Споделена история от Семейство

Моито лошо дество и родители те ми.
Здравейте искат да ви разкажа моята история която все още продължава. Аз съм момче на 15 години. Маика ми и Бащами постояно се карат тати пие доста често. Зле сме финансово маика ми е учителка, а баща ми резач и не е на постояна работа. Аз в момента нямам телефон имам много малко дрехи тренирам футбол и нямам пари да си плата тренировката А аз сам тинейджар и това е нормално което искам. Кака ми учи в Свищов и там утиват много пари за квартира за семетри и тем подобни. Майками искарва 500. 600 лева на месец затънали сме в дългове. По некои път много рева и в момента плача. Понекои път се самубвинявам защо съм се родил защо. Баща ми има много лошо пиянство постояно изнася от вкъщи за да има какво да пие. Спомям си каато бях малък как тати гонеше мама по улицата и е биеше. Мама вина ги се заканвала да се разведат но и така и не стана и така вече 16 години турмоз. Искам да излеземе от тази дупка която сме но няма как. Обичам всичките и мама и тати и кака всичките. По некои път мама няма да ми даде пари за закузка само по едно левче. Винаги се старала да имам всичко но няма как просто. Това е моята история дано никои да няма такава детство като моито. Съжелявам да правапосните грешки..

Коментари

1.   Съжалявам да го чуя.
Много кофти работа, ама като цяло си с вързани ръце.
Разводът не е много евтин, там отиват едно 500 лева, а и не е много сигурно, дали майката ти ще успее да връзва двата края като е сама.
Има го и другото нещо, че ако почнеш да говориш с тях не се знае дали ще те приемат на сериозно, но все пак може да опиташ.
Нямаш ли други роднини (баби, дядовци), които да могат да се намесят по някакъв начин?

2.   цигани ли сте ?

3.   Аз съм била в същото положение както и ти и бих ти дала съвет да намериш някаква работа. Лично аз работех и учих на твоите години и така можех да си позволя неща които родителите ми не можеха да ми дадът. Не се отчайвай, след всяко лошо идва и добро начало :) Успех!

4.   Леле, потресен съм! Майка ти е учителка, а ти не можеш да напишеш 1 изречение без поне 3 правописни и пунктуационни грешки, та ти дори не можеш да се изразяваш правилно?? :/

5.   Учи като сестра си, за да се махнеш от там и да стане нещо от теб. Макар че като съдя по правописа ти не си от най-ученолюбивите...

6.   Номер 2 - по себе си ли съдиш?
Номер 4 - и аз обикновено (дори много често) критикувам другите за правописа, но в случая е много неуместно... прочети пак написаното и помисли какво пропускаш! Не знам откъде си, но поинтересувай се малко за центровете за обществена подкрепа, там можеш да поговориш с някого и да споделиш това, което ти тежи :)

7.   Първо искам да попитам N_2 защо трябва да са цигани за да са в затруднено полойение.. и само циганите ли се карат и се напиват.. сега към автора!
Много съжалявам за това, което ти се случва. И моето детство не беше много розово от кам финанси, но пак всичко останало си беше на ред. Аз от малак, може би от 15 годишен започнах работа тук там, по малко кадето има за да си искарвам допалнително пари, защото все пак на тази възраст тийнейджарите искат да си купят това онова и да разполагат с повече парички за да могат да си угаждат. Та моят савет е, ако имаш възможност може да работиш по някои ден.. Поразпитай тук там, смисал не постояно защото няма кои да те вземе на тези години за постояно, ами за по един ден, или за определено нещо. А относно това с проблемите с баща ти сажалявам наистина но немога да те посаветвам нищо..
Успех!

8.   До там я докарахме в родината, мизерията, алкохолното щастие и простотоята така ни умопомрачиха, че децата ни са неграмотни, отчаяни и преждевременно пораснали. А ние вече не знаем какво е състрадание.

9.   Оф, очеизвадно неграмотно...

10.   За съжаление много Българи са били и продължават да бъдат в твоето положение

11.   Да, както казаха по горе нямаш ли роднини, които да те спасят? Друг вариант е да работиш, но с толкова правописни грешки...

12.   здравей,
казваш "дано никои да няма детство като моето" - за съжаление реалността е друго.. има много като тебкакто и много по-зле от теб.
Положението е много трудно.. но поне двамата ти родители работят...
има семейства където и двамата родители не работят или взимат мног малк.. представяш ли си какво им е на тях?

за сестра ти - никога не позволявай тя да прекъсва ученето! тя трябва да учи за да успее и да има сигурна работа1! същото се отнася и за теб. И ти трябва да учиш - надявам се правописните грешки да не са от незнание! въпреки, че малко се съмнявам.. вземи седни да учиш повече защото ако си останеш неграмотен и през другата част от живота си ще си беден - не искаш да подлагаш на същото и твоите деца, нали?

сестра ти не може ли да се хване на работа?

13.   Наистина, потърси си работа. Сервитьор например, ще намериш доста заведения, където търсят, там често се сменя персонала. Сутрин ще си на училище, следобед и вечер можеш да ходиш на работа, и без това е ясно, че ученето никак не ти е страст. Не ми казвай, че е невъзможно, пред очите си имам такива деца. И ще си имаш пари за себе си. Но ако решиш, пази си парите от баща си.