Споделена история от Семейство

Помощ
Здравейте,

Моля за помощ! Преди да кажете, че живея с родителите ми. Ами, не, не живея с тях. Те са учители и идват лятото. Като цяло проблемът е, че не ми остават и минутка свободно време, нон-стоп идват в стаята ми, за да бъдем заедно, аз не мога да изгледам един филм, който да ми хареса. Постоянно ми намират кусури и после не съм могла да се оправя в живота. Още като стана и идват в стаята ми и това през всички учителски ваканции. Коремът ме свива дори когато пиша тази история от страх, че може да дойдат, уж са на пазар понеже моите плодове не били хубави понеже са банани, а не български плодове. Нон стоп се измисля нещо за правене, няма и време за почивка. Писна ми аз предпочитам да ходя на работа, отколкото да стоя вкъщи. Като влязат в стаята ми и си тръгват не затварят вратата. Като живеех при тях беше същото не можех да си уча уроците, защото постоянно бяха в стаята ми. Преместих се като студентка в другия края на страната. Държат да гледаме някакви филми заедно. Давам ми разни подаръци, които изобщо не ми трябват и не използвам, но "Х. (името ми) постоянно получава подаръци, така ще е докато ние сме живи". А на мен реално не ми трябват и сега ще видя аз какви подаръци да купя, защото не ми е удобно така. Решила съм какви, но проблемът е че каквото и да купя все не им харесва. Аз купувам здравословна храна, ама не трябвало, защото е скъпа. Те разни меса, а аз съм веган, вредяла съм си на здравето. Имам си хронични болести на сърцето и стомаха, няма да пиша какви, за да не ме разпознаят. Не мога да ям всичко, даже повечето неща не мога да ям. Реално ако те правят всичко, аз как ще се науча. Не може постоянно да правиш нещата заради някого и после да казваш, че не се оправя в живота. Ами да първия и втория път ще направи грешка, но след това ще се научи. Вече и аз няма да ям каквото са купили щом те не искат моите неща. Гледам да рециклирам било губене на време, да съм купувала готова храна, за да пестя време, а аз предпочитам да готвя заради пластмасата, в която се дават готовите продукти. Това " ти не можеш да се справиш, ние ще го направим вместо теб" и после "ти са на колко много години, даже не ги и броя и още не можеш да се оправиш". Хората ми викат, че съм затворен човек. Преживяла съм два опита за изнасилване. Още имам психологическа травма и не знам някога дали ще мине. Споделих на стената си във фейсбука за това и нито дума. Пак се почна с някакви материални неща какво да ти купим, за да ти мине. Единствените хора, коти ме разбират са моят шеф и моята козметичка, те ме подкрепят. Моят шеф е един от малкото мъже, от които не ме е страх. Моля, помогнете ми, защото и двата ми здравословни проблема се задълбочават от стрес! Как да убедя нашите, да ме оставят да се справям сама с живота? Утре съм на работа, работя от вкъщи, "хапни нещо, никой няма да разбере", да бе всяко една кликване на мишката при нас се следи. Веднъж закусвах на работа и шефът ми се скара, че нищо не правя от половин час. На работа поне получавам и похвали, а вкъщи, нищо. Разбирам, че за едни родители детето винаги си остава дете, но нали смисълът на родителството е да се оставят децата да поемат по своя си път в живота? А да не забравя и за да не пиша нова тема, заради здравословните проблеми ме питаха "вие смятате ли да имате деца, опасно е за вас, трябва много добре да се пазите", имам и поликистозни яйчници, наред с останалите неща, но някой път усещам и роднини "ми ти няма ли да се жениш вече", "виж братовчедка ти вече има дете". Държа да подчертая, че са роднини, не родители. Да, но те нямат моите здравословни проблеми. Леля така директно е питала най-добрата ми приятелка и и е казала, че трябва да се омъжа. Аз съм влюбена тайно в моя шеф, който си има приятелка и не искам друг. Въпреки всичко някой път се обажда да си говорим странични неща, извън работата и на мен ми е приятно. С един преден се разделихме понеже искаше 3 деца и не го интересуваше какво ще стане с мен после. Прочетох темата "тя пие противозачатъчни" и (аз следя сайта от години) предполагам, че той я е писал. Само да уточня как се развиха нещата при него: намери си друга, уж беше съгласна да му роди 3 деца и да не работи (той искаше жена му да не работи и той да я издържа), ами нямат и едно дете, тя в началото не работеше и сега си намери работа и са се разделили. Добре, много се отклоних, моля за съвет, защото си искам свободното време. Вярно, че е месец само, но... благодаря за съветите!

