Споделена история от Семейство

Не знам какво да правя
Здравейте, искам да споделя проблема с родителите ми. Аз съм младо момиче, студентка, с много ниски доходи. Живея при баба. Нашите дойдоха и се почна с проблемите, да съм сменила дограмата, да купя полилей ( баба счупи стария ) и още един куп глупости. Аз предпочитам дървената дограма, ама всички си сменяли дограмите с алуминиеви или PVC. Добре, ама откъде пари? Аз едвам сколасвам да си платя сметките и да отделя пари за храна. Да съм изкарала и шофьорски курс сега. Мислех да го направя като завърша и имам повече пари в излишък. А нямам и кола, докато си купя, ще забравя да карам.

За дограмата, освен парите, проблемът е, че ми харесва повече дървената. Сега, трябва ли да сменям дограмата в моето жилище само защото нашите искат така? Вие какво мислите?

Другото, което ме притеснява е, че прекалено много се влияят от мнението на другите. Преди време някой им беше казал, че обувките ми не са ми удобни. А ми бяха много удобни. Заради тях или по - скоро заради мнението на другите ги смених. Другите обувки ми направиха краката в рани. Ама са " по - удобни.". Като ги попитах защо искаха да си купя нови обувки, каза, че е защото братовчедите са им казали, че не са ми удобни обувките. Писна ми вече.

Сега ще попитате защо ли ги слушам? Защото иначе почват да реват, че не ги обичам. Обичам ги, но понякога прекаляват. А братовчеди ни - " направи това, сложи си това". Аз не се меся в техният живот ( говоря за братовчедите ), а те се месят в моя. С какво право? От 5 години, още от ученичка лятото минава в ремонти. Заради хората. Като са дойдели да ни харесат жилището. Нашите никога не ходят на гости при други хора или ако отидат ще е един път в годината. Аз у нас с дървената дограма, с липсващия полилей съм канила приятели на гости и на никой не ми е направил забележки, че съм с дървена дограма или че липсва полилей. Прекарваме си много забавно. на мен да ми било хубаво. Ами аз искам на изляза с приятели, да си почина, защото почти нямам свободно време. Работя от компютъра, затова ваканциите ходя при нашите. Нашите от 5 години само правят ремонт на техните жилища. Едно спокойно лято не съм имала досега. Това ми е първото от 5 години насам.
Нашите постоянно измислят нещо ново за правене. Не ме карат да им помагам, но ако не го направя съм "мързелива".

Иначе като домакинска работа всичко аз правя. Иначе като дойдат на гости или аз отида при тях за по - дълго време нищо не правят вкъщи. Стават, не си оправят леглата, отиват да закусват, нито си прибират чиниите, нито бършат трохите от масата. И после като си дойда аз правя това. За чистене да не говорим. Като отида винаги е мръсно и аз, разбира се, чистя. Преди година започнаха ремонт точно преди изпитите ми. Аз трябваше да им помагам и нямах достатъчно време за учене. После се сърдеха, че съм изкарала 4,40, а детето на еди кой си било изкарало повече. Моля ви, кажете ми какво да правя с родителите ми.

Коментари

1.   Ти правиш всичко... жена мечта

2.   Казваш за тях, че се влияели от чуждото мнение, а ти какво правиш влияеш се от тяхното. Да не кажел някой, че си мързелива да не кажели, че не си ги послушала съветите им??? замисли се ставаш същата като хора на който се подиграваш че са такива.