Споделена история от Други

Дарк Уеб
Здравейте!

Имам нужда от съдействие относно влизането и ориентирането в Dark Web-а.

Моля, хора, които имат познания да пишат дали могат да съдействат, в последствие бихме могли да се разберем да си организираме разговор.

П.С.

Не целя нито да наранявам някого, нито да продавам наркотици и т.н.

Коментари

1.   Само по начина, по който задаваш въпроса и факта, че питаш тук, става ясно че грам понятие си нямаш в какво се забъркваш. По-добре не се занимавай.

2.   Не мисля, че искаш да се занимаваш с влизането в тоя уебсайт. Плюс това ти трябва специален рутер, който няма да намериш в България. Също така ти трябва специален VPN, за да може да влизаш без да има опасност да те прихванат. Линковете ползващи тоя специален рутер не завършват на. com, а на. onion. По-добре не се занимавай с тия неща след като не си наясно как да се скриеш и какво да правиш.

Гаро

3.   2, я остави момчето, бе!

Ще се научи!

4.   2, дарк уеб било сайт? И това за специалния рутер са абсолютнои глупости.. Май и ти си нямаш на идея..

6.   Не ти трябва "специален рутер. " VPN-а може да направи точно обратното от това да те скрие. Масата хора ползващи Тор не ползват VPN и следователно се разобличаваш, защото: първо - ще разберат къде по нишката е входа и второ - ще свържат 2 2, с други думи ще открият, че ти ползваш този конкретен VPN и че има някой, който влиза в Тор с този VPN. Към автора: За каквото и да искаш да ползваш Dark Web-a, няма да се справиш без да проучиш доста повече по темата. Не питай тук, ами прочети някоя статия и изгледай някой клип.

7.   Изтегли си tor browser и си ти.

9.   Темата е наистина интересна, само ще ти кажа, че не повече от 1/3-та от Интернета е това което потребителите виждат в гугъл и подобните търсачки.

Останалото (в по-голямата си част) е отворено за свързване, но пък начините (за щастие) не са точно известни на масата хора.

Дерзай, щом искаш - ще намериш начин, но гледай какво ти написаха отгоре...

10.   Като човек, който вече 6 години стои там ще ти кажа да не се занимаваш. Първо, че един гаф да направиш и компютъра ти ще бъде пълен с копачки за крипто, което е най-добрия вариант. Второ, че е пълно с вируси, когато не знаеш къде и как да влизаш, а съм сигурен на 100%, че ще се подведеш да отваряш публичните линкове, които са споделени.
Щом не знаеш как да влезеш, няма и да знаеш как да стигнеш до наистина, както ти го нарече “Дарк Уеб”, а просто ще сърфираш като в Гугъл, използвайки търсачки, а всички тези споделени линкове са пълни с вируси, дори не предполагаш какво ще си довлечеш на компютъра.

Все пак ми е интересно, защо искаш да влезеш там, колкото до това, което каза.. с този опит няма да успееш да го направиш, а най-много да подариш на някой биткойн, ако целта ти е да купуваш нещо, споделените линкове са 99% скам, а както казах.. да стигнеш до истината ще има да вървиш много пък, а уроци няма.. :))
Не те хейтя или нещо подобно, просто не се занимавай.

Оги

11.   10, вместо само да се правиш на остроумен можеше да споделиш, да дадеш малко насоки как да стигнеш до "интересните" неща и така нататък или най-малкото да предоставиш материал, където да прочете автора. Щото така много лесно всеки да се прави на остроумен.

12.   До 10 - има уроци вече, има един Mental Outlaw в YouTube и той прави доста информативни видеа на подобни теми, включително и как се ползва дарк уеба.

13.   А за какво искаш да влезеш в Дарк Уеб? Там не се влиза като турист. Каква е целта ти? Иначе мога да ти кажа как да влезеш, да. Напиши в гугъл dark web links и виж какви нови линкове има в пространството. След това изтегли и отвори браузъра TOR (The Onion Router), който е с маршрутизатор. Зареди в него някой от линковете и ето - вече си в тъмната мрежа. Трябва да ти кажа, обаче, че в мрежата е пълно с всякакви сайтове с различни цели и там не важат правилата, които важат на светло. Внимавай, защото ако не си внимателен, може да се окаже, че си се забъркал в нещо, с което не можеш да се справиш сам и ще се наложи да сезираш органите на реда.