Споделена история от Семейство

Мисля, че сестра ми е държанка
Даже като си го помисля и ми става гадно.
Сестра ми е на 21, скоро ще стане на 22 години. Младо момиче, умно, забавно...

От как влезе в гимназия до сега уж започваме разговор и все се изнервяше, спореше с мен, карали сме се. Повтаряше, че ще стане на 18 и ще се махне от България, щяла да ни се докаже, че не сме прави... Порасна, стана много хубава и започна да се възползва от това. Не е с леко поведение, не се облича като лека жена, даже е доста небрежна и естествена.

НО замина да работи на морето и се запознала с някакъв руснак, който се оказа заможен... и е на 40. Вижда ми се доста странно. Преди като сме се карали, все ми повтаряше "остави ме, знам как да се оправя" и добре се нареди... С добре изглеждащ мъж, много засмян, обаче с 20 години по-голям от нея. Много ме е яд!

Мисля си, че му е държанка, само заради парите е с него. Почти не се обажда. Само "ооо колко ми липсвате. "

След нова година дойдоха за малко. Какво ми направи впечатление- руснакът я гледа като писано яйце, страхотен човек е. Сестра ми пък почти не му говори, не му отвръща на закачките... Какво мога да си помисля? Знам, това са си техни отношения и мислех да спра да се занимавам, обаче след няколко седмици баща ни има рожден ден.

Обадих се на милото момиче. От дума на дума пак се скарахме. Казах и, че е разочарование за татко. Тя отвърна "който трябва е очарован" и това беше. После е говорила с мама, разказала е версията си и сега всички обвиняват мен, че госпожицата няма да благоволи да дойде! Аз се опитвам да я вразумя, а излизам най-виновна.

Просто ме е яд как използва човекът, за да си осъществи целите и сега всички са на нейна страна, защото "и е достатъчно тежко да е далеч от нас". Тя 5 пари не дава и това чакаше от години, обаче аз съм виновна!

Коментари

2.   Теб какво те бърка? Според мен просто завиждаш на сестра си. Дори и това да е искала, важното е, че го е постигнала. Гледай себе си и не злобей. Баща ти защо е разочарован от нея, с какво го е обидила? Той ли го каза, или ти си го измисли??? Ужас!

3.   Ще ти кажа само да не се бъркаш. Това си е тяхна работа, както виждаш само си патиш.

4.   Честно казано живота си е неин, дори да е държанка това не е твоя работа. И наистина е тежко да си далеч от близките, дори да се гледате на кръв. Най-добре въобще не и се бъркай, момчето рано или късно ще се осъзнае, ако тя го използва.
Зу-За

5.   Виж ти си виновна. Има различни семейства и различни хора. На 40 не е чак толкова много, не е на 60 нали? Дразниш се че той я гледа като писано яйце, вместо това се радвай за сестра си, не е нужно все да я обиждаш. не е леко в чужбина, още повече ако не обича този мъж, но ти не се тревожиш за нея а завиждаш!!! Всеки човек отговаря за себе си.... поеми си живота и го живей вместо да завиждаш на хората.
~Рамона~

6.   А ти защо се месиш в чужди работи? Вярно, сестра ти е, но нямаш право така да се намесваш в личния й живот. Това с кого е и защо си е лични нейна работа. Съжаляваш руснака ли? Съчувстваш му? Стой настрани и си гледай твоя живот. Всички последици от постъпките на сестра ти са си за нейната глава.

Ледената кралица

7.   Разбирам те как се чувстваш. Разбирам и че искаш да я вразумиш. Обаче макар и да сте сестри всяка една си има нейния живот, нейните собствени виждания за това как да го води. Не се намесвай повече. Дори бих те посъветвала да се опиташ да си станете приятелки, за да може и тя повече да ти споделя. Избрала е в момента да е с този човек, той е по-голям и й дава сигурност, глези я, тя се чувства добре. А това, че сестра ти е добре и не се лишава от нищо би трябвало да те радва.

8.   Според думите ти, разбирам, че завиждаш на сестра си? ! Може и да не е така, но така звучи. Гледай си твоя живот, тя си има свой собствен. Не й се бъркай. А и какво се занимаваш още с "мама и татко", предполагам си завършила, какво стоиш при тях. Имай си свой живот. Него гледай :)
Поздрави
М22

9.   Жалко.. Парите развалят човека! :-)

~ВиНоВеН~

10.   Завиждаш, това си личи от всяка твоя дума. Иска ти да си 'писаното яйце' - ама няма. Свиквай - такъв е животът, едни ги издържат и гледат, а другите - бачкат и издържат. По-добре се радвай за сестра ти, че не е от втория тип.

11.   Не завижда, бори се за справедливост. Ако сестра и е искала да дойде на рожденият ден на баща им щеше да дойде, а не да си търси оправдания. По-малка сестра ли ти е? Обикновено по-малките в семейството сме разглезени пикли и лекомислени, но някои се осъзнават навреме

12.   11, не съм съгласна.

