Споделена история от Семейство

Как да им кажа, че искам да замина с него?
Преди време бях писала тук за човека, в когото съм влюбена и който живее в чужбина. В крайна сметка реших да рискувам и да го последвам. Преди тази важна стъпка обаче реших да отида при него за Нова година. Проблемът е, че не знам как да съобщя на нашите. Майка ми изобщо не го харесва, защото според нея е прекалено ревнив. А тя мисли така, защото той не би простил изневяра, а и понякога изразява съмнения, пита ме дали има друг в живота ми. Не само че не го одобрява, но и си е харесала друг, , зет''. Момчето наистина е свястно. Но аз не изпитвам нищо нито към него, нито към когото и да било друг. Тя обаче постоянно ми натяква за него, дори го е добавила във фейсбук. И постоянно ме разпитва за него, а аз нямам никакви намерения да правя каквото и да било, защото обичам онзи, който живее на хиляди километри от мен.

Според баща ми пък съм още много млада. Така е, на 20 съм. Но ми се иска да изживея тази любов и сега имам възможност да прекарам приятни мигове с него, а те ще побяснеят.

Всеки път, като се виждам с него, трябва да се крия, да съчинявам някакъв сценарий и да изпитвам страх от скандал. Като им кажа истината, майка ми се нахвърля върху мене колко съм зле и как не знам нищо за любовта.
Не знам дали е любов. Имала съм други гаджета преди него, но с никой не съм изпитвала толкова силни чувства. Когато сме заедно, изпитвам сигурност, чувствам, че съм щастлива. А когато го няма, светът ми се струва сив и скучен. С една дума искам да изживея тези мигове. Но не знам как да им кажа...

Коментари

1.   Просто заяви позицията си. Кажи им, че решението си е твое и си достатъчно голяма, за да си поемеш отговорността. Щом обичаш този човек не го изтървай! Някога лъгал ли те е, разочаровал ли те е, изневерявал ли ти е? Ако не - тръгвай с него, постъпи смело и замини, ако не стане винаги мажеш да се върнеш, но според мен опитай!
Относно въпроса му дали в живота ти има друг - момчето не изразява съмнение, а по-скоро притеснение, че може да те загуби, тъй като е толкова далеч от теб. Навярно си най-красивото момиче за него, представяш ли си какви сценарии му минават през главата "тя е толкова хубава, а е седнала да чака мен... " и т. н Действай :) Успех
Сиво

2.   Не се занимавай с турци и араби. Ще направиш огромна грешка , отивайки там.

3.   Та ти си на 20, просто им кажи че заминаваш при мъжа, когото си избрала и това е. И спри да се криеш и лъжеш. Време е сама да почнеш да вземаш решения за твоя живот.
трии1/2