Споделена история от Семейство

Ако някой е като мен..
Здр All!
Значи аз съм на 17 и моя проблем не е от обичайните..
Наще са развдени от 2001 (а разделени от 1996). По очевидни причини правата се дадоха на Татко.. Той ме отгледа и възпита.. Много го обичам.. Та .. Няма да ви разправям с подробности.. Той работи в Италия и ме остави при дъщеря си от 1-вия брак. С нея не се разбирахме и аз реших да отида при майка ми.. Пак започнаха хиляди дела и правата се отсъдиха на майка ми.. Дотогава 10 години не я бях виждала и чувала. Та мислех, че майка ми е също така като баща ми, но нищо подобно. Тя е изстерична и ограничена от живота..

От 1 година (откакто съм при нея) не бях се обаждала на баща си. Днес му се обадих и той се зарадва каза ми, че е много самотен и така нататък.. Много ми липсва с майка ми не се разбира ме ..

Пропуснах да кажа, че смених града в който живеех и сега съм на много километри от родния си град. Липсват ми приятелите, само Приятелят ми е до мен като подкрепа. Скоро трябва да стана пълнолетна.. Искам да се махна от този Ад тук..

Баща ми страшно много ми липсва, но не мога да се върна при него, защото обичам страшно много приятеля си..

Просто ми кажете какво да направя за да съм щастлива, да изтърпя майка ми и да Поддържам връзка с баща ми ;(
Благодаря, предварително !:)

Коментари

2.   А приятеля ти по-голям ли е от теб. Ако е така, завършил, работещ, самостоятелен имаш идеална възможност да разбереш дали и той те обича колкото и ти него - просто върви при баща си, а той ако много държи на теб ще те последва.

Това е просто една възможност - направи това което ще те направи щастлива.

3.   Обмислила ли си вариант при който да отидете двамата с приятеля ти в Италия ? Ако баща ти е съгласен, сигурно това може да се осъществи. И други са го правили.

4.   Авторката: Благодаря Ви за коментарите и съветите...
приятелят ми е по-малък от мен с 6 месеца.. Баща ми все си мисля, че не би ми простил, за това, че си отидох от него :( а не мога без него... Не знам.. какво да правя вече.. просто съм напълно объркана осмислях хиляди варянти, но нито един не се свързва с това да бъда с приятеля ми след като стана пълнолетна..
Благодаря Ви отново..

5.   Отношенията между хората не могат да се променят. Баща ти винаги ще те обича и надявам се ще ти помага.
Сега за теб е важно да си стъпиш на краката - да завършиш училище, ако имаш амбиции да завършиш и висше и да си намериш добра работа. А когато срещнеш човека, когото обичаш и сте готови и двамата да живеете заедно и да създадете семейство тогава животът ти ще се промени както сега ти искаш. Просто ти липсва семейството. Успех при създаването на твоето в бъдещето!

6.   Обмисли добре, не се лутай така. Бъди при този родител, които те кара да се чувстваш добре.