Споделена история от Семейство

Наследство
Здравейте, имам син, който постоянно ходи в казината - там си дава всички пари, не ходи на работа, ние го издържаме.
Няма провинения в полицията, но е тотално деградирал, затова съм решил да го лиша от наследството как може това да стане, понеже имам няколко имота.
Мислил съм да ги продам на брат ми за нищожна сума, която дори няма да взема само за пред нотариуса.
Ако го даря на брат ми може синът ми да предяви иск за това че е лишен да оспорва дарението?
Какво ме съветвате да направя?

Коментари

1.   Синът ти може да се оправи. Бил съм като него, след това си изгладувах всичко, години наред се възстановявах. Сега съм опора на вече доста възрастни родители, изкарвам над 10К на месец, проблеми нямам.
Внимавай в изборите си, доста млади правят тези грешки, не всички се стягат, но за мен мислиш сценарии, които са без значение за теб ако си отидеш. За мен преекспонирате нещата и това може да ви е проблем след време.

2.   Дарение срещу гледане и издръжка не може да ти го оспорва сина ти

3.   Цената трябва да е достатъчна за да няма законна причина синът ти да я обори като "измама" например.
Можеш да включиш от сега брат си като съсобственик, а в последствие наследник на твоята част.
В изрично завещание да лишиш синът си от наследство и всякакви права върху твои имоти.
Консултирай това с адвокат.

Непоискано мнение... Ще го кажа все пак:
Правите мечешка услуга на синът ви. Приемам, че е пълнолетен. По-добре е да го изгодните и да удари тоталното дъно дори. От там изходите са само два. Единият е нагоре.
Помислете си варианта да му дадете до 2 месеца срок да се изнася. Достатъчно време да си намери работа и поне стая под наем.
В никакъв случай не бива да отстъпвате (ако решите все пак) на манипулациите, които ще започнат-първо нерви и тръшкане, после заплахи към вас и към собственият му живот или здраве, после ще е мъка, рев "депресия" докато стигне до философски мисли за самоубийство или нарочно остави "случайно" да намерите прощално писмо.
Ще мине през всички етапи от "синдром на императора" до "многострадалният Геновев"
Работила съм със зависими, знам за какво говоря.

4.   Продавам и ги харчи за себе си! Пътувания, каквото ти душата иска. Не трупайте имоти, защото някой друг ги пропилява и това не води до нищо добро. Или помисли и дари за някаква кауза без за ти е жал купи детска линейка, че май само 1хима в България така се изплаща, държ, карма и води 7амо до нещо добро, не мисли за брат ти още по-малко за неговите деца. Ще трупа той имоти, децата му разваляш. Богатите хора умишлено не дават имането си на децата си, защо ли? Защото са глупави ли или защото знаят до какво водят парите.

5.   Сигурен ли сте? Синът Ви е зависим от хазарта, тежка зависимост, като всяка друга. Но като всяка зависимост ако има воля и желание, може да се пребори и излекува. Ако сега продадете имотите на брат Ви, вашето дете никога няма да може да ги наследи, дори и да си стъпи на краката в някой момент.
Лишаването от имоти няма да спре зависимостта, той ще продължи да залага с или без тях. Защо не опитате да го впишете в Регистър на уязвимите лица към НАП? Просто да си продавате имотите не виждам с какво помага на Вас или на синът Ви.

6.   Продай ги и си харчи парите, нищо не оставяй на нехранимайкото! А защо не си помислил по рано и да го възпиташ и да го направиш човек?

7.   Съветваме Ви да отидете и да се консултирате с адвокат.

8.   На стари години ще останете сам без подкрепа, мислите за имуществото си вместо за детето си, за да стигне до тук и вие имате не малка вина. Синът ви има нужда от помощ заведете го на психотерапевт, изгледайте видеата на Пламен Йотински за хазарта.

9.   Е сега може пък да се оправи. Прекалено крайни решения взимате.
Най-добре преди да правите каквото и да е. Да се опитате да потърсите професионална помощ. Да не би на него да му е лесно. Поговорете с него.
Това е зависимост все пак.

10.   Е сега не сте ли малко жестоки. Най-вероятно е бил съвестен но после се е променил. Това все пак е зависимост.

11.   Направете последен опит да му помогнете - психолог, психотерапевт. Заплахите и лишаването от наследство няма да помогнат, ще затъне в дългове.
Ж.

12.   Съгласна съм. Заплахите за лишаване от наследство няма да помогнат.
Най-вероятно просто те минават покрай ушите му той не ги чува.
Той е като алкохолик. Има нужда да си вземе нуждата. Като дрога е.
Това е зависимост.
Разберете нуждае от помощ професионална за да се справи с проблема.
Така е.
Това не е съзнателното му действие.
Разберете.
Предложете ми да потърсите професионална помощ.
В краен случай да ще го лишите от наследство да но още е рано да се мисли за това.

15.   Вместо да го лишавате от наследство защо не му помогнете? Зависимостта е тежка и може да се консултирате с психолог или психотерапевт. Като негов баща смятам, че това е правилното решение.

16.   Как като негов баща. Пояснете.
Да, все пак това не е поведение, което може да контролира.

17.   Моля, пояснете номер 15. А.

18.   Да.

19.   Типичен бг родител. Вместо да го хване да поговори с него, да го разстърси малко, да му покаже, че животът има и друга страна. Той го е отписал напълно и си вика - нека да ходи да си троши главата
Щял от имоти да го лиши. И като го лишиш, какво бе? Тия имоти в гроба ли някой ше ги носи?
Той бил пропаднал, а твойто мислене е като на първобитен.

20.   Н 19, не така, само той си знае какво е положението. Все още е грижат за него, на пълна издръжка е и в домът на родителите си, малко ли ти се вижда? !
Аз съм работила със зависими и знам какъв ад може да е за близките им.
А близките им ВИНАГИ са жертви на зависимите!
Щом е стигнал човека да иска да го лиши от наследство, бъди сигурен, че вече е изнасял или крал от домът си! Вероятно е имало скандали за пари, а може и насилие!
Трябва да го изкарат от домът им и да го оставят без избор- или йдря дъното докрай и изплува вече нагоре или... Това е!

21.   Но това все пак е зависимост. Това е поведение, което не може 3контролира. И като го лиши от наследство какво нима това ще му помогне.. Трябва му професионална помощ.
Най-добре да говори с него да потърсят професионална помощ. Без такава помощ няма как да се оправи.
Той също е жертва.
Нима родителите нямат поне малко вина той да стане зависим.

22.   На първо място са децата. Те са всичко.
Направете всичко възможно да му помогнете. За какво са Ви тези имоти за Бога. Всичко което правите докато сте живи и градите е предназначено за децата, те са смисъла на живота Ви. Детето Ви страда и вие мислите за разни ш№бани апартаменти, къщи, коли и т. н.
Аз бях готов да си продам колата за домашния любимец.
За да съм искрен ако избирах между това да бъда сирак и да имам родители като Вас, нямаше да бъда уклончив в отговора си.

23.   Хазартната зависимост може да се преодолее. Не е алкохолизъм или наркомания. Но първи потърсете причината във Вас? Защо го издържате?