Споделена история от Семейство

Вечно недоволна
Здравейте. Не знам искам да споделя или имам въпроси. Всъщност съм доста объркан, та затова ще поразкажа за какво става въпрос и се надявам хора, които не ме познават да изкажат мненията си. Приятелите все ще ме подкрепят, а ми е нужно странично мнение па макар и такова каквото не ми харесва.

Очевидно имам проблем с жената с която живея.
Мъж на 36 години съм. Добре образован, с чудесна работа, която обожавам. Парите, които изкарвам са предостатъчно за нормален живот без лишения, а работата ми дава и доста добра обществена стойност.

Преди година и половина се срещнах с жена и се влюбихме. Допусках, че не е за мен.
От една страна доста мила и приятна, от друга страна постоянно мрънкаща и обвиняваща за всичко, което и падне. Във времето разбрах, че всичко, което искам е постоянно саботирано от нея.
Искам да отидем на почивка, планувам, освобождавам си графика и в последния момент измисля нещо с което да ми извие ръцете и да не идем.
Искам да идем на ресторант, в последния момент започва да саботира плановете.
Виждах това, но някак бях сляп.
Все се оказваше, че аз не съм разбрал нещо както трябва. Сега си давам сметка, че няма как все аз да греша.
Имахме хубавите моменти и лошите и всичко си вървеше така. Объркваше ме това двуличие, но не беше и много често. Иначе другата и страна е чудесна, лоялна, отзивчива, мила.
Във времето разбрах, че е добра само когато я е страх, че ще и тегля майните.
Изключително много се страхува от хорското мнение и това някой да не разбере, че има тази тъмна страна. Добре де но докато го разбера и тя забременя.
Не мога да кажа, че е било грешка, защото аз самия го исках.
Тогава почна и моя ад. Започна да използва бременността си като оръжие срещу мен. Обърна се на 360 градуса.
Буквално деня след като разбра че е бременна превъртя за пръв път. На молбата ми да ми приготви нещо за ядене започна да крещи и реве и се затвори в спалнята за 12 часа. Не знаех какво става опитвах да я успокоя, а тя не спираше да крещи.
Това продължи през почти цялата бременност. Ставал съм свидетел на толкова грози думи, че не е истина.
Манипулираше ме с буквално всичко. От това че щяла да каже на брат си да я закара на прегледите при гинеколога си, до това да ми забрани да ходя на прегледи само за да ме обвини веднага след това че не съм ходил.
Манипулираше ме че обичам кучето си повече от нея, че трябвало да напусна работата си ако я обичам. Манипулираше ме със секс и прочие. Газлайтинга и се превърна в основно оръжие. Буквално ми се налагаше да си записвам разговорите защото имах чувство че полудявам. Спрях да вярвам на собствените си чувства. Всички ми обясняваха как това било хормони, но не бяха само хормони. Вменяваше ми вина за абсолютно всичко дори за името на бебето искаше да каже как трябвало да е нищо че уж заедно го избрахме.
Няколко месеца след началото на бременността реших че ще спра да играя на свирката “това е от хормоните” и категорично отказвах да позволявам номерата и да минават. И о чудо отношенията ни се подобриха с 90%.
От 18-20 скандала, които успяваше да вдигне дневно станаха на 1 на седмица, а по късно 1 на 2 седмици.
Започнах да я харесвам повече ( казвам харесвам защото тя като че успя да убие любовта помежду ни).
Миналата седмица трябваше да влиза в болница и отново изпатка. Обясняваше ми как щяла да викне брат си да я кара към болница щом аз съм нямал време. Обясняваше ми как нейното семейство (тоест родителите и) били най важни и прочие. Когато става въпрос за семейството и е способна да ме остави болен с дни на ред при тях да иде. Честно казано не се чувствам особено добре от факта, а когато го направя на въпрос се започва с обвиненията от рода на “ти не ме разбираш” “ти не уважаваш семейството ми”, което е далеч от истината.
Започват се истерии и прочие.
Та миналата седмица роди дъщеря ни. Доста грижовна майка е не го оспорвам, неуморно и обръща внимание, аз също се грижа за детето си. Влюбих се в нея в момента в който я гушнах пред родилното. Ходих на курс за първи грижи за бебе. Къпя си я храня си я, чистя и пъпчето, сменям си и памперсите и си играя с нея до колкото може да се играе с бебе на 1 седмица.
Сега разбрах какво е това безусловна любов.
Огромния ми проблем обаче е че имам куче от което жената с която съм адски много се дразни.
След Като забременя искаше да я изхвърлим, което сега отрича изобщо да е било, но аз съм го чувал десетки пъти. Когато има някой в къщи се грижи за кучето по добре от мен, в момента в който гостите си тръгнах постоянно я гони, кара и се че джафкала и ти се вижда неприязанта. В общи линии не мога да обичам някой повече от нея. Ако нещо само и напомни, че може да е по важно от нея полудява. Кучето ми е адски добро, обръщал съм му много внимание в 10те години в които я гледам. Послушна и любвеобилна е. С перфектни хигиенни навици и благ характер. Жената с която живея постоянно търси кусури на това куче. Искаше да му купим клетка щото щяло да и пречи с бебето. Купих клетка. Искала да викнем инструктор за кучета да я обучава за времето в което ще се появи бебето и това направих. Искаше да махна кучето когато бебето се изпише за да и дойдела цялата рода и това направих. Вчера прибрах кучето и го запознах с бебето. Почти веднага майката на моята жена и каза че не трябвало да срещаме кучето с бебето защото било много малко. Днес се прибирам в къщо кучето затворено на терасата. Сега вече жена ми ми обяснява как не можело да срещаме бебето с кучето докато нямало имунитет. И отново си измисли поредната глупост. Показвам и проучвания за ползите от връзката на бебе и куче не ще и да чуе. В момента се е затворила с майка си (която дойде да и помага за бебето) в спалнята и стоят вътре. А аз стоя на терасата и кълва в телефона този текст като пълен идиот и не знам какво да правя вече.
Наистина бих се радвал да прочета мнения на хора.

