Споделена история от Семейство

Пред развод
Бракът ми е в криза от години. Опитах всичко, но просто не става и не става. Имаме дете.
Опитвам да си тръгна. И всеки път, когато заговоря за това, той се просълзява, казва, че няма да ме задържа насила. И… сменя темата. Започва се: вечеря, детето, утре. Разговорът си остава да виси.
Не ме пита защо, какво се случва, дай да поговорим. Не. Умишлено ме избягва, за да не довършим този разговор.

А ми се искаше да запазим добри отношения, да мине лекичко заради детето Няма друг, няма друга. Аз просто не искам вече с него. Тежи ми адски много.

Помогнете ми. Как да се преборя с това заобикаляне от негова страна?

Коментари

1.   А защо ти е толкова важно да не "заобикаля"? !
Казала си вече своите намерения, следва да се азделиш с него, но не го правиш. Искаш си разговора, искаш да те пита защо... Искаш да реагира.
Какво искаш всъщност, да те задържи, да има луд скандал, в който яростен да ти изкрещи, че ще умре без теб, а после с див секс да залепите счупеното?
Да признае нещо?
Въпросите са риторипни, към теб.
Ти ако искаше да се раздели с него окончателно, досега да си тръгнала или да си му приготвила багажа до вратата.
А и вероятно те избягва за да си тръгнеш без скандали и излишни разговори.

2.   Не знам защо ще се разделяте. Вие имате дете. Не е ли по-добре да си оправите отношенията заради детето.
То има нужда и от двамата ви родители.. Ако е малко много ще страда.

Ако няма тормоз според няма причина да се разделяте.
Ако има насилие това е вече нещо друго.

3.   Изискай от него да говори.
Ако трябва запиши час при психотерапевт и поговорете заедно. Страхува се от този разговор, ясно е, а ти, защо го отлагаш. Действай.

4.   Просто и естествено викаш. Казваш че не иска да говорите, а в същото време ти не искаш, защото просто не искаш с него.
В същото време плюеш на изборите си ама това е без значение, защото казваш че си нещастна. В съседната тема и там жената е нещастна, в тази преди нея и там.
Живее ти се, не искаш това точно, искаш друго, всичко си измислила. За това искаш цивилизована раздяла, за пред хората, да може да извадиш версията че е кофти човек, там боклук, за да не те занимават роднини и познати. И колкото по-цивилизовано, толкова по-малко ще може да ти извади керливите ризи, твоите желания реално.
И мислиш че просто така освобождавайки се от него започва най-хубавия период в живота, без отговорности, без съобразяване, всичко ще е уникално.
После пак говорете, че жените знаят какво правят.

5.   Щом се просълзява и сменя темата, ти не се влияй от това.
В удобен момент, когато детето не е с вас, му казваш как се чувстваш, че искаш промяна.

Мъжете трудно се решават на раздяла.
Важно е да мислиш за детето ви, но ти също си важна.
Не отлагай и добре прецени дали искаш развод.
"казва, че няма да ме задържа насила. "- така казва за да те накара да го съжаляваш, да се отказваш всеки път, когато се опиташ да говориш за това....

6.   И защо трябва да се разделяте? Отидете на семеен психотерапевт. Човек ако има желание винаги може да оправи нещата

7.   Съгласна съм номер 6.
Те имат дете за което носят отговорност. То не е виновно. че те са взели грешни житейски решения и сега са нещастни.
Ако нямат дете да се разделят да не се разделят да правят каквото искат.

8.   Имаш ли идея къде ще ходиш? Или просто така да тръгнеш пък после ще мислиш. Я вземи си смени работата - по-лесно е, а може там да ти стяга обувката.

9.   1. Искам да се разберем за дете, жилище, кола. Как да кажем на детето, какво ще направим? Аз ли да тръгвам, той ли? Как ще се случват нещата с училище, работа…

2. Има тормоз, но не физически

3. Отлагам, защото искам да обсъдим нещата за детето преди да се разделим. Искам да имам, може би, някаква сигурност, че ще си поеме 50% от родителството.

4. Искам да се чувствам обичана, уважавана, зачитана, оценена и желана. А не манипулирана, контролирана, превъзпитавана и отхвърлена. Какво ще бъде после? Не знам. Ти знаеш ли дали утре няма да умреш? Или да сбъднеш най-голямата си мечта? Или, или… бъдещето в крайна сметка може да бъде всякакво. Дали мечтая да е по-добро? Разбира се!

5. Да, това прави. Когато съм по-настоятелна започва с повече драматизъм и вкарване на чувство за вина.