Коментари

1.   Най-сериозният ти здравословен проблем е в главата. Изобщо не си в ред. Освен това си неблагодарна към родителите си, които видимо дават всичко за теб. Ще си останеш сама (не смей да разваляш семейството на шефа си, поне толкова не падай! ), защото не виждам с такава неуравновесена жена кой би се събрал.

2.   Абе докато четях как родителите ти влизат в спалнята си помислих, че не са прави. Че не може да ти нарушават личното пространство.

Но като прочетох ВЕГАН ми стана ясно. Дали от болестта не може да ядеш разни неща или ти си си внушила разни модерни неща. Веган.
Не го разбирам. Защо ще си лишаваш организма от жизненоважни неща.
Буквално заради тъпотии. И то големи. Глупости.

Сега има и други плодове освен банани. Храни се пълноценно а не здравословно. Имаш нужда от витамини. Майка ти е права. Въобще родителите ти.
Права е.
А и какви са тези неща храниш се здравословно. Дали не се вманиачваш прекалено.
Чак и за пластмасовите кутии и опаковки мислиш.
НЕ не струва ми се, че прекаляваш.
На мен не ми дреме. Веднъж се живее и веднъж се умира.
Дай да му се насладим на този живот.

Да, струва ми се, че родителите ти са прави. На тяхна страна съм.
Човек просто не бива да прекалява а не да внимава непрекъснато дали се храни здравословно.
Имаш някакъв проблем с това.

Определено според мен не можеш да се грижиш за себе си.
Работиш.
Но все пак родителите ти се притесняват за теб. Дете си им скъпо.
Разтревожени са за теб и здравословно.
Ако си имаш дете ще ги разбереш напълно.

Случило са ти се несгоди.
А и този твой шеф. Кво от това, че си яла. Ти право на почивка нямаш ли.
Ще ми казва на мен някакъв дали и кога да ям и какво да пия
Как ли пък не. Ще му се ненавиди и работата с работа.
Не бих работила за такъв човек. Който.
Напускам па ще си ям колкото искам. А бе я го гледай. Ще си ям и месо колкото искам, ще си пия колкото искам. И кафенце ще си пия ще си гледам кефа и турските сериали. Ми да. Как ли пък не. Ще работя без залък хляб. Ще си намеря работа и сигурна и ще си пия и ям колкото искам.
А разрешение да пиеш вода или кафе може ли. А.
Кафе, сок енергия ще ти трябва. Да.
Да не си му робиня.
С едната ръка хапваш с другата ръка цъкаш на компютъра.
Ти имаш нужда от храна. Грижи се за себе си. Моля те. Яж повече.
Трябва да си здрава.

Авторке мила убедих се, че родителите ти просто се прите
сняват за теб.
Не си добре здравословно имаш и лични несгоди. Съжалявам.
Трябва да ги разбереш.

По -добре е наистина да изгледате един филм заедно. И те имат нужда от помощ.

Аз също не бих позволила детето ми да е веган. Само изключвам факта ако здравето му го налага. Естествено. Но заради някакви тъпотии не.
Или вегетарианец естествено ако по-принцип не обича никакво месо. Това е друго нещо различно.
Не позволявам. Заради тъпите теории. И боже. Мой. Модерни.
Ако ще и на 50 години да стане.

Щом аз го прочетох и се разтревожих пък какво остава за м
айка ти.
Разбери я и нея бе.
Трябва да ги разбереш.

3.   Говори с родителите си и възможно най-деликатно им обясни. Но така, че да разберат все пак. От друга страна, щом е само за месец... Някои хора биха дали мило и драго родителите им да им обръщат толкова внимание. А и не забравяй, че никой не е безсмъртен и един ден ще ти липсват. Единствено дете ли си?

7.   Сама си си поставила диагнозата и тя е точна! "Още имам психологическа травма и не знам някога дали ще мине." Насочи вниманието си върху това, не родителите ти са проблема, а обърканата ти глава. От значение е да знаем, как те сполетяха опитите за изнасилване, ти даваше ли поводи или мъжете бяха непознати насилници. Пък и често се случва, при по лековато поведение на жените, непознати мъже да се възползват от ситуацията, а после жените реват като авторката. Спомените не могат да се изтрият, но могат да бъдат добър урок в живота.

8.   Имаш някаква обсесия...
Някой те следи, друг ти пречи.

"Аз съм влюбена тайно в моя шеф, който си има приятелка и не искам друг"- тук ти е проблема.