Сестра ми е по-голямата и е глезена до n-та степен. Дълго си е била само дете и като съм се появила почнала да ме малтретира от ревност. Не си спомням дори и ден като малки, да не ме е ритала, бутала, натопявала и клюкарила, да не е настройвала децата срещу мен, да не е говорила неистини за мен пред родители и роднини, да не ме е нагрубявала или обиждала (циганка, дебела си, грозна си, я се виж ма, другите неща не са за сайта).

Авторката просто ревнува и завижда.

13.   Вместо да я нападаш всячески, бъди приятелка с нея и си говорете. Научете се да си споделяте и да се разбирате. Възможно е наистина да изпитваш някаква завист, не знам.

14.   Не я закачай! Тя си знае какво прави. Помощ се дава само когато е поискана. Ако загази някога ти като сестра трябва да и простиш и да и подадеш ръка. За сега друго няма какво да правиш.

15.   Родителите ти какво мислят по въпроса?

Разликата е голяма и няма да остареят заедно тъй че да не ти пука остави я да прави каквото знае.

пс: а бе дали някакво 15-годишно момиче ще ревнува заради дъртото гадже на сестра си? Тъпо ми се струва.

16.   Имам 2-ма братя и никога не бих си позволил така да се бъркам в отношенията - НИКОГА. Мога да кажа според мен с какво не съм съгласен, да ги посъветвам, но не бих се месил по такъв начин изобщо, те сами ще си вземат решенията.

Според мен наистина ревнуваш, което е супер тъпо - вероятно не си толкова хубава като сестра си, яд те е че тя си използва предимствата и ти просто завиждаш, че си живее добре и хич не я интересуват завистливите ти коментари. Ако беше истинска сестра, щеше да я подкрепиш, а не да се разправяш с нея. Може да и кажеш, че еди какво си те притеснява, но да тръгнеш да съдиш по този начин хората (сестра си даже) е отвратително.

Ще ти дам пример - представи си, че вашите умрат, че ти оставаш без работа, на улицата, на път си да се самоубиеш, тогава ще си кажеш - Къде отиде сестричката ми с богатия руснак, които можеха да ми помогнат и ще разбереш за какво говоря. Остави момичето, живеем в достатъчно трудни времена, ако я гледа като писано яйце, плаща и... щом е щастлив нека така да бъде. От цялото нещо само ти ще загубиш и никой друг.

17.   Аз пък мисля така... момичето иска гадже за сестра си, което да й е връстник, за да й бъде нещо като брат, а не като 2-ри баща или чичо... наистина 40-годишен да ходи с 20-годишна отстрани е грозно пък ако иска да й изсипе 1 тон злато на главата.

18.   Айде ти пък №16 няма нужда да ''убиваш'' родителите й.
От твоя пост лъха повече злоба отколкото на момичето.
Ако майка ти тръгне с 20-годишен как ще реагираш? ... няма да ли да се противопоставиш на връзката им или ще се хвалиш в даскалото, че мама има гадже на твоята възраст?
Като толкова подкрепяте сестра й защо не тръгнете всички с дърти и богати руснаци, а си имате млади гаджета?

Morena

19.   Номер 18 като си толкова компетентна, ще ти разясня какво имах предвид, защото явно само до там ти стига акъла. След като родителите умрат, остават само братята и сестрите, които са за това да се уважават и да си помагат. Аман от компетентни хора - и не съм ученик, а кой с кой ще е ходи не е моя работа. Пък и в цял свят мъже здраво стъпили на краката си, с възможности ходят с по-млади момичета. Не е като да е майка и да ходи с 20 годишен, прави разлика малко.

А и какво значи "отстрани" е грозно. Хората, като вас които сте "отстрани" нито ще сложите вечерята на масата, нито ще платите сметката, нито ще им отгледате децата, така че оставете хората, ако са щастливи да бъдат такива!

Номер 16

20.   от авторката:
За какво да и завиждам? !? Че заспива до човек, който едва ли обича... Не я ревнувам, просто искам да я предпазя от грешка, защото съм по-голяма от нея (на 25)
Не знам колко е щастлива... да бъде с човек, който е на съвсем друга вълна. Коренно различни са.
Докато бяха в България останах с много впечатления. Да човекът я гледа, радва и се като на детенце, но съм я чувала 2-3 пъти да плаче, а той я гони из къщата да и се извинява. Всеки би завидял, нали? Питала съм я какво има, но не ми казва. Не е ли нормално да се притесня за нея? Бяха се скарали докато бяха при нас (тя започна да му се умилква и всичко мина и замина), ами като са си сами в тях? Да не говорим, че нашите също за много огорчени от постъпката и, но я обичат и всичко приемат, за да не се отдалечи от тях (а точно това става).
Номер 12: със сестра ми сме спорили и сме се дразнили, но никога не ме е предавала, както и аз нея. Колко наказания съм изтърпявала заради нея... И тя няма как да изкара пари, като не работи...

21.   И каквото й е сестра? и пък как ми прецени умствения багаж, с един пост, в който изразих несъгласие с теб...?
Да се подкрепяли, бухахаха!!! Това е като сцена от турски сериал. :)
Колко и братя и сестри се изпокараха за имоти, за пари, за каквото се сетиш... влез в някой форум и виж колко роднини са се изпокарали и тогава приказвай по мой адрес. Стига ли ти акъла, за да намериш такъв сайт или да ти го дам!