Споделена история от Семейство

Дядо ми ми посегна
Здравейте, Аз съм момче на 19 години. Ето я моята история :
Моя дядо от както се помня не се държи добре с хората постояяно ме критикува заради нещо което не съм направил или намираме повод да се караме.
Винаги споделям с мама това което той ми казва тя казва да не му обръщам внимание и аз я слушам

Вчера обаче със сестра ми след училище като се прибрахме отидохме там и когато почнахме да ядем той винаги прави така че пие ракия пред мен и нея обижда ни за най- малкото най вече ми е и посягал.

Сестра ми направи опит да ме защити но понеже е по малка от мен на 8 е и така и не можа той ме удари споделих с баща ми това което се случи той дядо ми е на 70 и не сме очаквали да се държи така с нас без да сме виновни ние. А сестра ми е добър човек и знам че като й кажа тя ще ме разбере

Моля ви се помогнете ми трябва да предпазя и сестра си от този човек благодаря ви много.

Коментари

1.   От написаното разбирам, че не живеете в една къща с дядо ти. Питаш как да предпазиш сестра си от този човек? Ами не отивайте там. Щом не живеете заедно с него, не ходете там ти и сестра ти.

Ами майка ти и баща ти къде са в тази работа? ! Как допускат това нещо, как изобщо ходят те при въпросния ти дядо, че и вас карат да ходите при него? !
Какво значи "не му обръщай внимание", що за човек и що за майка е тази твоя майка... прощавай, не искам да съдя, но... за мен не са добри родители тия, които безгрижно и безхаберно допускат някой, който и да било, да тормози детето им.
Ти си на 19, не си малко дете вече. Заеми позиция, не се примирявай!

2.   Лоши мисли изникват в главата ми, когато чета текста написан от теб. Лоши, не за дядо ти, а за теб. На 19 години /дано случайно да си написал десетицата/, не може да предлагаш за четене текст без смисъл и почти нулево съдържание. Къде е блял учителя ти по български и литература? Та ти не можеш да се изказваш правилно писмено. Липсват ти неща от начален курс 2-5 клас, изреченията ти не съдържат правилно подреден смисъл.
Та по темата, доколкото разбирам от текста, дядо ти трябва да се крие от вас, като пие, но защо??? Защо те е ударил, не става ясно. Както си върви ли ви бие шамари. Ако е така, той е психично болен и би трябвало родителите ви да са ви отдалечили максимално от него. Но все пак ти си на 19 пълнолетен и не може цял живот мама и тати да те пазят, ще срещаш в живота много хора, които ще те нервират и трябва да се научиш да не им обръщаш внимание какво правят. Но според мен дядо ти не е психично болен, а ти си се опитвал да го възпитаваш. Да му казваш да не пие пред вас и тем подобни в неговия дом. Домът на човека е неговата крепост и той има право да прави каквото сметне за добре, в него, и с него. На който не му е приятно да не ходи там. Плюс това щом родителите ви не са взели мерки толкова години, значи той е прав а ти грешиш.
Направи усилия да разясниш ситуацията в смислови изречения.

Написаното от мен не цели да те обижда, а да ти помогне. Имаш шанс млад си поправи се научи се сега.

3.   Малко неадекватен ми се виждаш.... пишеш толкова несвързано и неясно нищо не разбрах... щом дядо ти ти е посегнал или ти си направил нещо нередно или дядо ти вече е изперкал... моят съвет е да го пратите в старчески дом щом толкова не се разбирате там ще се грижат за него и ще си пие редовно хапчетата, а това е нещо което ме съмнява да прави редовно. Друг съвет не мога да ти дам или се изнеси под наем или не се пребирай ;) а и моля те спри да се държиш за на родителите си и за на малката си сестричка която е само на 8 полата... голямо момче си и според мен е време (да не кажа и че си закъснял) да се научиш да се оправяш сам ;)
Габи, 18г

4.   към №1 мама е в германия татко е в къщи ние се оправихме но все още се опитваме да превъзмогнем случилото се сестра ми вече е спокойна

5.   1 правилно те разбирам но майка ми е била обиждана от него че и баща ми ние затова не ходим там иначе не сте разбрали добри родители са

7.   към номер 3 изперкал е но нищо не съм направил към номер 2 ще кажа че бързах с писането но все пак благодаря че се опитвате да помогнете

9.   Габи разбирам те и тебе аз съм на мнение да го изпратя в старчески дом където му е мястото