Споделена история от Семейство

Баща ми ме бие!
Здравейте на всички които четат това! Споделям с вас защото имам проблем и нямам с кой друг да споделя. Аз съм на 15 години и от малка баща ми ме бие, тормози и ме заплашва! Искам да кажа че другите членове на семейството ми виждат това и нищо не правят. Имам предвид най-вече майка ми. Никой не ме защитава и незнам какво да правя! Моля помогнете!

Коментари

1.   Има ли причина по която той го прави? Макар че дори и да има това не е нормално! Имаш няколко варианта :
Първи : Отиди при други роднини!
Втори : Оплачи се в ''Отдел Закрила на Детето''
Трети : Поговори си с него и със семейството си!
Успех! :-)

2.   отиди при закрила на детето

4.   здравей,
единствения начин да се спре това е да се обадиш на социалните.
Ако е знаеш как да се свръжеш с тях - обади се на 112, обясни какво става и до броени минути ще дойде полиция с хора от социалните служби.
Не си причинявай това! Ще ти се отрази на целия живот и по-натък ще съжаляваш защо не си го спряла!
И още нещо: има възможност да се промени след като те вземат за известно време от социалните! - пробвано е!

Успех!!

5.   ако съм на твое място ще избягам

6.   Аз имам същият проблем!
Не знам как да оправя нещата като имам 2 или пък не съм направила нещо както трябва започва да ме бие.
Моля помогнете! Благодаря предварително!

7.   Ей за това трябва да има МНОГО СТРОГ ЗАКОН за това кой да има право да стане родител!

И колкото и хора да не са съгласни с мен един ден това ще стане реалност! ПРОСТО ТРЯБВА!!!

Не може всеки емоционално нестабилен комплексар, който има огромни проблеми с егото да става ей така баща с един или няколко сексуални контакта.
И за жените разбира се се отнася същотото.

Замислете се, ако човек иска да осинови, през колко проверки трябва да премине, колко изисквания трябва да покрие..!!! - така трябва да е за всеки, който иска да ставе родител!

Никое дете не заслужава да расте сред емоционално нестабилни, комплексирани, задръстени и ограничени хора!!!

8.   Не отлагай отивай в социалните и в Закрила на детето веднага даже има и телефон за деца в риск!

9.   Обади се на социалните. Ще те изпратят в един прекасен дом пълен със слънчеви деца, предимно роми. Много бързо ще научиш какви видове любов има по света и как се упражнчват. Няма нито да ти се карат ното да те бият, ще ядеш редовно, ще имаш права и ще имаш квалификация за да започнеш самостоятелна и изгодна за теб, лека работа, предимно нощем по оживени места в България и в чужбина! Дерзай! Свободате да правиш глупости е изцяло твоя и никой не може да ти я отнема!

10.   Какво се заяждаш номер 9 ,по - добре ли е всеки ден да търпи тормоза на баща си , а и те няма да я пратят задълго там , а първо ще проучат дали има някой по - нормален роднина , който би имал възможност да я вземе . Едно познато момиче ,след като сподели с училищен психолог за ежедневниете побои и тормоз от баща и така я изведоха и след това я настаниха у вуйчо и и тя беше видимо по- спокойна и щастлива после . В нормалните държави бащата за това да са го подвели под отговорност , както и останалите от семейството , защото де факто те са му съучастници , щом виждат и не предприемат нищо по въпроса ! Вина имат също , така и съседите , които въпреки че всяка вечер чуват какво става срещу тях , но от страх не придприемат нищо . Ако бяхме на запад това нямаше да се случи там всеки човек е длъжен да подава сигнал , при най- малкото подозрение в насилие над дете , то и у нас уж е така , но уви живеем в Булгаристан ! Мила , направи всичко възможно да се спасиш от този ад , другият вариант е да изтърпиш още 3 години , но до тогава ще си още по разбита и смазана физически и психически . Ето може и тук да звъннеш това е телефона за деца в риск 116 111. Дано се спасиш скоро успех ! ж.22

13.   Всеки има нужда от собствен горчив опит. Щом Баща ти е лош, майка ти не ти помага, обади се на социалните и не се връщай в къщи. Живей без лоши хора окопло теб. След 3 години сама ще разбереш кой е бил виновен и кой не! Хайде - напускай лошия дом и върви при добрите хора!

