Споделена история от Семейство

Избор на име на момиче
Здравейте! Миналата тема не се публикува, затова пиша отново. Трябва да избера име за момиче. Живеем в Америка и бащата не е Българин. Колебая се между Арабела, Изабела и Ейвъри. Най-много ми харесва Арабела, защото е най-рядко, вие какво мислите за името?

Коментари

1.   Да те много теми не се публикуват.
Ами най-много ми харесва Изабела но все пак вие си знаете.
Името Арабела може да е много добре за тамошните култури.
Вие знаете как е в Америка.

2.   Изабела, има варианти за талено име.

3.   Изабела.

4.   Аз бих из рака това, което най-много се доближава до българско звучене, в случая Изабел/а

5.   Далия, Делия, Анастасия

6.   Пръвка, Пенка, Връбка, Надка, Първолета, Събинка, Гергина, Русланка.

7.   Как звучи на английски, че не мога да си представя.

8.   Ужас. Цял живот като си каже името ще й го забравят. Все ще я питат как й беше името.

9.   Най-важното при определяне името на едно дете е: да носи име на православен Светец/Светица - разбира се, ако сте православни християни!
(Щом мъжът ти не българин сигурно е католик или протестант, но ти ако си православна християнка - непременно кръсти децата си в православната църква! )

Второто условие е името да е благозвучно.

Третото условие е да звучи добре съкратено(както ще им викат)

В миналото е имало традиция да се кръщава на Светец/Светица, който се чества на същия ден или наскоро, може да се съобразите и с това!

Така, конкретните имена, които предлагам и според мен отговарят на всички критерии са:

1. Елена
2. Анна
3. Марина
4. Ирина,
5. Катерина
6. Екатерина
7. Симона
8. Вяра/Вера

Сега, има и още една традиция в България - да се кръщават децата на дядото и бабата. Аз в моето семейство съм го спазил това: момчето е кръстено на баща ми, а момичето на майка ми.

10.   Ейвъри

11.   Моля Ви, само не и българско! Не се излагайте с тези смешни български имена, в които винаги се преплита някакво значение, та Вие сте вече преуспяла, според критериите на много български майки, отглеждали дъщери в соц-а и постсоц-а - Вие сте в Америка и мъжът Ви най-малкото не е българин, че даже е и американец, направете и следващата крачка - дайте нормално, небългарско име на дъщеря Ви, и НЕ я учете на български! Така всички ще се гордеем с резултатите - все пак намаляваме със 100 000 на година, и ей го - много мина, малко остана! Поздравявам Ви за успеха! :)

а иначе - Невена, Пауна, Добромира, Светозара са добри имена, ако искате да не си кръстите детето я на нечие куче, я на един австрийски радиоканал - радио Арабела, проверете сама!

12.   Ей, човек да не попита нещо. Само всезнайковци тука…Жената много ясно си пише, че живеят в Америка. Естествено, че няма да е Пенка, връбка и темподобни глупости. Аман от разбирачи..
А иначе по темата, и трите ми харесват. Арабела хич не е лошо, Изабела ще върви и в България, Avery също звучи нежно. На което и от трите да се спрете, няма да сбъркате.

13.   Така е номер 12.
Но във всички такива теми за избор на име на дете момиче или момче няма значение изскачат такива как може да се допитват до непознати в сайт като този. Не може ли само да си изберат имена и подобни.
Какво лошо има човек да се допита до анонимен форум за мнения относно името.
Естествено, че сами ще си изберат имена но никой никога няма в никакъв случай да си кръсти сина или дъщеря ако примерно аз му кажа да я ми кръсти примерно с това, което аз съм избрала.
Нали така?

Даже са закъснели засега досега няма такъв коментар. Смях.

Ами какво да кажа Арабела може да звучи странно в България но не и в Америка примерно или Англия.
Те си знаят как ще звучи в Америка. Ние не знаем за тази общност.
Все пак България не е целия свят. Нали така.
В България някои имена биха били много странни. Например Арабела.
Но не го крущавайте с български имена.
Международни може.
Кристиано.

14.   Арабела, както по-нагоре казах, е името на радио във Виена, а другите имена са носени от милион котки и други домашни любимци, за разлика от Невена, Добромира, Ивана(с него са свикнали вече там), Светозара - все красиви български имена, които се асоциират само с хора, съжалявам но това е истината!

15.   Кристен е хубаво име, дъщеря ми се казва така.

16.   Арабела и радио да е може в Америка да се възприеме добре те си знаят.
Защо все извърташ нещата към българските имена.
Има типично американски. които те си знаят най. добре има хубави американски имена. които са чували.
По-добре да са с международни имена номер 14.

17.   Амбър

18.   Амбър най-много ми хареса.

20.   Вивиан, Ерика - много хубави имена, децата ми се казват така.

21.   Да Вивиан като в един сериал.