Споделена история от Семейство

Изоставена от всички
Бяхме семейство до преди 2 години.. но майка ми замина за чужбина за да изкара пари за моя бал, когато се прибра се скара с баща ми и му каза че не иска да го вижда повече и че не иска вече да са заедно. Отиде си и баща ми ми забрани да общувам с нея взе ми телефоните и компютъра и ме обвини, че аз съм виновна за всичко. Но с течение на обстоятелства му мина и ми върна всичко.. Сестра ми е болна от самото си раждане и замина при мама да се лекува. Сега аз живея с гаджето си, баща ми е на село, майка ми и сестра ми в чужбина.. Търсят ме само да им свърша някоя работа. А когато аз имам нужда от нещо всеки казва иди при другия. И така оставиха ме на произвола на съдбата.

Коментари

1.   Авторке, да не си кученце, за да са те били изоставили? Погледни си ЕГН-то - пълнолетен човек си, дори живееш с мъж.
Живееш обаче с някои заблуди, които не е зле да премислиш
1. Майка ти не е заминала, за да изкарва пари за бала ти (ха ха), а е заминала, за да изкара пари за себе си, както и да се махне от баща ти. Повод е бил балът с две думи, причината е била в съсипания брак на родителите ти
2. Ако майка ти е заминала за някого, освен за себе си, разбира се - то това е било за болната ти сестра.
3. Ти сама си се дистанцирала от баща си. Търси връзката с него, ако се замислиш - не той те е зарязал, а е бил изгонен.
4. Не се сърди, но хората са ирационални животни. Грижат се повече за болните и сакатите си деца, отколкото за здравите. Като се замисли човек...
Имам познат, който е много богат и го питам - защо не дарява за домовете като Могилино.
Знаете ли какво ми каза?
Чакай малко, аз си плащам данъците, а хората са зарязали своите си деца. В същото време навън е пълно със здрави деца, които имат нужда от 1/1000 от парите, които се дават за болните, но никой не се сеща за тях и завършват живота си, ровейки по кофите. И твоята е подобна, но пука ли ти - гледай си живота, не си куче или дете, ще се справиш сама

2.   А трябват ли ти? Те ти показаха какво искат, ти защо не го виждаш? Всеки по своят път, до тук беше с тях, сега сама. Ще им слугуваш до живот... Живей си живота и да не ти пука.

3.   Знаете ли какво е да няма на кого да разчитате, да нямаш доходи от никъде и да се молиш да оцелееш и на другия ден?
може би не и за това пишете тези злобни коментари.

4.   Аз никога не бих позволила на майка ми да заминава да работи за да ми подсигури прахосничество за една нощ, не бих позволила да тегли кретит за бала ми и изобщо мисля, че бедните много се изхвърлят с тия балове, които не са им по джоба.

5.   Здравей! Аз съм момиче на 22 г. и ако имаш нужда да поговориш с някого - пиши ми - tranzis@abv. bg

6.   Превърнала съм в максима, която следвам, едни думи на моя баща:, , В живота всеки е сам за себе си и има своята съдба''. Това означава, че всеки има своята съдба, има своите избори и последствията от тях. Няма значение кои са майка ти и баща ти и колко братя и сестри имаш. Ти си уникална и неповторима! Твоят живот е само твой, на тебе, не на никой друг! Хубаво е да имаш близки хора. Не се откъсвай от тях. Нека да знаят, че ги обичаш, че държиш на тях. Казваш, че те търсят, когато имат нужда. Може би преживяват тежък период, може би имат нужда от помощ и в тебе виждат опора. Помагай им с каквото можеш и не бързай да ги съдиш. Не казваш нищо за мъжа до теб - той подкрепя ли те, обръща ли ти внимание? Ако нямаш възможност да учиш, намери си работа, може първоначално да не е най-добрата перспектива, но докато си намериш друга, примири се... Бори се! Животът е една безкрайна борба и не бива да падаш духом!

7.   Тежка е съдбата ти. Но има една приказка - когато животът ти поднесе лимони, направи си лимонада! Това, което ти се е случило, може да послужи за ново начало. Има много хора, които са се измъквали и от още по-тежки ситуации. Не, не си излишна. Дори и близките ти да са те изоставили, някъде има хора, които имат нужда от теб. Само се огледай. Помагай на онези, които са по-зле от теб. Понякога съвършено чужд и непознат човек ти става по-близък и от най-близките роднини, а те са ти като непознати. Човещината не е въпрос на кръв.