9.   Аз не обвинявам авторката но наистина има някаква мания.
При това положение е напълно нормално родителите й да се притесняват за нея.

10.   Чета ви коментарите на всички... и съм за пореден път потресена колко много негативност има у някои хора... които очевидно са недоволни от собственото си жалко съществуване и са решили дружно да нападат авторката, като се изживяват като някакво съдници!

До авторката-моят съвет е да им кажеш директно, без заобикалки, че си голяма вече, държиш да уважават теб и нуждата ти от лично пространство и е крайно време да спрат да се държат, като бебета! Както ти не им нахлуваш в спалнята нощно време, докато вероятно се натискат... така и те да спрат да ти влизат в стаята без позволение. Аз моите ги научих, като си купих стопер за врата. Стоперите за врата са евтини, има ги онлайн... поръчваш и готово.
В началото ще роптаят и мърморят, може да псуват и да крещят, НО ти бъди упорита и твърда като скала... не позволявай да те огънат или пречупят. Ще видиш, че щат не щат, буквално ще се видят принудени да чакат ти да им отвориш, когато почукат.. и то да им отвориш, ако решиш! Ако не искаш да влизат.. ще им извикаш от дивана, че работиш на компютъра, заета си, или си легнала да спиш.. квото имат да казват да го казват набързо пред вратата или да дойдат по-късно.
Пет пари не давам, дали разни дърти моралисти и съдници разни, ще почнат да Хейтят коментара ми. Хич не ми дреме. Този свят е вид джунгла... ако не се защитиш.. те изяждат с парцалите. Срещу разни изроди, които може да те следят по улиците или подозираш, че са сексуални насилници-купи си лютив спрей. Дръж го винаги до себе си, купи си и електрошок, ако желаеш. Но основното е-да изкорениш вътрешният си страх от нападение, за да не привличаш енергийно такива боклуци. Жалко, че изнасилвачите не ги пържат на електрически стол, в тая жалка и окаяна България.
Бъди смела и действай твърдо.

11.   Не може да кажеш че не живееш с родителите докато си в техен имот. Идвали у вас и ти влизали в спалнята, айде бе, ако имотът беше твой нямаше как да се разхождат в него като у тях си.

12.   Аз не я обвинявам. Но има някаква мания. При това положение няма как родителите й да не се притесняват за нея.
Не бих казала и че я разбирам.
Може да са влезли в стаята й защото се притесняват.
Д6, отначало аз също си помислих, че родителите й прекаляват никакво лично пространство не й остават но като прочетох, че има здравословно проблеми и освен това са й са се случили лични несгоди.
Защо?
Очевидно е, че не се справя добре със живота и здравето си.
Кой родител не би се притеснил.
А и теории за веганство.
А това с шефа просто да го забрави. Нищо, че е само мечта.
Тя нещо трябва да направи със живота си, да го промени ако трябва знам ли да се види откъде идват тези проблеми.

А и естествено родителите й могат просто да почукат преди да влезнат в стаята й защото се притесняват за детето си.
Та тя е най-важното нещо в този живот.
Как може родителите й да не се притесняват.

13.   Ужас веганство.

14.   Като са й се случили лични несгоди как родителите й може да не се притесняват.
Та те са постоянно на тръни хората.

15.   ДО АВТОРКАТА.

Не споделяй такива лични неща на стената си във фейдбук, ими където и да е. И особено на козметичката. Откъде си сигурна, че няма за тръгне за разказва навсякъде? Имах случай с психолог, който започна да ми разказва неща за пациента преди мен, с когото се разминахме на вратата. Гинеколожката в градската болница също обсъжда пациентките си, и то с подробности, и не пред колеги, а пред приятелки.
Води си дневник, ако толкова имаш нужда да споделяш.

16.   До номер 15. Били обяснил не те разбрах каква стена а какъв фейсбук а какво какво е споделила.

17.   ДО 16
Към средата на текста авторката пише, че е споделила за опитите за изнасилване във фейсбук и че само шефът ѝ и козметичката я разбират.

18.   Ада но да споделя все пак тя няма от какво да се срамува. Трябва да се срамува онзи мръсник. който го е извършил.
Нека да се разбере и онези гадове. които вършат такива неща да си получат заслуженото. А не да им се размине.
Днес ще е авторката утре някоя друга жена а виновниците ще си живеят живота.
Жертвата няма от какво да се срамува.
Трябва да се дава гласност на такива неща.
Трябва жертвите да споделят и да намират подкрепа.