Споделена история от Семейство

Защо се отчуждиха?
От 5 години подържахме връзка с едно семейство. Винаги навсякъде бяхме заедно помагахме си в трудни моменти споделяхме си радостите и неволите. Това семейство беше пример за приятелство както и ние но в един момент нещата много рязко се промениха. Започнаха да ни търсят все порядко като си търсиха причини спряха да ни споделят за нещата от живота си просто се отчуждиха. Къде и в кого се крие причината за тази рязка промяна от тяхна страна. Очаквам вашите предположения и съвети. Много държа на това семейство и ме боли че се получи така.

Коментари

1.   Най-вероятно по между си те имат някакви проблеми и може би тази е причината, за да стоят на дистанция от вас. Когато нещата се оправят при тях може би пак ще ви потърсят.

2.   И аз мисля като 1 - имат си сериозни семейни проблеми и по-скоро не искат семейно да се виждат с някого, защото може и скоро да престанат да са семейство.
Друг варянт - вашето семейство е напреднало материално в последно време и не искат да ги превъзхождате, имат те материални проблеми и не могат да излизат... болест?

3.   Авторката-Имали са проблеми и търкания като всяко нормално семейство а за материален проблем да беше нямаше чак така да се променят от изведнъж все пак се познаваме от доста години.

4.   Може ли причината да е във вас?
В смисъл да сте се самоизтъквали, да сте ги обидили неволно или да не сте били до тях в труден момент?
Нещо такова според мен. Или имат тайна която не искат да спаделят. Възможно е да имат и други приятели.
Мисля че ние не знаем как вие да си помогнете, не познавам нито вас нито тях така че....
Поговорете с жената по женски, сподели и притесненията си и ще решите заедно проблема като приятелки.

5.   Вероятни причини:
1. Финансови проблеми - автоматично водят до свиване на контактите
2. Ограничено време - ако някой от тях е започнал да работи повечко или още по-страшно - се е зомбирал покрай свой проект, или има проблеми в службата
3. Интрига, ревност
4. Здравословни проблеми

6.   Може и друго да е-аз имах подобен случай, бяхме много близки, докато мъжа от др семейство не взе да ме сваля-ами по всякакъв начин му обясних и показах, че няма да се случат нещата, но той продължи, което ме накара вече да кажа на мъжа си. Той му каза 2 приказки и... вече не се събираме... та сигурно неговата жена си задава същия въпрос като теб!?

7.   Най-често неща, които възникват спонтанно и се развиват бурно свършват внезапно, някак си бързо се изчерпват. Не е правило, причини може да има всякакви, най-добре намерете начин да изясните положението в подходящ момент, ако държите взаимоотношенията да продължат.
Мечо Пух

8.   И при нас се е случвало няколко пъти. Две от семействата се разведоха и приятелските контакти престанаха, защото всеки от бившите съпрузи си хвана отделен път. Друго семейство отиде в чужбина да работи и когато се прибраха на отпуск установихме, че няма за какво да си говорим - всяко от семействата си живееше вече много различен живот. С едно от семействата бяхме приятели дълги години, но те останаха без работа и се промениха. Появи се завист, недоброжелателство. Известно време ги търсехме, само ние, макар че чувствахме накъде отиват нещата. После вече престанахме да ги търсим и те не се обадиха повече. Въобще, в живота се случват какви ли не ситуации, но винаги си има причина за ставащото.