Споделена история от Семейство

Нарцистична майка и бебе
Майка съм за първи път и обожавам дъщеря си. Но имам проблем с майка ми. Още преди да се роди бебето тя се опита да наложи вижданията си. Обясних й културно, че няма да правя голяма част от нещата и от тогава тя ме упреква и избива комплекси. Много ме заболя снощи, когато бебето ревеше. Аз се опитвах да го успокоя, когато тя каза "моите деца никога не са се драли така". Това било защото не съм гледала детето на режим. Веднъж й го оставих и въпреки че знае мнението ми, когато се прибрах детето ревеше, а тя не искаше да му даде мляко, защото не било време. Аз полудял. Взех си детето и го нахраних, а тя отвърна, че явно не ми пука за бебето. Кажете ми аз ли съм в грешка, че се воя по детето си. В много деликатен период съм и тези критики ме карат да се съмнявам в мен.

Коментари

1.   В момента те тресат хормоните и всичко те дразни. Отдаваш прекалено голямо значение на всяка дума и правиш от мухата слон. И аз съм минала през това. Успокой се и се опитай да не се караш с никого. И да! Детето се гледа под режим ако искаш да е спокойно и щастливо и да не луднеш и ти. Децата обичат ежедневните, рутинни и повтарящи се действия. Това ги успокоява. Всеки ден да правят едни и същи неща в едни и същи часове. Това с воденето по бебето го остави, че като почне да осъзнава, че му се угажда за всичко, тогава ще видиш големия зор.

2.   Не разбрах коя е нарцистична - ти или майка ти. Два различни подхода на възпитание. Твоят печели сега откъм съвременност на методите. Но тепърва предстои да се видят плодовете на постоянното угаждане.

3.   Ти си в грешка!!!
В отношението ти с детето ти си възрастния ти носиш цялата отговорност, затова ти трябва да наложиш правила които и двамата с детето да спазвате. Живот без правила за децата е объркващ и ще имаш големи проблеми с възпитанието. И да кога и колко да се храни също е вид възпитание! Ти си човека който възпитава колко и какво е нормално да се яде. Има майки които мажат по три филии нутела за закуска и после "ама то детето върви 'пълничко"

Отношенията на детето с баба му са си техни и не трябва да се месиш в тях, не трябва да даваш наставления на бабата, тя е отглеждала деца и няма да му навреди. ако бабата тормози внука си той/тя ще й го върне, не се и съмнявай.

4.   Не, не си в грешка. Бебетета дори се хранят на поискване. Освен това, всяко бебе е различно. Това, че е дадена някаква средна норма за хранене, не значи че важи за конкретното бебе. Като изпаднеш в някакъв конфликтс нея, казваш "педиатърът така ми е казал". Освен това, бебето като се дере, нормалният родител би трябвало да се опита да го успокои.

5.   Значи според нея бебето трябва да бъде оставено да реве докато не получи херния и не събере всички съседи, така ли?
Аз не знам защо изобщо и обръщаш внимание.

6.   Не, ти си ок! Дори лекари признават, че е глупост да се храни бебето на 3 часа. Обикновено дори вечер като се нахранят, спят до сутринта.
Майка ти явно е от ония закостенели от соца.

7.   От теб зависи да не допускаш майка ти да ти се меси.

8.   Ти си майка на това дете и ще го гледаш както ти намираш за правилно! Майка ти може да дава съвети, но не и да си нарага мнението кое и как и колкото по-скоро го разбере, толкова по-добре. Няма нужда да се караш с нея, просто и кажи, че така както на времето тя е решила как да те отгледа, сега ти трябва да решиш как да гледаш дъщеря си. А къде е мъжът ти в картинката? Той подкрепя ли те или като типичен български бек смята, че това гледането на деца е "жеска работа" и неговата роля като родител свършва в момента в който си забременяла.

9.   Е какво кой би оставил малко бебе да плаче защото не е дошъл часа за хранене.
Ако бебето е гладно ще се храни естествено. Може кърмата да не му стига.
Ако е на кърма естествено.
Понякога е добре и да е на поискване.
Да добре е естествено да има режим но ако детето е гладно няма как да се остави гладно. Зависи доколко му стига храната.
Кърмата ми навремето не беше достатъчна за моето бебе и се наложи да му дам допълнително адаптирано мляко. Накрая мина изцяло на адаптирано мляко.
Важно е да се знае дали кърмата стига на бебето.

За другите неща може и да сте прави добре е да има режим.

Да добре е майка ти да ти даде някои практични съвета но все пак ТИ си майката и ти решаваш. Ти най-добре знаеш кое е добро за твоето бебе.
Както майка ти е гледала теб така и ти ще гледаш своето бебе.
Ти си майката ти решаваш точка.

Майка ти няма право да ти се налага.
В най-краен случай й кажи, че педиатъра ти е казал така. Това е.

10.   Пълни глупости пишат някои, че бебетата без режим после създавали проблеми? ! Абсолютно не е вярно това и ти го казва жена на години и с опит!
Бебето си създава режима, то сигнализира при нужда. Авторке, ти най- добре разбираш малката какво иска- давай и го. Гледай да е винаги спокойна, ти също. Гушкай я, носи я, пей и, така бебето усеща сигурност и закрила. Не обръщай внимание на коментарите на майка ти, ти си действай по твоя начин. Не се съмнявай, че си добра майка!

11.   Като в индийски сериал... всички се бъркат на всички и навсякъде и накрая всички са щастливи... И аз съм майка и баба, но само съм помагала в отглеждането на внуците си... никога не съм налагала мнението си... гледай си детето както намериш за добре, и само за протокола-дъщеря ми се роди 2. 600 кг и я кърмех на 2 ч., сега е на 39г с две деца и престижна професия, всичко зависи от теб... успех!!!!

12.   Много глупави коментари видях, обаче номер 3 минава всички.
Номер 3, тя е майката и тя РЕШАВА кой да допуска до детето си кой да не допуска! Бебета и режим?? Детето трябва да се храни, щом е гладно. Бебетата и децата, трябва да се хранят. Тя е майката, и тя решава как да си гледа детето. Като порасне, нека той/тя да си създава каквито иска режими! Но на децата си, да си броиш хапките??? Такова чудо не бях чула.

Ти си майката, и ти решаваш как да гледаш детето си, и кой да допуснеш до детето си.

13.   Съгласна съм. Добре е да има режим но естествено, че ако бебето е гладно и сигнализира трябва да се нахрани. То.
То ако така се разглезвай децата пропаднали хора нямаше да има.

14.   Майка и все пак иска да й даде практични съвети но все пак автората е майката и тя решава как да си гледа детето.