Споделена история от Семейство

Бременна съм
Здравейте,
имам нужда от съвет, който да ми покаже как да постъпя в случая!
На 19- се години съм, с приятеля ми чакаме бебче... Въпросът е деликатен, понеже нямаме представа как да съобщим на родителите ми. Притеснявам се от реакция, която не би била благоприятна така да кажа. С момчето сме заедно 6 години, а за бебчо разбрахме преди няколко дни и определено сме радостни от събитието!

Та въпросът ми е, как да кажем на родителите ми?

Коментари

1.   Ако все още сте финансово зависими от тях - сложна работа. Ако ли не - поканете ги у вас, направете купон и просто ги увеомете.
Между другото, ранното раждане на децата си има и своите големи предимства - на 38-40 години децата ти вече са големи и пълнолетни, а ти си в разцвета на силите си - шапка на тояга! Стига да не постъпят и те като вас и да ви заринат с внучета преждевременно :)

2.   Преди да им казвате, решете къде ще живеете и как ще се издържате, за да имате готовност да им отговорите, когато ви попитат. Много е важно и как ще се държите пред тях- дали като тийнейджъри, направили белята, или като млади, смели хора, решили да поемат отговорност и да си гледат бебчето на всяка цена.

Ще ти споделя моя опит по темата- като бях на 19, имах съмнения, че съм бременна от тогавашния ми сериозен приятел. Споделих с майка ми, че ми закъснява и си поговорихме- тя каза, че решението си е наше и че ще помагат с каквото могат с баща ми, за да мога да завърша образованието си ( тъкмо бях влязла в университета). Много се зарадвах на реакцията й, в крайна сметка не бях бременна, но знаех, че мога да разчитам на тях.

Така че може и да опипате почвата леко преди това, макар че при теб бременността е вече факт, а не фалшива тревога, както при мен.

3.   Няма по-хубаво от това щом и двамата сте щастливи, а и сте заедно от мн време, така че поне родителите ти няма да се стреснат... познават момчето. Всеки би се зарадвал на внуче, сигурна съм че те също-така че не се тревожи-сигурна съм че дори в началото да са малко ядосани или шашнати-ще ви помогнат-нали са затова да помагат на децата си.
Успех и не се тревожи за нищо, нещата ще се наредят...

4.   Отивате двамата и им казвате, само да не им виснете да ви издържат. Няма да е много честно към хората, които тъкмо са си отдъхнали, че са ви отгледали без да направите някоя простотия в ранни години.

5.   От т - т - тринадесетгодишна си с него? Уау!! Да ви е честито бебчето, но така да се каже... млади сте. Говорете с родителите, а те дано ви разберат. Няма смисъл от увъртане, кажете им направо.
Ес