Споделена история от Семейство

Сгодих се а баща ми е против :(
Здравейте искам да споделя с вас болката ми и да ми дадете някой съвет. Аз съм на 18 години и на 22 ноември 2012г. приятелят ми, ми предложи брак. Без да се замисля и за секунда приех, обичам го страшно много както и той мен.

Имах доста тежък живот, без родители, без стабилно семейство, без любов, без щастливо детство отгледана от пра баба ми и пра дядо ми. Родителите ми са се развели когато сам била на 1 годинка и половина, при развода са ни разделили със сестра ми. Оставили са мен на майка ми, а сестра ми при баща ни. След това майка ми е избяга и ме остави при горе споменатите бабини.

Мина време и майка ми се появи бях в 1 клас и от тогава до 9 клас беше до мен и ме гледаше. Когато бях в 3ти клас тя се омъжи повторно, за мъж който днес наричам свой баща.

Но нещастието пак ме сполетя, лятото на 2009 година тя пак избяга и ме остави при 2-рия ми баща. Сега все още съм при него, но ме тормози психически. Постоянно ми крещи, обижда и ме разплаква и ме боли. Когато приятелят ми (вече годеник) ми предложи и аз приех, отидох много щастлива при татко за да го зарадвам да му кажа новината, и да му кажа че няма да спра да уча. Но уви не стана така както мислехме.... Разкрещя се, заплашва ме, каза че нямам акъл и че майка ми за това се е оттървала от мен..

Много ме заболя и се разплакох, приятелят ми остана при него, за да поговорят и уш да стигнат до някъкъв консенсос.. Но нямаше променя, все още той ме подминава в къщи мълчи и ме гледа на една страна казва ми "Махай се като искаш, спасявай се сама".

Но аз все още съм тук, не мога да си тръгна и да го изоставя туко-така. Все пак гледа ме 3години вече без да е длъжен. Не иска и да говори с мен за това, не знам как да постъпя. Годеникът ми и родителите му искат да се местя при тях, не искат да бъда тормозена. И аз не знам какво да направя. Моля някой да ми даде съвет какво да сторя. И хората който мислят да ме опрекват или обиждат моля да не пишат. Благодаря ви предварително. :(

Коментари

1.   Той не ти е баща, може и в някакъв период от живота ти да е бил с теб, но ти щастлива ли си с този човек, той те тормози. Вярно, е че на 18 години ти е рано за брак, но живее ли се с човек, които ще те нагрубява и ще ти крещи?

2.   Ами, разсърдил ти се е, защото си стара мома, трябвало е да ти предложи на 14....

3.   Научи се да пишеш грамотно, после се жени

4.   На твое място бих помолила баща си да ми каже какви са неговите мисли, как той се чувства, каква е причината да не иска да се обвързваш. Той всъщност момчето ли е харесва или има друга причина. Смятам, че причината е друга защото, защо би ти казал, че се спасяваш. Трябва да има обяснение държанието му. Няма как да се държи така, интересувай се, той е човекът, който се е интересувал от теб последните години.
Не мисли, че отиването при родителите на годеникът ти е спасение там може да си по зле, не се знае.

5.   Не прави грешката да се жениш, за да се оттървеш от родителите си. Явно човекът държи на теб като на дъщеря и се притеснява. Много си млада се женитба.

6.   Мисля, че така нареченият ти баща просто се страхува да остане сам, тогава на кого ще крещи и къде ще си избива комплексите. Ако си сигурна, че приятелят ти е твоето момче-действай!

7.   Мило Момиче! ДАНО си срещнала човека и семейството в което да си истински Щастлива! Желая ти попътен вятър, Само усмивки, само Щастие и Взаимна обич! Ти заслужаваш да бъдеш Щастлива! УСМИХНИ СЕ!

8.   жени се смело независимо дали ще бъде на сватбата баща ти рано или късно ще свикне с този свършен факт и всичко ще е ок

9.   иди при любимия си!

10.   Твоята работа е сложна. Въпреки, че не си негова кръв, той се е грижел за теб, а ти изпитваш привързаност към него. Но със сигурност и той изпитва обич към теб въпреки, че не си негова дъщеря, иначе щеше да ти каже да се омъжиш и да вървиш да живееш при твоя годеник и така на твоя "баща" ще му се намалят разходите по теб.

11.   Автора: Ние няма да правим сватба в близките години, просто искаме да си направим малко годежче. Нямам намерение да прекъсвам образованието си нито да се изнасям от вкъщи. Просто баща ми е с доста странно мислене, вижда нещата по свой начин и си знае само неговата :(