Разделихме се след 5 години. Боли ме ужасно...
Здравейте. Не пиша за първи път в този сайт и понеже при предната си история намерих много полезни коментари, сега смятам да напиша продължението й.
Разделих се с човека, с когото бях близо 5 години. Бях на 16, когато всичко започна, а той на 22. Минахме през много неща- разстояние ни делеше, раздели, скандали, лъжи, изневери. Но го обичах. А смея да твърдя, че и все още имам чувства, макар и много променени.
Преди 2 седмици след някакъв наш спор той ме обиди(не за първи път) и това беше капака на всичко. Не беше грандиозен скандал, но се почувствах засегната. Не е нормално един човек да твърди, че те обича и че " иска да си майка на децата му", а да те обижда, теб и семейството, приятелите ти...

От тогава не бяхме говорили. Аз одавна обмислях да се изнеса от неговото жилище ( да, забравих - и 2 г. живеем заедно) и сега беше удобния момент. Помолих един мой приятел да ми помогне като дойде с колата си и се изнесох. Не ми беше за багажа, а да му покажа, че не съм му сигурна и че няма да търпя грубостите му...
Направих го тихомълком. Защото знаех, че ако той е там и до посягане може да се стигне...

Преди 2 дни някъде през нощта ми звъни телефона - скрит номер. Веднага се сетих кой е. Вдигнах и понеже не можех да говоря много, предимно го слушах. Отишъл, видял, че ми няма нещата и си пийнал човека. Както винаги подобаващо. Почна да ме обижда с какви ли не епитети, почна да говори за семейството ми - с какъв манталитет било и т. н. После почна да плаче. После се успокои и каза, че много искал да ме прегърне, да се видим. Е според вас - това уравновесен човек ли е? Ще кажете от алкохола - да, в частност може би, но той винаги си е бил такъв.

Два пъти сме се разделяли за малко и винаги се връщах. Сега съм на ръба. Знам, че ще получа много упреци и че ще ми кажете какво мога да очаквам от такъв човек - и ще сте прави. Знам какво ще може да е бъдещето ми с него - никак няма да е леко. За това взех това решение. Хем съм твръда, но като го чух... Сигурно съм луда! Някой да ме обижда, наранява, а аз пак да мисля за него. Мисля за хубавите моменти, които не бяха малко, но на фона на лошото... всичко избледнява...

Няма да ви отегчавам повече. Искам просто още един път да чуя, че той не е за мен, защото мислейки си, че това е " голямата любов", някъде по пътя, във времето изгубих себе си... Ето защо така се колебая... Страшно ме боли!

Коментари

1.   Не давай втори шанс на човек, който е способен да ти посегне и наранява толкова грозно, независимо, че го прави от ревност /обич или каквото там твърди. Преди всичко той трябва да те уважава и цени достатъчно, за да те пази и да се грижи за теб, а не обратното! Щом още сега си го позволява значи при най-малката дразга и проблем ще се стига до пиянство и лошотия. Това не е живот! Заслужаваш по-добро. Успех!

2.   Правилно си постъпила. В една връзка след първоначалната страст, остават уважението, приятелството и една друга поутихнала, но стабилна любов... При вас липсва уважението от него към теб, а това е една от основните части... Пет години са пет години, но те са те научили на нещо и са ти показали, че имаш силата да обичаш себе си. Продължавай да се обичаш и не се връщай на място, където ще те унижават...

Лола

3.   Все едно чета собствената си история! Съгласна съм с предните коментари, и ще ти кажа не просто да го оставиш, а направо бягай! Твърде млада си, за да си тровиш живота с хора, които не те оценяват най-малкото като човек. Вярвам, че си силна и ще успееш да се избавиш от това мъчение. Направи го за себе си!

4.   хахаха аз те познавам май

5.   Номер 4, аз май познавам теб... ахахаха

6.   Да, хиляди пъти да - ТОЙ НЕ Е ЗА ТЕБ!!!

