Споделена история от Семейство

Беше ми сестра, а не просто приятелка...
Тя не беше просто моя приятелка, тя беше сестра ми... Детството ми, живота ми, всичко свързвах с нея, но нея вече я няма. ;( Моята най-добра приятелка! В началото на годината се разболя от бъбреци, започна се ходене по лекари и така установиха, че е болна от хепатит. След 7 дневно лечение, резултатите показаха, че няма такова заболяване. След още куп прегледи и куп диагнози се каза, че всичко това е свързано с възпаление на лимфните възли. Започна лечение, при едни от изследванията се оказа че събира вода в белия дроб и тя беше отстранена. В крайна сметка момичето беше на 20 години и си отиде от рак на лимфните възли... Не мога и не искам да свикна с липсата и. Този човек с когото бях постоянно, споделях и делих всичко вече го няма... Сега поддържам връзка със семейството и си обещавам, че каквото и да се случи, винаги ще бъда до тях, както Тя би постъпила. Тази моя приятелка си отиде твърде млада, тя не успя да се наслади на живота, тя си замина с всички наши общи планове. А аз мисля, че е редно да се боря за тях, да се боря с двойна сила!

Коментари

1.   Много съжалявам за сестра ти. Бъди благодарна, че е била част от живота ти и си спомняй с хубаво за нея. Бог да я прости!
Знам, че те мъчи чувство за вина, че обвиняваш лекарите, но като лекар мога да ти кажа, че Лим фог ра ну ло ма то за та не се лекува, когато засяга вътрешни органи. Диагнозата е много трудна, колегите са се надявали до последно да е нещо друго, но просто няма лечение на този вид рак в целия свят. Има доброкачествени Лим фог ра ну ло ма то зи, но те се разпространяват само при лимфните възли и никога не нападат вътрешните органи. Тези хора можем да лекуваме почти на 100%.
Човешкото тяло е много комплексно. Понякога и медицината е безсилна. Една малка разлика и единият живее, а другият не. В последно време се наводни пресата с кампании за лечение в чужбина със стволови клетки и глупости, но някой да оцеля, да се подобри? Ще ни трябват десетилетия, за да напреднем в тази област, в момента е просто бизнес на недобросъвстни колеги. Едно трябва да е ясно - всички сме смъртни. Живейте днес и сега, обръщайте внимание на близките си, дарявайте любов и бъдете обичани. Утре може да няма.

2.   Така постъпват истинските Християни! Бог да те благослови и не се отказвай от това, което си обещал/а. И вярвай, че един ден ще бъдете отново заедно с твоята най - близка приятелка и с всички за които се молиш в името на Христос. Обнадежди и роднините и също. Бог с вас.

3.   Наистина си е отишла по ужасен начин... но макар че е била толкова близка, се радвай че си я познавала... не я забравяй но не бъди винаги тъжна, излизай с приятели и т. н.