Споделена история от Семейство

Ограничения
Здравейте, понеже искам да водя детето понякога на ресторант мъжа ми мрънка защо съм я водела, щяла да се научи.
Мислех да я водя на за два, три дни някъде в България, ами не дава. Детето е на 9 г. , щяло да се научи, да иска.
Не си мислете, че съм само по ресторанти и екскурзии, просто за разнообразие.
Трябва ли само единият във връзката да решава какво ще се прави, все пак и аз съм голям човек.

Коментари

1.   Нали затова сте семейство - да обсъждате как и за какво да се харчи семейния ви бюджет? Още повече ако вие нямате принос за него

2.   Защо да не я видиш. Тя е на 9 години не е толкова малка

3.   От бебета си водя децата по ресторанти и екскурзии.
Сега, като са по големи са: много социални, лесно завързват запознанства и се адаптират към всякаква среда- от скъпарски хотели и ресторанти до пикник сред дива природа и палатки. И двамата тренират, и двамата са супер креативни, нямат никакви проблеми със запознанства с момичета и приятелства с тях без да ги поставят веднага в графа "шъ иба" не пият алкохол, не се дрогират.
От спортовете и креативността си печелят и собствени пари- състезания, също изработки и продажби на собствени неща.

Та, мъжът ти е закостенял и буксува в собственото и невежество и неспособност. Да не съди по себе си за децата.

4.   Думите "понякога" и "просто за разнообразие" съвсем нищо не уточняват, то всеки на този свят ходи на ресторант понякога и просто за разнообразия, но някой го правят на всеки 2 дни, други на 5 месеца веднъж, тоест зависи колко му е голямо "простото" на човек.
Колкото до това дали имаш права в семейството си, всеки на този свят има толкова права колкото е успял да утвърди, един вид да извоюва без бой, зависи къде е поставил границата си и дали я е отстоявал.
А детето на 9г вече е твърде голямо за да осмисляте как да възпитате у него въздържание, за да не тропа "искам".

5.   Искате да кажете, че имате 9 годишно дете имате финансовата възможност и никога не сте го водили на море или на ресторант?

Мен за първи път са ме завели на море на 5 години, през 90-те, най-гладните години, за да видя морето, за да ям мелба на ресторнат. Наще се отделили от залъка си за това. Не съм се научила да искам, но научих колко много ме обичат тия хора, като пораснах и започнах да осъзнавам постъпките им. Сега аз ги водя по ресторанти и почивки.
Не знам с това никъде не водене на какво точно възпитавате детето, ма после като остареете да не се чудите защо не ви се обажда.

6.   Абе 1, авторката да е споменала нещо за бюджет или за неговата липса?
Авторке, поговори спокойно с мъжа си, изслушай го, макар и за такава дреболия диалогът е важен. Аргументът му е смешен, явно прикрива други страхове. За детето е добре да се учи как да се държи на обществено място, как да се храни и т. н. А вие защо ходите само двете? Като сте само двете решаваш ти къде ще ходите.

8.   Защо не дава? Странно мислене. И какво като иска детето?

Свестните мъже си водят семействата по рестранти, сладкарници, кина, може да е веднъж-два пъти на седмица, но сами искат да има разнообразие, да създадат празник, настроение, емоции. Даже и да не могат да дойдат, пращат жената с децата по екскурзии, да си починат и видят свят.

Само вкъщи ли са стоим и да се задушаваме?

Дай по-голямата картина, за да преценим. Как ви преминава ежедневието? От работа-вкъщи, готвене само вкъщи, не ходите на почивкии т. н.? Ако е така защо - не стигат парите, той е неамбициозен за повече, все е уморен след работа? Прави ли ти иначе забележки за всичко похарчено, дори и да са твои пари? А как разпределяте разходите - следи ли внимателно всичко да е наполовина, или поне като не му се дават за ресторанти, вкъщи поема той?

Защото, ако хем никъде не ходите, хем ти даваш половината, хем ти домакинстваш, хем трябва да му се отчиташ какво харчиш.. е, нямаш семейство.

9.   Мъжът Ви е стиснат. Детето ще порасне свито, няма да има никакви хубави спомени със семейството. Всички деца са ходили с родителите си навсякъде, имат представа, имат какво да разкажат. А вашето ще стои с наведена глава, защото тате е циция. Взимате детето, и го завеждате, за да не расте като диваче.

10.   Мъжът ти е комплексиран много, ама много.... Детето ще порасне без собствено мнение и ще го контролират "тарикатите"

11.   Нека ходи детето. Да бъде щастливо.

12.   8 Да, опитвал се е да ми прави забележки, че съм похарчила много, и двамата участваме в разходите. Ако реша, че ми трябват нови маратонки си ги купувам. На море ходим всяка година, на ресторант много рядко, защото аз обичам да готвя.

13.   Естествено, че двамата трябва да решавате къде и кога ще се ходи, нали затова сте семейство? Аргументът "щяло да се научи, да иска" е смешен, явно има друга причина да отказва.
Не пишеш как сте финансово, и двамата ли работите, имате ли възможност да си позволите пътуване / ресторанти. Иначе разбира се, че е нормално да се пътува и да се ходи по заведения според желанието и възможностите.

14.   13 работим и двамата, той никога не иска да отидем на ресторант, затова съм спряла да го " водя".
За пътуване за ден, два също няма особено желание. На море ходим веднъж през лятото за няколко дни.

15.   Аз пък не искам да ям по ресторанти. Мога и вкъщи да си сготвя.
На море не ходя.