Споделена история от Семейство

Не иска да помага у дома
От месеци моля мъжа ми да боядисаме стените у дома, да подновим боята на кухненските шкафове, но той все отлага и не иска. Днес ми сервира, че иска на работа да боядиса офиса и стените за да е новичко. Е, как да реагирам като у дома има нужда а той си затваря очите? Сега ми се оправдава, че нямало нужда, че било окей... не иска дори нов диван да си купим, нищо че този е стар и е от майка му още... ново семейство, а не иска нищо ново да подхване, а на работата даже ще купи боя да измаже...
какво да го правя

Коментари

1.   Щом не помага разделете се

2.   Всичко зависи от финансовите ви възможности. Може и наистина да не му се боядисва в момента - не че го оправдавам, но особено на тези жеги може наистина да не иска да прекара отпуската си в боядисване (просто съм изпадала в подобно състояние, когата просто нищо не ми се прави дори и да знам, че е хубаво да се направи). Странно ми е да иска да оправя в работата, а вкъщи не - направо нелогично ми е. Постави му въпроса така - трябва да се боядиса вкъщи - избери дали на теб ти се занимава или викаме работници и те го правят - вярно ще излезе по-скъпо, но ако нямате проблем с парите това е решение.

За дивана може би е по-добре да поставиш друго яче нещата - всеки мъж има слабост - примерно компютри, нова техника, телевизори и т.н. В момента, в който каже, че иска нов хард диск или нов фотапарт го контрирай, че нямате нужда - един вид с неговите камъни по неговата глава.
Ана

3.   Не ми се иска точно това да те съветвам, но явно няма друг начин- хващай се сама и направи, каквото искаш.

Извикай приятелка да ти помага или някой познат мъж и мятайте почвайте. Поръчай нов диван и му кажи кога ще пристигне.
В едно съм се убедила- с мъжа трябва да се говори със съобщителни изречения. Колкото повече мрънкаш и се сърдиш, че нищо не предприема, толкова повече го отказваш от ремонт вкъщи.

4.   Номер 2 е съвършено прав. Единствения начин да накараш инатлив мъж да свърши нещо е предложението да наемете майстор да го свърши вместо него. Може дори ако не реагира на това да го поставиш пред свършен факт.
Струва си капиталовложението за урока, който ще му дадеш. Пък ако му стиска и няма нищо против - още по-добре.

5.   Ами не знам защо всички изведнъж хукнахте да купувате дивани и да правите ремонти. Криза е. Следва почивка, море, планина и т. н. Това ще са много, много разходи. Според мен, просто иска да спести малко пари за да не падате на дъното и както всички останали септември месец да се чудите сега храна ли ще купувате, сметки ли ще плащате, учебници ли ще купувате, дрешки за детето ли и т. н. Според мен един диван няма да направи голямата разлика. Какво като е стар? Има и по - важни неща. Ами ако готварската печка се развали сега? Купувате диван и хоп - разваля се. Точно това ни се случи между другото. От къде пари за нова или ремонт (ако е възможен)? Че и плюс това, както споменах ще има и почивки другият месец най - вероятно. Винаги е добре човек да има малко пари за всеки случай. А за това че ще боядисва офиса, това вече е странно. Ако положението е много зле (там) и се налага, разбирам. Все пак сигурно стои там много повече от колкото вкъщи. Както номер 3 е казал, ако е толкова належащо да се боядиса - най-добре е майстор да го направи така или иначе. Едва ли вие ще боядисате толкова добре. Резултатът винаги ще е по-добър и така мързелът няма да попречи. Успех! :)

6.   Номер 2 и номер 5 - ВИЕ МАЙ НАИСТИНА НЕ ЧЕТЕТЕ, а си говорите наизуст. Жената казва, че не иска вкъщи, а на работа е готов и боя да купи, и да свърши работата. За какви финансови възможности и умора говорите въобще?

А сега до коментиралата - не знам каква му е работата и длъжността там, но се замисли дали случайно не се опитва да впечатли някой там??? Дано ме разбираш какво имам впредвид..

Палав Мечок

7.   Палав Мечок, да, имено за това става дума.
Затова наглият тарикат заслужава майстори в къщата :D

8.   Викни майстор да боядиса. или го помоли да ти помогне, защото искаш да си боядисаш дома. Щом за теб има нужда от пребоядисване, нека той да бъде така мил да ти помогне или ако е изморен викнете майстор.

9.   Наеми дресьор за мъжът си напр. баба Пени. Не взима много пари, защото работи за удоволствие! За 0 време, къщата ще светне!

10.   Надали проблемът на авторката е толкова голям колкото го направихте. Затова ето нещо весело.
Каква е разликата между проститутката, неомъжената и омъжената жена?
Леката гледа тавана и си мисли: Ще ми плати ли или не?
Неомъжената гледа тавана и си мисли: Ще се омъжи ли за мен или не?
Омъжената гледа тавана и си мисли: Ще го боядиса ли тази година или не?