7.   Защо искаш да го чуеш от други хора, ТИ САМАТА не знаеш ли? !? Като искаш да го чуеш от други, да го кажа тогава: бягай от тоя. Бягаййййй, бягай... трябва да уважаваш себе си за да те уважават и другите. Ти сама себе си не обичаш и не уважаваш, затова попадаш на такива. Помисли за това... ако се разделиш с този, може да попаднеш на друг такъв долен тип, ако сама не се уважаваш...
Порасни малко. Не си дете от детската градина, че като се напие и ти се обади и каже "хайде да се видим" и рони крокодилски сълзи и ти да тичаш... ако видиш отстрани колко е жалко това... жалко е... аз няма и 1 ден да стоя с такъв, за какво? !? А камоли дете да родя с такъв, че всички дружно да се мъчим.
Осъзнай се, това не е любов, това е някаква зависимост, в която си попаднала.

8.   даже не говори с него повече. ако се върнеш ще те обижда още повече щото за него ще си в кърпа вързана. ще е по зле и което е по лошо маи си почнала да свикваш с обидите. не се връщаи назад нищо хубаво няма да видиш

9.   Ами ще те боли - нормално е. Това са пет години. Спомените те болят. С времето лошото ще избледнее и ще осатне само хубавото, може би ти е и първата любов.. ще ти липсва от време..
Но си постъпила добре спрямо себе си и спрямо него като си прекъснала връзка, която не ти е носила положителни неща...
Успех и прегръдки!
Всичко тече, всичко изтича!

Запази този човек в сърцето си, в някое кътче, където да го обичаш като част от живота ти, като някой, който е присъствал в него и смело напред!

10.   правилно ти казват хората - бягай!

И това да ти е за урок - какво женене, деца и живеене в апартамента на мъж на тези години! Гледай първо да си стъпиш сама на краката, да намериш себе си и какво искаш от живота, после живей с мъж - ставаш страшно зависима!
Бягай и точка. При следващата си връзка не очаквай обещания за семейство, а гледай да ти е хубаво, млади хора сме - да излизаш, да има любов, да те носи на ръце и обратното.
Бягай от насилника и идиота, от алкохолика - няма оправия, никакво съжаляване на този тип

11.   И аз мисля като номер 10. Трябва да видиш и друго от живота. От опит знам обаче че каквото ида ти кажем тук, ти ще направиш каквото тидойде спонтанно и каквото чувстваш. Когато някои в подобни взаимоотношения обижда другия има една тактика за която съм казвала и друг път. В момента когато съжалява и решавате дали да сте заедно какво да се прави, му казваш условията (гадно звучи, но не е толкова зле) Ако те нарича кучка или нещо такова му каци да я замени с Патица примерно или Кукумявка. Винаги следва смях след това :)
Aко не използва такива думи, но все пак смисъла е обиден за теб, муу кажи да преживее тези теми. Ако иска да е с теб да не ги засяга никога повече. В много връзки има забранени теми какво толкова.

12.   Не е за теб, бягай далеч от такива и не се залъгвай, че това е любовта на живота ти...!!!

13.   Стигат ти пет години. Време е да смениш бика.

14.   Дойде ли момента в който, ще се влюбиш в друг, ще те е срам, че си била с този мъж, изчакай подходящия...

15.   Правилно си постъпила! Точно както номер 14 казва, ще е! Аз бях с такъв нещастник и много съжалявам, че си загубих точно толкова години и то най-хубавите ми студентски години! Срам ме е да казвам с кой съм била. Гнусно ми е, че съм го целувала! Ще намериш достоен човек. Но дай си малко време и свобода. Не се обвързвай, да се изчистиш емоционално! Взела си най-разумното решение. Ще те боли, силно, но кратко - ПО-ДОБРЕ Е! Отколкото слабо и дълго! Майната им на 5-те години, дългогодишни бракове се разпадат, ти за 5 години! Вземи си домашен любимец, ако обичаш де! Погрижи се за себе си, купи си нещо, отиди на почивка. Сигурна съм, че заради него си позагърбила стари дружки, потърси ги. Излизай, за да не ти е мъчно вкъщи! И ни пиши :)