14.   10 всички имат вина, само ти и "потърпевшата" нямате! Много ми е интересно дали сами се издържате или пак има някой "ДЛЪЖЕН" да ви издържа! Като не и харесва на госпожицата - да се изнесе, но да знае че в "нормалните държави" никой на никого не е длъжен. Като не и харесва, да се изнася, но да се сърди само на себе си! Никой не длъжен да я храни и облича, да и купува телефони и таблети! Нека да иде в дом и ще разбере защо всички там искат да си имат тати!

15.   Номер 14, до 18-годишна възраст родителите са длъжни да я издържат. А ако учи висше - и до навършване на 26 години.
Не мисля, че на запад някой кара деца на 14 г. да се издържат.
Таблети, лаптопи и пр. са глезотийки, но цената за тях не трябва да е побой.
В България масово хората не могат да си позволят деца, а после са нервни и ги бият. Ми, като не можеш да го издържаш това дете и ще си изпускаш нервите, по-добре не го създавай.
А между другото, ако такова дете отиде в читаво приемно семейство, може да е за негово добро.

16.   Съгласна съм с 15, но не са длъжни до 26, а до 25 г. да плащат издръжка, което не е същото като да те издържат.
След 18 г. и на Запад не си длъжен да издържаш детето си, а плащаш издръжка при висше и то ако можеш да си го позволиш като размерът е около 600 евро, но на Запад има закони за издръжки на децата към родителите при старини или случай на болест - няма какво да се сравняваме.
За останалото си прав - дори в дом или приемно семейство е много по-добре

17.   А и още нещо номер 9 как щеше да постъпиш ти ако теб те малтретираха?

18.   Ама какъв е тоя баща да те бие от малка??? отиди в закрила на детето.
Аз ще извикам няколко мутри да го пребием да види той

19.   Номер 9 съм. Понеже има мглупави въпроси, тък не става дума нито за Дейвид Копърфийлд, ното за том Канти. Тък имаме една, която не иска да си върши работата, т. е. да УЧИ, а плаче че я бият.
Може и мен да са ме били много, но и баща ми така казваше - докато аз те храня, ще правиш каквото ти казвам, като започнеш да се издържаш, прави каквото искаш!
Не зная дали заради боя, но станах човек. Сам си завърших висше образование, сам тръгнах да си търся работа и в момента мога да кажа, че съм специалист, който е ценен и в България и в чужбина. В България получавах по 4500 лева на лесец, в чужбина получавам близо 11 000 долара на месец. А лигавите синчета и дъщерички, си останаха в България и бачкат за по 1500 на месец, а има и много които станаха продавачки или техницои, защото не могат нищо!
Хайде сега "потърпевшата" да си избере - да слуша баща си или да ходи в дом или приемно семейтво! Избора си е неин! Всеки има нужда от своя горчив опит!

20.   Адски много те разбирам,аз съм на 16 момче и моя баща също ме спуква от бой ,с какво ли не ме е бил с пръчка с колан даже с чехал и го мразя искам да се махне ,да се разведат с майка ми и да се разкара от живота ми,обаче той нея не я бие само мене и говори пред нея постояно,че аз съм бил виновен и съм заслужавал за което още повече го мразя.И номер 19 не е прав на мене не ми се учи и не ми се прави нищо точно заради това,не мога да ходя насинен на училище да ми се подиграват другите затова съм и бягал и заради това пак ме е наказвал с бой.Авторке,не знам направи някак вашите да се разведат и да се отървеш от него аз така мисля да направя.

21.   Ей 20, а гладен може ли да ходиш? Или със старите си дрехи? Защо си мислиш, че някой ти е длъжен? Като не ти харесва, не ти се учи - изнеси се! Ходи да бачкаш, та да видиш от къде изгрява слънцето!