Споделена история от Семейство

Ще се излекува ли?
Здравейте няма с кого да споделя това, защото не искам да получам "кравешки погледи" и съжаления!

Става въпрос за баща ми преди няколко месеца му направиха уж безобидна операция премахване на хемороиди. В началото имаше леко подобрение, но след това се влошаваше. Минаха се още няколко месеца и започна да ходи на изследвания.
Майка ми е неотлъчно до баща ми, двамата постоянно ходят по болници и на мен постоянно ми говорят, че е за изседвания. Когато са двамата и си говорят и аз влезна в стаята млъкват и сменят темата. Опасявах се че има нещо, което не ми казват, не съм малка, че да пазят тайни от мен, не разбирам, защо не ми казват.
Понякога чувам разговорите на майка ми когато е на телефона от другата стая. Когато директно я питам какво му е на баща ми тя не казва, а само че сега ходи на изседвания и че ще го лекуват, но трябва много време.
Един ден случайно чух нещо което ми обърна света... Спомена, че е в началото и вече ходи на лъчетерапия...
Беше ме страх да проверя в интернет, но го направих надявах се да се лекува и нещо друго с нея, но не.
Възможно ли е да има и друго предзначение освен за тази коварна болест...
Родителите ми продължават да крият мислят си че не знам, а пък аз не се издават, че знам, но за сметка на това ми е много трудно, като няма с кого да говоря на тази тема, има много неща които не разбирам имам въпроси, а няма с кого една думичка да обеля. Не мога да се доверя безусловно на информацията в Интернет понякога е подвеждаща. Чувствам се безпомощна...

Коментари

1.   Лъчетерапията се прави при рак. Но не бързай да се плашиш. Повечето хора погрешно все още си мислят, че рака е смъртна присъда. Но сега не е като едно време, медицината напредна. Мога да ти кажа, че вече далеч не е казано, че имаш ли рак и край вече умираш. В много случаи се лекува напълно успешно, а ако се хване в ранна до средна фаза, даже шансовете са близки до 100%. Дори и в последна фаза да е, пак има шансове. Даже и да не се излекува, може да се поддържа състоянието в ремисия и пак човека да си живее с години. Има хора, които 20-30 г. си живеят така и си водят нормален живот. А ако се лекува в чужбина, шансовете са още по-високи.

Аз лично имам десетина познати, които са имали подобни диагнози, вкл. и в последен стадий. От всички тях само двама починаха.

2.   С лъчетерапия се лекуват онкологични заболявания, няма да те лъжа, щом е опериран от хемероиди уж, вероятно се касае за проблем в дебелото черво. Не знам защо родителите ти крият от теб, много малко информация даваш, на колко си години, баща ти на колко е? Пиша това от първо лице, с рак на гърдата съм и трябва да ти кажа, че помощтта, която ми оказа моето семейство в битката с болеста беше безценна. Затова сте семейство-за да сте заедно в добро и лошо. И най напред се успокой-лекарите сега лекуват тия болести, когато са уловени в началото. Всъщност която и болест да е, ако е занемарена и не се обръща внимание-как да се чака излекуване? За твоя утеха ще ти разкажа, че мой възрастен съсед преди повече от 40 години е излекуван успешно от рак на дебелото черво. той много ми е разказвал за това. Бил е малко над 40. Преди 5-6 години той, същия се разболя отново от рак-този път на стомаха. И отново се излекува. Сега е на около 85-6, много жизнен, много пъргав, слага в джоб много по млади от него. Така че се успокой и помагай на баща си в битката с болестта, защото тая битка ще е дълга и трудна. От сърце желая да се увенчае с успех в борбата с болестта.

3.   Зависи от стадият на развитие. Има хора, които се излекуват. Съседът на етажа беше болен, но се излекува.

4.   Криворазбрана психология. Уж, за да те предпазят, но всъщност повече те товари тайната. Кажи им, че знаеш всичко. Така ще се убедят, че е време да си кажат истината...

5.   За съжаление е точно рак, вероятно на дебелото черво. Но да, има надежда щом се лекува и ако има и късмет, може да се стопира заболяването и да се излекува. Зависи от много неща- вида на рака, колко е напреднал, има ли метастази и други.