6. Предлагах го преди. Не желае. Това за него са простотии

11.   Вечно не сте доволни от живота. Какъв ти е проблемът? Искаш да излизаш по заведенията, да се сваляш с други мъже и т. н. ли? Или си се хванала с тотално неподходящ комплексар, емоционално неуравновесен, смотаняк и т. н. и чак като имахте дете се сети, че не става?
Преди да създавате семейства опознавайте човека до вас. Арогантното му и надменно поведение не е мъжество и белег на прогресивност, а единствено и само комплекси и фактор, който ще доведе до безброй провали, проблеми и т. н. във всякакъв план. Или пък, ако е добър и кротък човек, а вие искате да сте "дивото" момиче цял живот, по-добре не му обърквайте съдбата. Защото той ще иска да стоите вкъщи Или да сте на разходка сред природата с детето, а вие ще искате да се чекнете в някой бар.

12.   Аз просто не искам вече с него.... ох милата направо се просълзихме.
Тя вече не искала с него, щото и се живее и си мисли, че веднага ще се появи господин 1 % с 10 милиона в банковата сметка и безгранични възможности.
Като направихте детето искаше с него нали?

13.   Твоята работа хем сърби, хем боли!? Какви разговори искаш, щом те игнорира и не иска разговори, вземай си шапката и си заминавай, какво хленчиш из форуми. Какво очакваш, заплашваш го със сериозни разговори за раздяла, а искаш изгодни отговори!? Иска ти се той да те изгони, така съвестта ти ще кротне и ще стовариш вината върху него, а истината е- " Аз просто не искам вече с него. Тежи ми адски много. " Всичко си решила, остави човека на мира, ходи си троши главата сама!

14.   до 9
1. - той ти е показал какво ще стане - ти си тръгваш и изчезваш с 200, нито къща нито кола нито детето ще ти даде. Прав ти път. Това ти е казал, ако не разбираш.

2- и какъв е този велик тормоз. Може би иска секс ведъж в седмицата. Малии, страшен тормоз да знаеш.

3. - на всички е ясно защо отлагаш. Искаш си всички привилегии и удобства без да даваш абсолютно нищо насреща.

4- ами обичай го и ти, уважавай го и ти, зачитай го и ти, оценявай го и ти, желай го и ти. А не го манипулирай, контролирай, не го превъзпитавай и не го отхвърляй и ти. Просто е нали?

5- ами не прави драми и ти и не му вменявай чувство за вина и ти. Лесно е нали?

6. Радвай се че неможе да си представи как ти ще се изложиш на една такава терапия, иначе с радост би отишъл.

С две думи, казал ти е " изчезвай от живота ми с 200. Не искам повече да те виждам". Нещо друго неясно ако има - питай.

15.   Тогава се раздели с него. С приятеля ти. Щом има тормоз. Така е.

16.   14 :)
Изпитваш злоба към жените. Явно си наранен.
Аз го желая, старая се, обичам го, уважавам го.
Получавам: упреци, обиди, контрол, липса на секс, негативизъм, постоянно мачкане.

Опитвам да се разберем за практичната страна на нещата. Как да да кажем на детето, да планираме подробности.
Както е участвал в планирането на сватбата и имаше мнение по всеки въпрос, ще застане като МЪЖ пред мен и ще има същите сега.
А не да ми се мишкари и да се чуди дали няма да му се размине

17.   Като жена с развод зад гърба си, мога да ти кажа едно, решила ли си сериозно, че го искаш, просто слагаш край и точка. Никакви безполезни разговори (вече е късно) и сапунени драми. Отиваш при адвокат, говориш с него и подаваш документи за развод. Да, може в един момент да стане грозно, уви не винаги хората се разделят приятелски, но по-добре ужасен край, отколкото ужас без край. Така както го описваш вие отдавна не сте семейство, така че по-добре сложете край на тая мъка. Някой казва, заради детето, да, съгласна съм, но кое е по-лошо за едно дете? Родителите му да са разведени, но да го обичат или цялото си детство да е свидетел на скандали, драми, че дори и насилие и никой да не му обръща внимание? Само, който не е имал такова детство си мисли, че е по-добре да живее с двата си родители, които обаче от години не се понасят. Имах такава приятелка, баща й беше алкохолик и у тях беше страшно, когато майка и събра смелост да поиска развод, тя беше направо щастлива, че няма всяка нощ да се крие в стаята си и да плаче докато баща и троши нещо в другата стая и заплашва майка й, че ще я убие. Питайте някой с такова детство дали не си е мечтал родители му са се разведат и после пишете как хората трябва задължително да са заедно зароди детето. Детето има нужда от щастливи родители, не от родители, които всеки момент ще се избият или от родители, които са на предела на силите си и не се знае на къде ще избие напрежението.
Така, че авторке, щом си решила, че няма как да оправите отношенията си, действай смело, но имай предвид, че след развода, всичко ще е различно, особено ако детето живее с теб. Да си самотна майка не е лесно, но с добра организация нещата стават, а ако имаш и подкрепа от роднините, още по-добре. Важното е да си готова да поемеш отговорност за решението си. Аз го направих и не съжалявам.

