Споделена история от Семейство

На 45 късно ли е за деца?
Имам втори брак, и двамата със съпруга ми имаме по едно дете от първия. Аз искам да имаме наше дете, защото мисля, че ще сме страхотни родители, но той казва, че ни е късно вече. Освен това мисли, че нямаме достатъчно средства, а пък и двамата работим, дъщеря му е вече семейна, сънът ми сега завършва училище, след някоя и друга година мисля, че и той ще е вече самостоятелен. Късно ли е за нас, наистина?

Коментари

101-138 от 138

109.   Абе хора от голямо значение е жената в каква физическа и здравословна форма е! Отиваш на преглед и ако всичко е о'к, забременей, мисля че 45 не е чак толкова много, а и медицината е толкова напреднала, че могат да се предвидят и предотвратят много рискове. Аз родих детето си на 38 г. сега е на 5 годинки и съм много щастлива искрено се надявам да забременея отново.

110.   Подкрепям напълно раждането на деца след 40 годишна възраст.

111.   Разбира се, че НЕ е късно, аз също подкрепям!

123.   Късно е.
Непрекъснато ще питат детето " Това баба ти и дядо ти ли са? " Първото си дете родих на 24- веднага след университета. Второто на 31. Еми, с първото ми беше далеч по-лесно. Вярно е, че след 35 г. се увеличава % на децата с увреждания. Отделно, имам 2 приятелки, които родиха на по 42. Както и да се обличат, като вървят до 3 годишноте си деца, приличат на баби, а побелелите татковци на дядовци. Помислете това дете как ще се чувства в дет. градина, ами в първи клас, като тийнейджър? Дали вие вече няма да сте му в тежест? Пенсионери с куп болежки...
Съветът ми е обичайте се, радвайте се един друг и се подгответе да се грижите и да се радвате на внучетата

124.   Моите родители са ме направили на по 36.
Те са родени през 50-те само да поясня.
Като бях малка имаше само едно момиченце, което ми се подиграваше, че родителите ми са с над 10 години по - възрастни от нейните. Бяхме на 5-6 годинки някъде и двете.
Като станахме 5 клас баща й отиде да работи на морето. Там си намери нова жена. И не някоя младичка на 20, а жена на неговата възраст, която също имаше дете 1-2 години по - малко от нас. Заживя с нея и с нейното дете.

А моите родители сега са пенсионери и си живеят предимно на село. По цял ден си гледат дворчето, правят си ремонтчета по къщата и пият кафенца със съседите, които също са хора около тяхната възраст.

Към номер123: не всеки има късмет като тебе да намери любовта в най - подходящата и най - точната възраст за раждане. Това, дето си го писала вече го прочетох и в една друга тема тука пак за раждане нещо беше. Стига си спамила.

125.   Хора като 123 си мислят, че знаят най-добре, че техните решения са най-правилните и т. н. Ама да те питам, 123, ако бащата на детето ти секне спонсорството (защото, за да раждаш на 24, сигурно не си работила по време на следването ти или след него, и си една нереализирана домакиня)? И какво се случва с теб, след като не можеш да си гледаш двете деца, както е станало в примера, описан от 124? Недей да раздаваш морал кой как изглеждал. Хората няма да спрат да раждат след 30 само защото ти така си казала и ти изглеждали стари. Такива жени и мъже познавам на над 50 г., които акъла ще ти вземат и няма да им дадеш и 35. И обратно - млади хора на по 22-25, а изглеждат запуснати и на над 40.

126.   123, ***! а друг е случая, ако мъжа ти те зареже, като си се оженила толкова рано, наистина ще се сбабичосаш. моите са ме родили на по 20 и са ми били винаги в тежест и това не опира до възрастта. а имам приятелка, на която майка й я родила на 40 и много се грижи за нея, вкл за децата й. Та не опира до възрастта, а до хората.

Moдератор - моля без лични нападки!