6.   Съжалявам. Много ми е неудобно да ти го кажа, незнам как но е възможно да е болен.
Крият от теб за да не те нараняват, да те предпазят.
Може би баща ти не иска да го съжаляваш. Не иска да натъжава детето си.
Незнам дали няма да му стане по-зле ако разбере, че знаеш

По-добре сподели само с майка си двете да си бъдете утеха. За баща ти наистина незнам може би трябва деликатност.
Ти най-добре познаваш характера на баща си.

Пожелавам ти от цялото си сърце да се излекува и да бъдете дълги години заедно.

7.   Кажи им, че знаеш - и да не крият от теб!

Всичко при рака е строго индивидуално, и зависи от Бога!
Само Бог знае и определя, дали ще се излекува!

Майка ми си отиде за 4 месеца - Бог да я прости!
А аз съм жив, вече 10 години, след тежка операция - слава Богу!

Затова, съветвам баща ти, ако е православен християнин - да отиде да поговори със свещеника в близкия храм и да послуша съветите и препоръките му, за да се погрижи за душата си!
Добре е да се изповяда и причасти и да му направят Маслосвет(Елеосвещение)!

И моли се на Бога за него и за всички твои близки и починали!

8.   На колко години си?

9.   8, какво значение има, бе човек?

10.   7, Бог Бог Бог та Бог... Като има Бог, защо дава такива коварни болести на хората?? И не ми разправяй, че си прибирал добрите хора при него..

12.   до 10

Виж сега, болестите се изпращат на човека и допускат от Бога по няколко причини: за вразумление, поради греховете на човека, за осъзнаване и изправление, за да се явят делата Божии върху него...

ОК, ще ти го обясня малко по-подробно:

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...

13.   Е и да е това АЗ НЕ мога да го напиша. Неудобно ми е.
Разбирам родителите в случая не искат да натъжават детето си.
Не искат детето им да страда.
Трябва деликатност за да се съобщи или напише нещо такова.
Учудващо е с каква лекота някои хора пишат, че може да е...
Може би е болен от нещо друго.
Дано да се оправи и да бъдат дълги години заедно.

Аз мисля, че е по-добре авторката да говори само с майка си.
Може би баща й ще се почувства по-зле ако разбере, че детето му знае за него.

16.   Авторке, казваш директно на майка си така "знам, че татко е болен и на лъпетерапия. Съм и искам да съм част от това семейство с всичко, включително подкрепа в този труден за него момент. Не ми е по-добре като ме държите в неведение, напротив-притеснявам се повече и търся информация от Интернет като не споделяте вие".

От там нататък се ангажираш да контролираш емоционални изблици, не искаш да успокояват и се притесняват повече за теб, отколкото да се концентрират върху оздравяването на баща ти
Поемаш повече отговорност за себе си в ежедневието, ще бъде от огромна полза както за баща ти да е спокоен за теб, така и за майка ти, която в момента поема целият стрес около това да подкрепя съпругът си с всичко, което и е по силите, така и да опази и теб емоционално, но и в ежедневните ангажименти и битовизми.
Добре ще е също да се включваш повече в домашни задължения, за да отпадне поне част от тежестта на родителите ти в момента.
Колкото повече подкрепа има баща ти, по-малко стрес, толкова по-силна ще е имунната му система и желание за борба с болестта каквато и да е тя.
Мисли и действай като възрастен човек, който е напълно способен да бъде опора, без да драматизира поне в присъствието на болният.
Провери дискретно кръвна група и резус фактор на баща ти, твоите също в случай, че се наложи да се търси донор за кръв или кръвни плакети.

Знам за какво говоря, бях на 18 г когато татко получи тежък инсулт.
Стараех се да бъда всячески подкрепа, без да се чувства той "зависим" да вижда нормалното ежедневие около себе си, а не ревове и драми заради които да трябва той нас (мен, сестра ми и майка) да успокоява.
Споделяй притесненията си нормално, искай информация за всичко, което искаш да знаеш относно здравето му и какво се предприема, но контролирай доколкото ти е възможно да не се сриваш поне пред него.
Гушкай го повече, повярвай, че дори твоята здрава аура ще помога за укрепване на неговата, а когато е и с любов- още повече.

17.   И това е така. Като ровиш в интернет се напрягаш повече.
Може би е време вече да им кажеш, че знаеш. Може би да е болен от нещо друго.

18.   Ще се излекува.