Споделена история от Тинейджърски

Цветна бременност
Здравейте!

Аз съм момиче на 16 години. На 24 април правих секс без презерватив, но той не свърши в мен. На следващия ден ми дойде и менструацията ми беше нормална. Споделих с една приятелка, а тя само на шега подхвърли: "Може да е цветна бременност". Четох в интернет за нея и симтома, който ми направи най-силно впечетление беше, че менструацията е много оскъдна. Успокоих се, защото моята си беше нормална, но на мен рядко ми се случва да ме боли корема и кръста, докато съм в цикъл. Този път обаче беше така.

Следващия месец, тоест сега, отново ми дойде, но този път менструацията ми е много оскъдна. Вече е трети ден, а нея почти я няма. Отново имам болки в корема и кръста.
Мина месец и 6 дни от както правих секс, което значи, че трябва да съм започнала 2 месец, ако съм бременна. Нямам никакви симтоми. Притеснена съм и четох в интернет, че оскъдната менструация може да се дължи на смяна в климата или активно спортуване. Като се замисля напоследък започнах да спортувам всяка сутрин- карам колело или тичам по 1 - 2 часа, а времето също доста се е променило. Нямам никакви симтоми на бременност, тоест не ми се гади, не съм качила килограми и вкуса на цигарите си е същия. Чакам да ми свърши цикъла, за да направя тест. Редовно ходя на генеколог и всичко си ми е наред, но все пак съм много притеснена. Възможно ли е според вас да е цветна бременност?

Коментари

1.   Цветната бременност е съвсем оскъдна, а и не следващия ден ти е дошло, което означава, че овулацията е минала отдавна. Опасността при правенето на такъв секс е, че не знаеш точно кога ти е овулацията. Понякога е опасно да се прави дори в края на менструацията, но тук не мисля, че има проблем. Също така ти нямаш симптоми. А за начина, по който караш мензиса изобщо недей да разчиташ. Един път можеш да се скъсваш от болки, следващият- не, на мен ми се е случвало и да се обезводнявам(изповръщала съм си червата) заради това.
Но по принцип недей да правиш секс без презерватив. Сега си имала късмет, следващият път може да не е така.

2.   Надали, защото при пърия цикъл менструацията е била обилна, нормална и пр. До колкото ми е известно при цветна бременност е оскъдна и трае кратко и то от първия месец. Това обаче съвсем не значи, че е в следствие на бременност. Може да се дължи на анемия, промени в климата, стрес и пр. Но вместо предполагам напразно да се тревожиш направи тест. И прави секс с предпазни средства.

3.   Най-добре си направи тест за бременност и ще разбереш. И ДРУГ ПЪТ СЕКС БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ НЕ!!! НЯМА ТАКОВА НЕЩО, КАТО НЕ СВЪРШИ В МЕН И Т.Н. ВИНАГИ ИМА ОПАСНОСТ ОТ ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ!! ВИНАГИ!
*Яса

4.   Пак ще го кажа АБЕ МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА ГОВОРЕТЕ С МАМА И ТАТИ НА ТЕМА СЕКС.
Относно това което питаш НЕ си бременна. Неискам да те засегна но вземи прочети нещо и се образовай (и не чети форуми с цел образоване) Няма как след 2 менструации оплодената яйцеклетка да се захване за лигавицата на матката и да си бременна :)

5.   От авторката:

Номер 4, не съм се засегнала от думите Ви ни най-малко. С родителите ми разговаряме отворено на тази тема и както казах в историята си, посещавам редовно генеколок, от което следва, че говоря и с него на тема СЕКС.

А сега и аз ще Ви кажа: "Не искам да Ви засегна! " Незнам на каква възраст Сте и с риск да се отнеса неподобаващо към по-възрастен/а от мен, ще Ви кажа, че не Сте прав/а в думите си. Достатъчно добре възпитана съм, за да не споделя какво мисля за коментара Ви, но в следващите редове ще ви го докажа! Изучавала съм състоянието Цветна бременност по биология, а не от форумите. Интересувала съм се за нея и след часовете, когато имаме консултации.

Човешкия и по-скоро женския организъм е странно нещо. Първия и най-ранен симптом на настъпила бременност е закъсняваща или липсваща менструация, което може да се дължи и на купища други фактори. НОО!!!! Съществува състояние наречено Цветна бременност, която протича със абсолютно същите симтоми, без един. Менструацията се появява, когато трябва да се появи и обикновенно, но е значително по-оскъдна или по-скоро зацапване, като в края на една нормална менструация. Една достатъчно добре образована жена/момиче може да различи нормалното течение от това. Незнам на какво точно се дължи тази бременност, но е факт, че я има. Жените, които имат цветна бременност обикновенно научават по-късно за нея от останалите. Оскъдната менструация се губи чак след третия или четвъртия, а понякога и след петия месец. Жената, която познава добре тялото си, ще забележи симтомите много по-рано. Така че, Номер 4, все пак има как да имаш менструации, макар и по-оскъдни и все пак да си бременна. Ако нямаше така вероятност, въобще нямаше да публикувам тази тема.

6.   Браво