127.   На 45 г. не е късно за деца... ако си мъж.
Просто да сме честни - на 45 г. жена да зачене и да задържи плода е по-скоро чудо. Който не е родил до тогава нека не таи огромни надежди.
За мъж на 45 г. не е късно. Такава е природата и дори в 21 век не можем да избягаме от нея. За другото сте прави - не възрастта прави родителите...

128.   На 45, не, но на 48, май да...

129.   Ами всъщност и за мъж е малко късно да става Родител на 45, защото той хубаво ще заплоди някоя жена успешно, но ако няма добра професия, или ако начина по - който си изкарва парите се окаже не толкова вървежен след 15 години примерно ще има доста мъки за горкото му детенце/дечица, а и мъжете обикновено умират по - рано.

130.   129, eдин мъж на 45 г. е на върха на своята кариера. Дори да работи като строителен работник, той на 45 г. е най-малкото бригадир. Ако на 45 не изкарва добри пари, кога?
Освен това такъв мъж едва ли става за пръв път баща и може да си направи сметката за разлика от 20-годишният. У нас е масово 45-60 годишни хора да гледат и ИЗДЪРЖАТ деца, защото като родят на по 20-25 г. техните деца им се тупват внуци да гледат, но и да полуиздържат младото семейство, така че тежестта от 1 бебе на 45 г. не е толкова голяма колкото масовият случай на младите баби и дядовци и да не говорим за „децата“ на 25-30 годинки, коиот още цоцкат от маминка и татинка -едно бебе струва 1/10 от парите, които днес хората над 45 г. трошат по лигавени порастнали деца.
Средната продължителност на хората у нас е 74. 3 години - ТЕНДЕНЦИЯ ПОВИШАВАНЕ. Ако на 45 -50 г. направиш бебе, то едва ли ще е „горкото детенце“ като умреш на 75 г.
Гаранция няма иначе - куп млади хора оставят деца и не само заради смърт, а се чупят в чужбина и тупват на баби и дядовци децата си.
Никога няма да е масово хората да имат над 40 г. деца - това са отделни случаи, но хайде да погледнем масовите проблеми и да се занимаем с тях - младите родители, които не могат да си хранят семейството, така както и родителите-емигранти, които не си гледат децата.

131.   Мисля, че не е късно на 45г. да роди една жена. Когато тя е на 65 то ще бъде на 20 и ще може да си поеме по своя път. А и на 65 г. една жена не е престаряла старица. Разбира се добре е ако има до себе си мъж с добра работа, защото за раждане и отглеждане на бебе се иска финансова отговорност от мъжа.

132.   Жената е задала въпроса преди 3г. и 8 месеца. Интересно какво се е случило? Дали е забременяла...

133.   Не трябва ли вече да ти е дошла менопаузата?

134.   Чета и не мога да повярвам за каква простотия става въпрос, на една свекърва й била на 43, децата били жестоки, като било на 15 ще сте на 60. Ей хора днешните 40, са някогашните 20. Консултирайте се със специалисти и да ти дреме, какво ще каже този и онзи. Аз съм в чужбина и виждам на колко раждат жените тук, всеки случай не на 20, напротив масово са около 40 г. Погледни Елена Йончева на 53 и на мен ми дойде малко повече възрастта й, но дано всичко да е наред. Не си слагай сама пречки, а търси професионалното мнение. Вече и в БГ като се прибирам на детската площадка доста по-възрастни родители има. И стига с това, кой какво ще каже, затова България е на това дере две от предразсъдъци и да угоди на
хорското мнение.