16.   Като човек в същото положение ще ти кажа само няколко неща! Не давай поредния шанс на този човек да се поправи, той няма да го стори. Приел те е като даденост, знае, че каквото и да направи ти винаги ще си там, но ти сама си си виновна. Ти си изградила такова усещане в него и сега е почти невъзможно да му докажеш обратното.
Сама казваш, че сте се карали, разделяли и пак си се връщала-точно това го кара да мисли, че с 2-3 мили думи може пак да те върне. И знаеш ли защо? Защото такива хора като теб(и мен) са "удобни", най-вече поради причината, че сме ужасно търпеливи и лесно може да ни манипулират-както е правил и приятеля ти.
Ако сега се върнеш отново при него лично аз мога да ти гарантирам, че тази ситуация ще се повтаря до безкрай.... докато един ден не се събудиш омъжена за него, с дете на ръце и повярвай-тогава няма мърдане!
Така или иначе вече си направила най-трудната стъпка, махнала си се от там, вече всяко следващо решение ще бъде по-лесно.
Успех!

17.   Моля те остави го... аз търпях един такъв цели 15 god и вечно очаквах че ще се промени. Дай втори шанс на живота си-още си много млада, имаш цял един живот пред теб. Всички си даваме сметка доста късно, че има и друг живот... има и други мъже... не всички са говеда... вярвай в любовте... поне аз я намерих макар и вече да съм на 37

18.   А ти какво искаш? да си с него или не?

19.   Момичета аз съм в същата ситуация и повярвайте че е много трудно да вземеш решение. Съгласна съм с №17 но е трудно...

20.   Като чета, тя явно му е дала доста възможности да се промени, само че такова нещо няма промяна!

До авторката : разбирам положението ти и ти съчувствам, издържала си геройски 5 години, но бих ти казала, че е време да започнеш нещо хубаво! Тегли му една и не се връщай при него! И аз бях с един такъв и като го зарязах, защото беше много тежко положението, срещтнах прекрасен мъж, който като се замисля, че можех да не срещтна, ако още бях с онзи глупак, направо не знам . . . Зарязвай го и си живей живота!

21.   В крайна сметка как се реши положението. Аз също съм много отчаяна. бях с едно момче 5 години като тръгнахме аз бях на 16 той на 21 не се разбирахме, карахме се, търпях хиляди обиди скандали натяквания( в началото наште не ме пускаха много с него, не ми даваха да преспивам у тях, с времето това се промени, но той се хващаше за всичко и в последните 6 месеца искаше друга даже ми го запви, че ас съм причината. беше си харесал някаква сервитиорка, даже твърдеше че е влюбен и ходеще всеки ден в заведението където работи. зарязаме като ми каза че му било тъпо с мен и че вече не можел да се занимава с мен повече не се обади не ми и дигна. аз какво изживявам не го пожелавам на никого по цял ден плача на моменти съм добре после пак рев спомени, а на него едва ли му пука не знам много сам отчаяна не мога без него ако ме потърси ще се съглася да сме заедно но това няма да стане. знам че трябва да го забравя ако нпкои може да ми даде съвет благодаря

22.   Как да ти кажа все едно е моята история разликата е че бяхме заедно 1 год и половина и не сме живяли заедно всичко друго е еднакво !!! Човека който те кара да плачеш не би могъл да е голямата ти любов...дай шанс на щастието си както аз направих преди 1 месец се разделихме а той вече във фейсбук пише коментари на вяска втора пикла с колко ли е спал вече...знам че боли даже меко казано зверски боли а липсата боли двойно повече от това като си с него..така е но в един момент се изморяваш и нямаш сили вече чувствата се променят не е същтото няма го доверието уважението..не се мъчи бягай от него надалеч бягай преди да си хлътнала още повече знам само че ако поне преди година бях приключила всичко нямаше сега да ме боли толкова...