Споделена история от Семейство

Да се оженя ли или не ?
Много обичам приятелката си с която ходим вече 3 години и искам да и предложа брак, но родителите и най вече майка и е ОТВРАТИТЕЛНА ЖЕНА дори ми предложи пари за да скъсам с дъщеря и. Помогнете ако някой е имал същия проблем как мога да търпя майка и цял живот. Пред нея прави мили очи, но когато излезе от стаята започва да ме заплашва.

Коментари

1.   ти за майка и ли ще се жениш или за дъщерята?!?!?!?!?

2.   Любовта е най-красивото нещо,сигурно ще ти е трудно, но ако я обичаш действай! Успех!!!

3.   А ти за "заврян зет" ли се готвиш, че толкова се вълнуваш от майка и? Ако имаш идея къде да живеете отделно - оженете се. Но все пак не забравяй, че и отговорът на приятелката ти не е задължително да бъде "ДА"? Така, че проблемът с майка и ще го решаваш след това.

5.   Незнам какво да кажа, такива неща съм виждала само в сапунен сериал. Според мен ако я обичаш трябва да си с нея. В крайна сметка ще се жениш за нея не за майка й! Успех!!!

6.   Привет аз съм "Зарязаната булка". Май месец запознахме родителите си. Тогава на отдалечено място си поговори моят баща и бащата на мъжа, за когото исках да се омъжа. Момчето беше изтеглило по желание на баща му 5 000лв. Неговият баща потърсил на моят 5 000 лв. Питаш се защо - защото искаше неговият баща да купи вторият етаж от къщата който струваше 10 000лв. Баща ми отказа да му даде тези пари. Тогава неговият баща казал на моят че свадба няма да има - така и стана. И за да бъде сигурен баща му че някоя "загубена душа" ще му даде тези пари принуди годеникът ми да си намери и нова приятелка. Така и стана. Сега тя живее при него и моята история ще се повтори и с нея.

Имай предвид че баща му е пилот и стар комунист. И ние с приятелят ми бяхме щастливи, в момента които баща му не каза че ако няма бебе приятелят ми ще бъде лишен от 3 стаен апартамент в София.

След като обичаш някого недей да слушаш околните. И при нея е както при бившият ми годеник: няма пари - няма свадба, няма бебе - няма апартамент. И тя ще бъде лишена от нещо. Но щом се обичате трябва да се вземете.

Дано тя не допусне грешката на бившият ми годеник.

7.   Прекрасно се, че се обичате и е нормално да и предложите брак за да се омъжи тя за Вас. Проблема със сигурност може да бъде избегнат ако не живеете по време на брака при майка и. Друг изход няма. Но от дуга страна ако няма алтернатива за друго жилище Ваше собствено например отидете на квартира. Но в никакъв случай не се разделяйте защото много боли и бавно зараства раната ако изобщо зарастне.

Аз в момента съм в такава ситуация само, че при мен проблема идва от баща му,който е с много труден характер и заради НЕГО се разделихме.А бяхме заедно повече от 2 години.Чуваме се но след това по-тежко ни става.
НЕДЕЙТЕ ПОЗВОЛЯВА ДРУГИ ДА ПРОВАЛЯТ ЩАСТИЕТО ВИ. ЗАЩОТО Е МНОГО ТРУДНО ДА СРЕЩНЕШ СВОЯТА ПОЛОВИНКА И КОГАТО РАЗБЕРЕШ,ЧЕ Е ТЯ НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ ДА СИ ОТИДЕ.

Бъдете умни и щастливи. Кураж в живота.

8.   За пръв път чета този сайт и много се впечатлих, че има още млади хора, които мислят все още за любов.
Ще прескоча моето лично мнение по въпроса, но по въпроса за родителите, на който и да е било от двамата ще споделя, че е от голямо значение да бъдеш приет с радост от другата страна. Ако това не е така още в самото начало на вашият брак, ще бъдете обременени с цял куп семейни проблеми.

Но аз ви пожелавам това да не ви се случва!

9.   Просто не се получи постъпих както някои ме посътвеха и предложих на приятелката си брак и тя прие. На другата вечер отидохме в тях да им съобщим и стана луд скандал и аз си тръгнах а приятелката ми остана в тях. И на другата сутрин ми върна пръстена и каза че вече неможе да бъде с мене и нетрябва да се виждаме. Ужасно много ме боли немога да си представя живота без нея а проблема е че нейното семейство е много влиятелно и богато и правят всичко възможно да ни попречат да се обичаме И ЕТО ЧЕ УСПЯХА. Вече една седмица несъм я виждал напълно отчаян съм затваря ми телефоните блокира ми съобщенията и така нататък. Започнах да пия всяка вечер с приятели по кръчми дори сам вкъщи започнах да пия. Замалко да загубя работата си. Просто живота ми пропада и няма какво да направя.

10.   Аз съм млада жена. Моята майка също не харесваше приятеля ми. Все казваше, че няма нищо лично против него, но не й бил по сърце. Трябваше месеци наред да се карам с нея, за да й стане ясно, че вече съм голяма и мога сама да взимам решения. Аз й додох да разбере, че не може вече да ме командва, че го обичам до полуда и ще го последвам дори и на Северня полюс да живее. Месец преди сватбата ни пак се опита да ме разколебае или по - скоро да ме провери дали съм твърда в решението си. След като се карахме 2 часа, защото спокойно и на двете ни беше трудно да говорим, й стана ясно, че няма да ми промени мнението и за моя изнедада поведението й се промени на 360°. Стана толкова мила и щастлива, че чак се стреснах от тази промяна.

На моята майка й беше трудно да приеме, че друг вече е на първо място в живота ми, а не тя. Аз я обичам и нея, но чувал ли си приказката: "С майка и баща до море, с мъжа си през море!" Според мен говори с приятелката ти и нека тя се изясни с майка си. Ако успее ще бъдете щастливи, ако не успее майка й винаги ще се меси. Вече сме женени от 6 месеца и понякога моята пак се опитва да напада мъжа ми, разбира се той не знае, но аз веднага я пресичам. Пред него тя винаги е била любезна, но когато ме тормозеше аз му казах и той ме подкрепи. Даже тогава ме учеше, да я обичам, да не се карам с нея, да я уважавам, но просто да бъда твърда към нея. Баща ми ме подкрепяше напълно и ми казваше, че майка ревнува.

Остави приятелката си да се разбере с майка си, ти колкото и да се стараеш, все ще бъдеш трън в очите й!

11.   ЗА ПАРИ ЛИ СЕ ЖЕНИТЕ? КАКВИ СА ТИЯ АПАРТАМЕНТИ, КОЛИ, ПАРИ...ЛЮБОВТА Е ЕДНА, ТЯ НЕ СЕ КУПУВА С ПАРИ И НИКОИ И НИЩО НЕ Е В СЪСТОЯНИЕ ДА Я ПРОВАЛИ, АКО Е ИСТИНСКА.

12.   Колко ти предложи?

13.   НЕ

14.   Приятел 3 години не е малко време незнам още какво чакаш щом си решил предложи и защото утре може да е късно вече.Послушаи сърцето си то няма да те излъже.