18.   До 9 авторката.
Извинявай че отново пиша в темата ти, но някак прекалено много “искам “ в темата ти. Искаш друг мъж, този не. Искаш апартамент, кола, всичко. Искаш да не те превъзпитава, да няма насилие, че е по-удобно да кажеш че има. Пък ако е имало насилие не би посмяла да си кажеш името, повече от ясно.
И реално не искаш брак, искаш друг, ама искаш дивидентите от този брак. Не си тръгваш, защото не можеш, очакваш някак друг да ти покрие сметката на твоето искам. И уж си насилена, пък тия много претенции не се връзват с образа на жертва. И някак сега и ние въвлечени, трябва да ти съчувстваме че на думи го докарваш, но не точно.

19.   Авторке (9) лесно е, записваш на лист твоите предложения по всички въпроси и му даваш листа.
Като не ще да говори, да чете и добавя своите пък предложения.
Начини има, твоите намерения са или той да излиза без никакви напреки, или тотален контрол завоалиран като "цивилизован разговор" за какво и как ще делим.
Досега 100 пъти да си отишла на адвокат, да си подготвила бракоразводно дело с претенциите на майка и бивша съпруга.
Ясно е, че и той е или пълно мекотело или му е до шия от твоите драми.
Ама и не действаш, а само плямпане.
Еми няма как да се промени ако той е мекотело, а ти драма куин.
Ако му е писнало от драмите ти и затова не иска разговори, чака да си събираш багажа и да си ходиш.

22.   Авторке, щом мъжа ти чак се разплаква, когато му кажеш, че искаш да го напуснеш, едва ли не му пука за теб. Напоследък все повече ми се струва, че голяма част от жените живеете в нереален свят. Не казвам, че при теб е така, но просто помисли хубаво преди да се решиш на такава стъпка. Понеже непрестанно ви пишат какви ли не мъже в социалните мрежи, започвате да смятате, че отвън едва ли не ви чака принца, който ще направи живота ви приказка. Първо, читав мъж с обвързана, още повече семейна жена, не се занимава. 99% от тия "писачи" са някакви бройкаджии, които просто търсят поредната. Не мисля, че ще си по-щастлива сама, отколкото с мъжа си. Наскоро колега ми разказа за наша бишва колежка, която се разведе преди няколко години. Мъжът й не го познавам, но по думите на колегата бил доста точен и мъж на място, който си гледа семейството. Явно й е станал "скучен", както е модерно сега в стремежа си да осигурява всичко необходимо при положение, че имат 3 деца. Та, жената си намерила любовник, заможен при това и отначало всичко супер. Екскурзийки, почивчици и т. н. Хубаво, ама се оказало, че човекът нямал никакво намерение за сериозна връзка, съвместен живот и прочие. Позабавлявал се и чао. Сега киснела в тъпи приложения само, за да й пише поредният да не казвам какъв.

23.   Ж 39
Да прави сте много от жените живеят с илюзията да намерят мъж от турски сериал. До авторката:-много рядко ще намериш емоционален мъж който да реагира, така както ти искаш. Повечето мъже не могат да изразят чувствата си, но това не значи че не му пука. Може би, просто му е писнало от киселата ти физиономия! .
Ще ти разкажа за моят мъж и неговата бивша с която имат дете. Изисквания много, за подаряване на цветя, водене на екскурзии, да изкарва повече пари, обвинения в изневяра, без такава да е имало по думите на свекървата и въпреки че, той и свекървата са се опитали да обезщетят детето, тя си е тръгнала с гръм и трясък. Какъв е резултат от нейното желание за развод? Скачаща от легло на легло, с връзки най много по една година и в момента е сама, защото нека си признаем че в обществото много по трудно се възприема жена с дете, отколкото мъж с дете. Резултата сега е че тя изпада в ревност и опити за събутаж на връзката на вече бившия си мъж. Даже е успяла да раздели мъжът ми, с жена с която е бил преди мен. Разказвам ти това за да си помислиш добре че животът не е турски сериал и че в обществото все още се възприема трудно, разведена жена с дете. Ако няма на лице физическо насилие, алкохолизъм и пр, опитай се да спасиш семейство си. Също така бих добавила, че много жени се научиха когато партньорът им каже две думи на въпреки от рода, защо си изгоряла яденето и хоп, веднага той я насилвал психически. После да не се оплакваш пак тук че бившият ти мъж не ти обръща внимание и гледа само новата си жена.

24.   Значи, искаш да поговорите с мъжа с как хем да го напуснеш, обаче на него да си му останат отговорностите от брака, а ти хем да си свободна, хем някой да те обгрижва... така, де - не тебе, а детето. Нали все децата слагате на преден план.
А намери ли вече мъжът, който те кара да се чувстваш желана?

26.   Номер 23, сАбОтаж!!! се пише! В една дума - цели две грешки!

27.   Аз не разбрах какъв е конкретният проблем в брака ви. Не е описан. Описани са чувства, емоции, ама конкретен проблем не е описан. Е, какъв е проблемът? И изобщо има ли такъв или всичко са терзания и страсти с неясен произход?