека е правил до ренесанса поне..

2.   Ами братле принципно си прав, но времената са капиталистически, материални и вълчи.
Хората забравиха да са общество - да се обичат и грижат един за друг.
Дано има повече като тебе хора - може и да има промяна.

3.   Човекът е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот.

А смисълът на земния живот е човек да спаси душата си! - тоест това на практика означава да получи добър отговор на Страшният Съд - и да живее вечния си живот с Бога в Небесното Царство! (А не в ада с демоните)

Дали човек е роден мъж или жена, няма никакво значение относно спасението на душата му.

Важното е да намери Бога и да повярва в Него с цялата си душа и сърце, да се въцъркови в Православната църква, и да проживее земния си живот Богоугодно, борейки се със страстите си, и стремейки се да насади на тяхно място добродетели!

Перфектни хора няма, но има святи хора, Светии - и на тях трябва да се стремим да подражаваме, а и разбира се на Божият Син - Господ Иисус Христос!

Тук, на земята, след себе си нищо няма да оставим, освен децата си и някое посадено дърво, но това няма да ни ползва на Страшния Съд! Там ще бъдат измерени, претеглени и оценени нашите дела, действия, мисли.

Така, че още веднъж акцентирам на това, че най-важното за нас в този земен живот е да го преживеем Богоугодно, спазвайки Божиите заповеди, водейки православен християнски църковен и духовен живот, вършейки добри дела, борейки се докрай със страстите си и немощите си!

4.   Не разбирам тази тема.

5.   Коя религия и демониция?

7.   Каква религия.