135.   До н 42 мога и с хеликоптер да отида ако искам

136.   Здравейте! Чудя се на хора, които не подкрепят надеждата за живот. За даване на живот. Никога за нищо не е късно. Живяла съм в чужбина и там жените раждат след 43-45 години и защо не? Ако имаме добро качество на живот и чувстваме необходимост -това е прекрасно. Бедата на нашия бг манталитет е, че винаги гледаме другите - какво мислят какво казват и чувстват вместо нас. Само преди дни нашата известна журналистка Елена Йончева, на 51 години, роди своята рожба, да са живи и здрави. Радвам се, че пиша това на Благовещение-християнския празник на майките! Успех на всички смели жени и мъже след 45:)

137.   134, това не са предразсъдъци, ами реалности. Няма дете, което да е щастливо от факта, че родителите му са с 45-50 г. разлика от него - това са поколения разлика! И тя абсолютно винаги дава отражение в различна степен върху психиката на това дете.

138.   123, 42 - годишни приличат на баби? /Кой отправя обиди?
БГ манталитета е да се ражда, ако може на12 - 13, ако не поне на 20, като ромките. Да, Елена Йончева роди момченце на 51, Юлиана Дончева роди на 49, браво! А мъжете могат да стават бащи и на 60.
123, като е родила на 24, след университета, вероятно няма кариера, нормалните хора правят кариера поне до 30 - 35, а може и до 40!
Съветвам 123 да види София Лорен как изглежда на 80, и тогава да пише кой изглеждал като баби!
123, сигурно завиждаш на приятелките си, че са поживяли, правили кариери и тогава родили, пък ти си сменяла памперси още на 20, жалко.

139.   123 явно завижда на 42 годишните си приятелки. Има хора, които на 20 изглеждат като баби и други, на 40 изглеждат добре. Eлена Йончева роди на 51, Юлиана Дончева - на 49, браво! А има мъже, които стават бащи и на 60.
Съветвам 123 да погледне как изглежда София Лорен на 80 и тогава да пише кой приличал на баби. И като е родила на 24, 123, вероятно няма дори кариера. Днес кариера се прави поне до 30 - 35, че и до 40.
Юлиана Дончева пенсионерка с куп болежки ли ти се вижда, 123? Не, НЕ Е късно!

140.   Искам да се включа и аз. На 67 години съм а съпрруга ми на 85 и имаме две деца. Когато се омъжих за него имаше много кометари от сорта/кога ще гледа децата си и как ще им помага/. Но ние отгледахме децата, дадохме им и добро образование. Помогнахме им да си купят и жилища. Съпруга ми беше много жизнен и до 73 години работеше. В момента взима добра пенсия както и аз. Не мисля че има лоша майка, а такива които не са готови да са родители. Но на 19 год няма как и да искаш да си добра майка, защото икономически нямаш основа- нито работа нито образование. Остава да помагат родителите, но не всички имат възможност, а и рисковано е- защото започват да се месят в живота на младото семейство, което може да доведе до дрязги и до разпада му. Познавам жени които и на 40 г родиха здрави деца както и такава, която на 22 г роди дете с увреждане-всичко се свежда до начина живот и най -вече до гените, които са заложети. Комшииката ми се омъжи на 22 г и на 49 остана вдовица. Различни са причините поради които една жена може да роди на 40 г, затова не ги коментирайте така остро. Всяка трябва да реши сама, ако е здрава, ако всичто и е наред защо не. И правилно едно дете не е куче само да го храниш то трябва да се възпитана и да му се даде образование, но това може да стане, ако имаш възможност а не само вид. Това че си млада и хубава с нищо няма да помогне на детето ти-просто си по привлекателна за мъже те и нищо повече. Трябва да притежаваш и нещо повече от външен вид, за да си добър родител.

141.   На 44 съм и мисля да имам второ дете... И как така ще ме погребват след 20 години. Ако всичко е наред мисля да поживея поне до 80...

142.   много правилно, 140, по - младите са и лоши родители понякога, защото са по - необразовани, или пък финансово не могат да си осигурят децата, или просто са по - незрели. Не е въпрос само да можеш да родиш, а и да можеш да отгледаш и възпиташ дете. Всеки може да роди на 20.