Коментари

51-64 от 64

57.   Късай! Ще те смачка накрая

58.   55, живей си с животните и не занимавай човечеството със себе си. От животните няма да получиш нормално членоразделно общуване, нито грижи, нито емпатия. Вашето е едностранна връзка и мания. Хората имаме нужда от хора.

59.   Тук сравнението на автора, че ако изхвърли кучето утре може да изхвърли и него не е особено добро. Ако нямаше дете, добре, нека мисли в тази посока.
Но има дете. Мъжа ми имат животни и е свикнал с животни, обича ги. Детето докато е бебе и малко, животни не. Не е мрънкал на тази тема, даже е бил съгласен изцяло.
Отношенията ви са друг въпрос. Мрънкаща, капризна, недоволна жена, или е нрав, с който не можеш да свикнеш, или състояние предизвикани от караници, спор и кофти обстановка вкъщи.
Не е единствената, която би напуснала работа. И аз бих, но не мога финансово да си позволя да седя без работа, докато търся друга и затова варианта ми е от работа на нова работа.

60.   Авторе един съвет, който никога не ме е подлъгвал.
Човек, който не обича животните самият той не е за обичане.
Винаги има начин да си запазиж животното, независимо какви са обстоятелствата.

61.   60, и друг мъж ще му гледа детето. А той ще зяпа кучето.

62.   Аз имам чувство че 47 и 51 както и още няколко поста са от един и същ човек и наистина се надявам да са от един и същ и в тази тема да пише само един психопат.
Дори не мога да проумея как може да има такива коравосърдечни хора.
Такава злоба лее тоя “коментатор”, че си представям какво му е на душата.

63.   Забелязах номер 62. Така е. Няма смисъл да се спори с него.

64.   62, гледай си животните, и не занимавай хората със себе си. Ти вече не искаш да си човек.

65.   62, има една тема в друг раздел как една луда наплашила възрастен човек да падне по стълбите и стояла и го слушала как се гърчи докато храни бездомни маци и песове от квартала. Това вече е психопатия.

66.   Всички самотни коткарки, мъжемразки и детемразки наскочихте със злоба срещу 47 и 51, защото ви казаха истината право в лицето, ама си знаете, че са прави! Злобеете и простеете, защото нямате с какво да ги оборите и ви заковаха право в 10-тката! Котката не може да ви храни, да ви пои, да ви поправи счупения покрив, да ви заведе с колата на Бърза помощ и да се грижи за вас, като човек. Не може и да ви разбере какво й говорите, не може да ви утеши, когато ви е тъжно, не може да ви даде полезен съвет, не може да ви даде същата радост като човешко дете и не може да ви задоволи сексуално, като истински, човешки мъж. Изхожда се и пикае навсякъде в къщата ви, косми навсякъде, токсоплазмоза, котешка тения и др. заразни болести. Изобщо минусите са много, плюсове - николко. Сега уверихме ли ви, че да си имате мъж и деца е по-добре от котка, или пак ще се самозалъгвате, че черното ви е бяло?

68.   №66, този на когото адвокатстваш не е само 47 и 51, а той е автор на коментарите №34, 47, 51, 54, 58, 61. Даже предполагам, че това си ти, просто последния си коментар го пишеш от друг телефон. И да ти отговоря-такъв елементарен човек не може да ми каже нищо, нито да науча нещо полезно от него. За счупения покрив, за закарването до Бърза помощ и за сексуалното задоволяване си имам мъж-не знам откъде битува тая глупост, че само самотни хора гледат животни. Обратното-от всички самотни хора, които познавам нито един няма домашен любимец. Говориш откровени глупости-моята котка, почти на 4 години нито веднъж не е пишкала или акала вън от тоалетната си. Доставя ми огромна радост, даряваме си взаимна любов-аз нямам къща, имам дом. Това е ползата от животните. Заковах ли те сега в десятката?

69.   68, закова себе си. Нямаш мъж, стига лъга. Котката ти дава любов, а не мъжът. Ако имаше изобщо мъж, нямаше да дрънкаш, че с котката само смъртта ще ви раздели, добре познатият обет при брак. Имаш брак с котката.

70.   Братко,
Жена съм, но не мога да бъда солидарна с твоята.
Според мен не си видял ред флаговете, трябвало е много отдавна да се отървеш от нея.
Тя е абсолютен нарцисист.
Прочети за нарцистичнито личностно разстройство и ще ти станат ясни много неща.
За съжаление съм песимист и мисля, че тя може само да се влошава и мисля, че много малко мъже биха я търпели.
Свивай и перките, бъди категоричен и твърд с нея, защото ще те побърка и разболее накрая. А може и да обърне детето срещу теб.
Пожелавам ти успех.

71.   Авторе, ЧАКАМ да ни отговориш!

От №43

51-64 от 64