Споделена история от Семейство

Аз срещу всички, всички срещу мен.
Чудя се защо живея и чии грехове изкупвам.
Не помня майка си, защото умира много рано. Баща ми си има друга жена и дете, живея при тях, всъщност оцелявам, защото никой не го интересува. Хора с възможности, но не и за мен, нищо не ми купуваха дори за рожден ден, постоянни лишения, натякване колко ям, а в класа бях най-дребното дете. Те живееха царски. Роднините на майка ми, баба ми, дядо ми, ако не ме заведеше баща ми, можеше с години да не ме видят, естествено нито се грижеха за мен, нищо. На баща ми, подобна история, гледаха ме понякога, купуваха по нещо, но ме обиждаха, посягаха ми, Ужасно беше. Другите роднини чичовци, лели същата история никаква реална грижа, не им пукаше. Пораснах и все търсех контакт, отношения, семейство, но не ставаше нищо, давах мило и драго, повече от необходимото, но виждах груби, прости хора, без поведение и отношение. Намерих си съпруг, но от негова страна подобна история, поне баба му и дядо му са го огледало с любов и грижа доколкото могат. Разбита съм, от тези отношения. Да нямаш никого и да виждаш, че няма шанс за нормални отношения. В момента м който изкарвах пари с радост купувах на всички подаръци с повод и без повод, а те не се сещам дори да честитят празник или мой повод. Все се питах къде греша, все си казвах да съм добра и смирена, да не очаквам нищо, да прегръщам грубостта, да се усмихвам, че все пак има хора около мен, с приятелството това мое отношение ми "изяде" главата, доброта, човечност, помощ и накрая още и още се иска и поведение, че съм длъжна да помогна на някой, а аз понеже съм свикнала да се справям сама, не мога да поискам от някой нещо. Затворила съм се в себе си, чета много и се пазя отношения, защото прекалено много съм наранена.

Коментари

1.   Съжалявам. Но аз какво мога да кажа. Гледай напред. Така или иначе все минало.
И не прави нищо за хора, които не го заслужават.

2.   С подаръци няма да си купиш отношение. Не търси любов в другите, а се съсредоточи себе си да заобичаш. После чак ще се научиш и да поставяш ясни граници, да отсяваш стойностите хора, да не губи в време и енергия в опити да си купиш внимание.

3.   Единият вариант е да продължаваш все така.
И все така няма да те ценят и няма да тв забелязват и няма да те обичат.
И колкото повече се държиш добре, толкова повече ще те презират.

Другият е да останеш сама, да се изнесеш и да живееш сама. И пак ще си крива че не се сещаш и че си избрала този път. Но някъде на този път имаш реалния шанс да срещнеш хора, които да те оценят, уважават и обичат.
И не е до грехове, просто щом четеш, никъде не пише че е лесно. И мисля че имаш необозримо много шансове за страхотен живот с това ти минало.
Ще стане, но след като спреш да очакваш че там където си нежелана трябва да търсиш нещо.

4.   "давах мило и драго, повече от необходимото, но виждах груби, прости хора, без поведение и отношение. " - Доброто се раздава, а не се продава! Ти искаш да осребриш добрините си, искаш реципрочна стойност, но това не е благотворителност. И най големият търговец -мошеник на пазара е мил и усмихнат на купувачите, но срещу това очаква клиентела и печалби. Доброраздаването е анонимно и не се афишира, то е мехлем за душата ти, а не стока за продан!?

5.   Наистина спри да им правиш подаръци.

6.   4. Дава мило и драго, не само финансово, а отношение, внимание, подкрепа, вратата на домът ми беше отворена за семейството ми от роднини. Обединявах с това да събера всички на масата, но усилията бяха само от моя страна. Виждах бездушие и никаква емпатия. Е това е минало вече, отказах се, не става и подаръци вече не купувам, а на Великден не се обадих дори, защото обикновенно аз съм първата с това да поздравя, уважа и т. н.