143.   Много късно попадам на това и съзирам на 70% лоши коментари, спам и ЕГОИЗЪМ, а отговорът е толкова простичък-НИКОГА НЕ Е КЪСНО да не кажа, че отговорът си е и поговорка-бъдете щастливи

144.   споко, според пенсионната ни реформа си в първа младост, по-скоро друг е проблема - как ще помагате на другите си деца и те като се сдобият с деца? т. е ще се наложи да гледате дете и да помагате за внуци едновременно и малко много ще ви дойде

145.   Братовчедката на майка ми роди на 43 заради проблеми със зачеването преди това. Сега е на 51 и двамата със съпруга и се радват на прекрасна 8 годишна дъщеричка.

146.   Да е късно, не е късно - много зависи ти как се чувстваш, авторке. Не е за всеки късното раждане - има хора, които се справят с това идеално, има и такива, на които определено им идва в повече.

Просто погледни 10-15 години в перспектива, обмисли грижите и натоварването, вкл. физическото такова, свързани с отглеждането на едно дете и ако си сигурна, че това искаш - действай :)
Късмет!

148.   Моята майка ме е родила на 38. Имам и брат на 23, но е от друга майка. Няма нищо нередно в това жени да раждат на 35 години. Познавам много жени които са родили на такава възраст и все повече жени ще бъдат така. Както каза един потребител едно време жените са раждали на 20 години, а ако не са станали майки до 25 са вече стари моми. В днешно много жени градят кариера и късно се сещат за семейство и е напълно нормално късното раждане.

149.   Не!
Ж44, бременна

150.   Каква кариера бе хора, то аз съм с висше, но нито ще взимам повече ако работя повече години, работата е една и съща и не е високо платена. Човек да спести за дете малко - добре, но и след майчинството пак ще е същата работа. Кариера става само в някои професии. Всеки си решава кога да ражда, щото той ще си го гледа.

151.   Чета много коментари от сорта-Че детето ще се срамувало от възрастните си родители... Аз невиждам нищо срамно във това майка ти или баща ти да са малко по-възрастни докато ти си още ученик. Най-важното е да са живи и здрави никога не бих се срамувала от годините на родителите ми!

152.   Не е късно. Една приятелка на мама на 48години роди и вече има две годишно дете. Малко сте стари но и майка ми ме е родила късно чак на 32г. Опитайте ако не се получи така ви е било писано.

153.   Не. Детето не е играчка. То не е само да го родиш, трябва да си здрав и енергичен да го гледаш. А след 45 я кръста, я гърба, я кръвното... Възникват и въпроси с наследството един ден, имате и други деца... Не усложнявайте своя живот и този на децата си. Детето не е единственото доказателство за любов между двама души!

154.   Пра баба ми е забременяла и родила по естествен начин на 46 последното си дете, дядо е уважавал и обичал майка си и баща си много.

А някои от вас не си ли дават сметка, че Създателя на всичко живо е в контрол и не случайно е избрал до каква възраст жената да има цикъл.

Друг е въпроса дали са Му угодни деца родени от втори, трети и т. н. бракове, извънбрачно родени и родени от жени които не са се брокосъчетали девствени. Допускат се грешки на фундаментално ниво в противоречие с Божествените закони.

155.   152, ти сериозно ли го пишеш това??? родила те е късно на 32???
аз родих първото на 33, второто на 39 и не смятам, че е особено късно, поне за първото. вече за 45 си е наистина доста, а и авторката най-вероятно отдавна е взела решение

156.   155, не се учудвай. Още има такива селячета като 152, които възприемат жените само като инкубатори и прислуга, включително и собствените си майки.
Всъщност начело със собствените си майки...

157.   Много егоистично мислене.. Не му причинявайте такава травма животът и без това си е крив.

158.   Не, не е късно. В модерния свят раждат и по-възрастни, ама тука българските селяни до 25-30 най-много и край - вече стара мома. Аз съм на 20, но преди 30 е малко вероятно да забременея, и изобщо не мисля, че е ''късно''. Ако имате възможност да гледате дете, направете си и не обръщай внимание на това какво казват тесногръдите хора!

101-138 от 138